Archiwa kategorii: Astrologia

O planetach, zodiaku i gwiazdach

Horoskop tygodniowy 16-22.10.2017

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Przed nami ważne decyzje i duże atrakcje towarzyskie. Nów w znaku Wagi zapowiada ciekawe wizyty i nowych ludzi w naszym życiu. Koniunkcja Merkurego z Jowiszem sprzyja sprawom finansowym i biznesowym, a także podróżom.

W poniedziałek 16.10 Słońce w sekstylu z Saturnem zapewni nam dobre dogadywanie się z szefem lub osobami wyżej od nas postawionymi oraz szczęście w podróży. Ostrożnie podejmujmy ważne życiowe decyzje.

We wtorek 17.10 Merkury wkracza do znaku Skorpiona i sprawi, że ktoś przedstawi nam pomysł, na który sami nie wpadliśmy, a który uratuje nas przed trudną sytuacją finansową. Byki powinny wziąć sobie do serca radę doświadczonych przyjaciół.

W środę 18.10 koniunkcja Merkurego z Jowiszem sprzyja randkom i spotkaniom towarzyskim. Warto pisać maile, wykonywać ważne telefony, wyjaśniać trudne sprawy, bo dziś ludzie będą dla nas wyrozumiali i serdeczni.

W czwartek 19.10 Słońce w opozycji z Uranem sprawi, że będziemy rozdarci między rodzinnymi obowiązkami i sprawami a towarzyskimi zaproszeniami na weekendowe spotkania i imprezy. Spróbujmy znaleźć kompromis, warto odnowić stare znajomości. Nów w znaku Wagi nastroi nas refleksyjnie do życia. Będziemy chłonąć jak gąbka nastroje innych, dobierajmy więc sobie dzisiaj mądrze towarzystwo, żeby nie przejąć od kogoś nerwowej atmosfery czy pesymistycznych nastrojów.

W niedzielę 22.10 Mars wkracza do znaku Wagi i zapowiada wiele towarzyskich atrakcji, sprzyja udanym randkom, dla samotnych niesie nadzieję na spotkanie atrakcyjnego partnera i rozpoczęcie flirtu lub romansu.

Horoskop tygodniowy

16.10.2017, poniedziałek
Księżyc w znaku Panny
Sekstyl Słońca z Saturnem pomoże nam zmobilizować się do systematycznej pracy, uporządkować dokumenty i zrobić domowe porządki. Dzień sprzyja wizytom w urzędzie i zajmowaniu się rachunkami. Nawadniaj organizm, pij dużo wody, jedz świeże warzywa korzeniowe, które zawierają dużo mikroelementów.
Aspekty planet: 10.31 Księżyc w opozycji z Neptunem, 13.13 Słońce w sekstylu z Saturnem, 19.44 Księżyc w trygonie z Plutonem.

Wibracja numer: 9
Wibracja Dziewiątki sprawi, że dziś ludziom trudno będzie docenić nowe pomysły. Dzień nie sprzyja rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć. Warto za to znaleźć sposób na oszczędności lub pozbycie się tego, co przynosi nam straty.

Karta dnia: XXII Głupiec
Poczujesz, że wszystko jeszcze przed tobą. Zawieraj nowe znajomości, szukaj lepszej pracy, bo masz szansę na szybko sukces.

17.10.2017, wtorek
Księżyc w znakach Panny i Wagi (od 19.34)
Merkury wkracza do znaku Skorpiona i sprawi, że będziemy zastanawiać się czy decyzje, jakie podjęliśmy ostatnio, są słuszne i czy się nam opłacają. Będziemy dyskutować i dokładnie rozważać każdą sprawę. Współpraca z ludźmi będzie układać się dobrze. Dobry dzień na wizytę u lekarza, badania kontrolne i fryzjera.
Aspekty planet: 7.23 Księżyc w kwadraturze z Saturnem, 9.58 Merkury wkracza do znaku Skorpiona, 13.26 Księżyc w koniunkcji z Marsem.

Wibracja numer: 1
Wibracja Jedynki doda nam sił. Dziś wiele spraw uda się załatwić szybko. Jeśli wciąż zwlekasz z rozpoczęciem diety lub zapisaniem się na siłownię, wreszcie podejmij decyzję!

Karta dnia: VI Kochankowie
Nie rób wszystkiego sam, znajdź pomocników lub  wspólnika, razem będzie raźniej i łatwiej pokonywać trudności i wyzwania, jakie może przed tobą postawić los.

18.10.2017, środa
Księżyc w znaku Wagi
Koniunkcja Merkurego z Jowiszem  pomaga w nauce i podejmowaniu ważnych decyzji zawodowych. Dobry dzień do nauki, szukania ciekawych informacji, dyskutowania o ważnych sprawach. Narady i spotkania będą konkretne. Załatwiaj też sprawy urzędowe. Organizm potrzebuje więcej zdrowych tłuszczy i warzyw.
Aspekty planet: 3.56 Księżyc w koniunkcji z Wenus, 10.54 Merkury w koniunkcji z Jowiszem.

Wibracja numer: 2
Wibracja Dwójki sprzyja współpracy z innymi ludźmi, a także godzeniu się z wrogami.  Staniemy się otwarci na prośby i sugestie. W samotności nie będziemy czuli się dobrze. Warto wybrać się do kina razem z przyjaciółmi.

Karta dnia: VIII Sprawiedliwość
Pewna urzędowa lub oficjalna sprawa będzie wymagać szybkiej reakcji i szczegółowych wyjaśnień.  Nie zwlekaj z działaniem.

19.10.2017, czwartek
Księżyc w znaku Wagi
Opozycja Słońca z Uranem zapewni nam wiele rozrywek i sprawi, że nasze plany mogą się nieoczekiwanie zmienić. Nów Księżyca w znaku Wagi o g. 21.11 zachęca do dbania o zdrowie i równowagę i sprzyja ważnym przemyśleniom. Dzisiaj uda się osiągnąć zgodę i spokój, a trudne sytuacje okażą się łatwiejsze do zrozumienia i uporządkowania.
Aspekty planet: 3.02 Księżyc w kwadraturze z Plutonem, 15.23 Księżyc w sekstylu z Saturnem, 19.34 Słońce w opozycji z Uranem, 21.04 Księżyc w opozycji z Uranem, 21.11 Księżyc w koniunkcji ze Słońcem.

Wibracja numer: 3
Wibracja Trójki sprzyja dobrej zabawie. Dziś warto zawierać nowe znajomości, bo ludzie będą wobec siebie życzliwi i przyjaźni. Idealny dzień na randkę lub większą imprezę.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
W sprawach finansowych bądź nieugięty i zdecydowany. Nie pożyczaj niczego osobie, która zawiodła cię w przeszłości.

20.10.2017, piątek
Księżyc w znakach Wagi i Skorpiona (od 3.40)
Księżyc sprawi, że myślami będziemy daleko od przyziemnych, zawodowych spraw. Taki nastrój pomoże artystom w ich twórczości, ale lepiej nie zabierać się dziś za rachunki i zaległe zawodowe sprawozdania. Medytuj, zrelaksuj się, odpocznij i nie przeciążaj organizmu wysiłkiem fizycznym. Unikaj zazdrosnych i nieżyczliwych ci osób, a dzień będzie udany.
Aspekty planet: 7.40 Księżyc w koniunkcji z Jowiszem, 13.23 Księżyc w koniunkcji z Merkurym.

Wibracja numer: 4
Wibracja Czwórki nie sprzyja ryzykownym pomysłom. Na szczęście dziś piątek, a więc wcale nie musimy przejmować się humorami szefa. Można spokojnie zająć się domem i odpoczynkiem.

Karta dnia: XVIII Księżyc
Nie dyskutuj na tematy, które irytują starszych krewnych, bo ktoś może się obrazić. Nie reaguj dziecinnie na kłopoty.

21.10.2017, sobota
Księżyc w znaku Skorpiona
Przed nami spokojny dzień. Podsumujemy sukcesy, zastanowimy się co trzeba w życiu lub pracy poprawić. Warto jeszcze raz przejrzeć dokumenty, rachunki, bo dzięki pomocy Księżyca możemy coś odkryć, znaleźć, doprowadzić do szczęśliwego zakończenia. Nawadniaj organizm i unikaj nadmiaru tłuszczu w posiłkach.
Aspekty planet: 2.14 Księżyc w trygonie z Neptunem, 12.22 Księżyc w sekstylu z Plutonem.

Wibracja numer: 5
Wibracja Piątki wprawi nas w dobry nastrój i przyniesie świetne pomysły na żarty i towarzyskie spotkania. Nawet najbardziej ponure osoby nabiorą dziś optymizmu. Piątka pomoże pokonać stare kompleksy i zmienić niewygodne schematy.

Karta dnia: XIX Słońce
Jeśli czujesz się stłamszony i spychany na drugi plan w związku, teraz nadszedł czas przebudzenia i działania.

22.10.2017, niedziela
Księżyc w znakach Skorpiona i Strzelca (od 13.56)
Mars wkracza do znaku Wagi i pomaga rozmawiać o pieniądzach, sprzyja udanym zakupom i zyskownym umowom. Dzisiaj zakładaj konto w banku, ale też zadbaj o pieniądze i zrób porządki w portfelu. Podróże przebiegną w dobrej atmosferze, warto odnawiać stare znajomości.
Aspekty planet: 13.35 Księżyc w sekstylu z Marsem, 20.28 Mars wkracza do znaku Wagi.

Wibracja numer: 6
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinnym sprawom. Warto porozmawiać z krewnymi, a nawet podjąć próbę zakończenia różnych sporów i konfliktów. Wieczorne imprezy i randki będą udane.

Karta dnia: IV Cesarz
Poradź się kogoś z większym doświadczeniem, a szybko rozwiążesz swoje problemy. Sam też będziesz pomagać krewnym i rozsądzać spory.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 22 º 49´ – 29 º 46´ Wagi
Księżyc 7 º 06´ Panny – 6 º 04´ Strzelca
Merkury 27 º 49′ Wagi – 9 º 05′ Skorpiona
Wenus 1 º 57′ – 10 º 40´ Wagi
Mars 25 º 43´ Panny – 00 º 09´ Wagi
Jowisz 1 º 11´ – 2 º 42′ Skorpiona
Saturn 23 º 15´- 23 º 48´ Strzelca
Uran 26 º 41´ – 26 º 23´ Barana w retrogradacji
Neptun 11 º 51′ – 11 º 43´ Ryb w retrogradacji
Pluton 16 º 56′ – 17º 00´ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
17.10 od g. 13.26 do g. 19.34.
19.10 od g. 21.11 do 20.10 do g. 3.40.
22.10 od g. 13.35 do g. 13.56.

Udanego tygodnia!

Kwartalnik „Trygon” – najnowszy numer 26-29

4 października 2017 roku ukazał się „Trygon” nr 1-4(26-29)/2015, format A5, 146 stron, wydawany przez Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne. W numerze znalazły się między innymi: dwa artykuły Ewy Krajewskiej o Anionim Gaudim i jego horoskopie oraz o horoskopach rodziny Shakiry, dwa artykuły Katarzyny Owczarek na temat psychologii i astrologii, pracę licencjacką Miłosławy Krogulskiej o horoskopie prasowym jako gatunku dziennikarskim (jest to pierwsze profesjonalne opracowanie tego gazetowego i astrologicznego fenomenu z punktu widzenia naukowego), dwa teksty o Jowiszu Doroty Nowackiej oraz relacje z wydarzeń w Stowarzyszeniu.

Jak otrzymać numer?
Jeśli chcesz otrzymywać nasz kwartalnik, wystarczy zapisać się do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego (formularz wysyłamy mailem, wyślij prośbę na: info@polskaastrologia.pl) i wpłacić roczną składkę członkowską 60 zł na konto Stowarzyszenia:

Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne
02-123 Warszawa, ul. Korotyńskiego 26/61
Bank Zachodni WBK S.A.
20 1090 1870 0000 0001 1067 8306

Możliwe jest też otrzymanie pojedynczego, bieżącego numeru za 20 zł (wliczone koszty wysyłki), prosimy o kontakt na maila: info (at) polskaastrologia.pl

Trygon_1-4(26-29)2015

SPIS TREŚCI

2 Od redakcji

ASTROANALIZY
3 Antoni Gaudí – samotny geniusz
EWA KRAJEWSKA
Horoskop wielkiego mistrza jest równie intrygujący co jego dzieła. Antoni Gaudí miał Słońce w Raku, co tłumaczy jego wielkie przywiązanie do tradycji, rodziny i ojczyzny. Ponadto Słońce tworzy wielki trygon w znakach wodnych wraz z Jowiszem w Skorpionie i Neptunem w Rybach. Wskazuje to na wielki talent artystyczny, niewyczerpalne źródło natchnienia, ale również religijność, gdyż zarówno Jowisz jak i Neptun patronują duchowości i religiom. W horoskopie Gaudiego znajdujemy aż dwa latawce.

9 Astrolog czy psycholog?
KATARZYNA OWCZAREK
Psychologowie nie mogą narzekać na brak klientów. Podobnie jak astrologowie. Jednak, ci pierwsi najczęściej z niechęcią patrzą ze swoich gabinetów na praktyki tych drugich, w najlepszym przypadku nie traktując ich poważnie, w najgorszym nazywając szarlatanerią. Czy na pewno słusznie? W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co sprawia, że dany człowiek wybiera wizytę u psychologa bądź astrologa i jaki jest skutek tego wyboru, przeprowadziłam opisane poniżej badania. Postanowiłam sprawdzić, jak astrologowie i psychologowie oddziałują na swoich klientów a także skupić się na charakterystyce ludzi korzystających z ich pomocy.

15 Planety z temperamentem
KATARZYNA OWCZAREK
Podejmując się badań nad osobowością z zastosowaniem astrologii trzeba brać pod uwagę, że nie jest to zadanie proste. Horoskop zawiera bowiem niezwykle dużą liczbę zmiennych, wzajemnie powiązanych i praktycznie nierozdzielnych. Metody statystyczne nie radzą sobie z taką ilością danych, a rozpatrywanie każdej, lub nawet kilku zmiennych osobno, może nie dać jednoznacznych efektów. Niemniej istnieją potwierdzone empirycznie związki cech temperamentu i osobowości z „kosmicznym genotypem” człowieka.

23 Horoskop prasowy
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Horoskopy dla dwunastu znaków zodiaku publikowane są w mediach na całym świecie od lat dwudziestych XX wieku. Wyróżniają się określonymi cechami na tle innych gatunków dziennikarskich. W pracy przedstawiam najważniejsze wydarzenia z historii tego gatunku, opisuję różne rodzaje publikowanych horoskopów i ich miejsce w mediach, a także omawiam utrwalone przez tradycję metody ich pisania. Prezentuję wyniki badań statystycznych dotyczących obecności horoskopów w mediach oraz ich czytelnictwa z ostatnich dwóch dekad.

80 Rodzina Wodników
EWA KRAJEWSKA
Osoby urodzone w znaku Wodnika cenią wolność osobistą, są niezależne, lubią podróżować, poznawać nowych ludzi, zdobywać wiedzę, a nade wszystko rozwijać swoje pasje. A co dzieje się, kiedy zakochają się i zdecydują się założyć rodzinę? Przyjrzyjmy się horoskopom parze Wodników: kolumbijskiej piosenkarki Shakiry i jej życiowego partnera Gerarda Piqué, piłkarza słynnej FC Barcelony.

88 Uran i zamachy w Paryżu 2015
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Kiedy planeta społeczna lub pokoleniowa zmienia znak, najbliższe tygodnie po tym wydarzeniu zawsze przynoszą wydarzenia, które są zapowiedzią głównych problemów, z jakimi trzeba się będzie zmierzyć podczas pobytu planety w danym znaku. 23 grudnia 2014 roku Saturn wkroczył do znaku Strzelca, który symbolizuje między innymi naukę wyższą i filozofię życia, organizacje religijne, obce kultury i wydawnictwa. Tuż po pierwszej pełni po ingresie Saturna doszło do dwóch zamachów terrorystycznych w Paryżu. Ich głównym motywem był właśnie fanatyzm, nienawiść wobec obcych oraz atak na wolność słowa. W obu ważnych dla tego wydarzenia horoskopach: ingresu Słońca do Koziorożca oraz pełni na Paryż Saturn był na osiach.

97 Rosja i 19. stopień Wagi
SMILIANA GAVRANCIC, TŁUM. PIOTR ŁASZCZUK
Największy na świecie kraj pod względem powierzchni – Rosja tradycyjnie związany jest ze znakiem Wodnika, w którym Słońce (życie, król) jest na wygnaniu. Jednakże Neptun jest wywyższony w znaku Wodnika, a Rosja ma astrologiczne związki ze znakiem Ryb, ze względu na elementy symboliki tej fazy odnoszące się do Syberii w swojej historii (bezgraniczna przestrzeń, więzienia). Rosja to kraj, w którym głowy (Słońce) spadały bardzo często, dokładnie jak w ostatniej carskiej dynastii Romanowów, więc nie jest zaskoczeniem powiązanie tego faktu z 19º Wagi, gdzie Słońce znajduje się w upadku.

105 Jowisz nie zawsze dobroczynny
DOROTA NOWACKA
Jowisz – planeta beneficzna, zwana też „wielkim szczęściem” – kojarzona jest z fartem życiowym, a przynajmniej z pomyślnym rozwojem wypadków, a nawet z obietnicą lepszej przyszłości. Ukończywszy kurs astrologii i praktykując już „królewską wiedzę”, zazwyczaj uwielbiamy Jupitera, a zwłaszcza jego tranzyty. Jest on mile widzianym gościem w każdym domu horoskopu. Na tym obszarze spodziewamy się tylko samych korzystnych odmian losu oraz tego, że w razie ewentualnych zawirowań życiowych tzw. „łut szczęścia” opowie się po naszej stronie. Niestety natura Jowisza jest nieco bardziej skomplikowana, on zaś bywa bardzo przewrotny – i to w kluczowych, rozstrzygających momentach.

108 Koniunkcja Księżyca z Jowiszem, koniunkcja Księżyca z Saturnem
EWA KRAJEWSKA
Koniunkcję Księżyca z Jowiszem uważa się za niezwykle szczęśliwą, wróżącą właścicielowi horoskopu przyjemne życie, w przeciwieństwie do koniunkcji Księżyca z Saturnem, skazującą człowieka na emocjonalne cierpienie, samotność i odrzucenie. Czy rzeczywiście Jowisz przynosi tylko szczęście, a Saturn tylko nieszczęście? Zarówno Jowisz jak i Saturn mają swoje cienie i blaski, więc warto przyjrzeć się, jak rzutuje to na Księżyc w horoskopie urodzeniowym.

127 Znak Zodiaku
RAFAŁ WĄSOWSKI
Każdy astrolog doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czym znaki zodiaku są, czym się charakteryzują i jak je interpretować w relacji do innych elementów horoskopu. Większość zapoznana jest dobrze lub bardzo dobrze z genezą i ewolucją znaków zodiaków od okresu gwiezdnej omenologii babilońskiej do współczesności. Dlatego też kwestia etymologiczna wydawać by się mogła sprawą błahą – wystarczyłoby przecież wziąć do ręki słownik wyrazów obcych, wyszukać hasło „zodiak” i w przeciągu kilkunastu sekund wyjaśnić sprawę. Niestety sytuacja nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać i co poniektóre słowniki mogłyby wprowadzić w błąd zamiast sprawę wyjaśnić.

AKTUALNOŚCI
136 Relacja z III Seminarium Historii Astrologii
IZABELA PODLASKA-KONKEL
III Seminarium Historii Astrologii odbyło się w sobotę 20.02.2016 roku w Warszawie w godzinach 10.00-17.30 i było transmitowane przez Internet. Wysłuchaliśmy wykładów: Tomasza Wińskiego na temat wpływu astrologów na losy II wojny światowej, Rafała Wąsowskiego, który mówił o znaczeniu i pochodzeniu wyrażenia „znak zodiaku”, Izabeli Podlaskiej-Konkel o przepowiedniach politycznych Williama Lilly’ego, Jakuba Kamińskiego na temat roli astrologii w kulturze żydowskiej oraz Miłosławy Krogulskiej na temat słynnego dzieła Vetiusa Valensa Antologie.

138 Co nowego w polskiej astrologii?
Relacja z VIII Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego 2016
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
„Fortuna kołem się toczy” – taki temat konferencji dawał szerokie pole do interpretacji i pozwalał pokazać, jak stare techniki astrologiczne łączą się z nowoczesnymi. Dopisali goście zagraniczni, z których najbardziej zaskoczył nas Frank Piechoski z Filadelfii. Ten znany amerykański astrolog zajmuje się astrologią polityczną i podczas swojego wykładu pokazał, jak koniunkcje Jowisza i Saturna pomagały budować potęgę Polski. Przenikliwa analiza Franka pokazuje, że nie jest z nami tak źle, a rok 2020 da nam szansę zabłysnąć na tle innych państw Europy.

141 O VIII Konferencji PSA bez notatek
DOROTA NOWACKA
Podczas trwania konferencji celowo nie robiłam żadnych notatek, ponieważ po jej zakończeniu postanowiłam wykonać pewien eksperyment – mianowicie z każdego wysłuchanego wykładu wynotowałam po jednym stwierdzeniu, które szczególnie mocno utkwiło mi w pamięci. Były to rzeczy subiektywnie uznane przeze mnie za ważne lub nowe albo intrygujące i dające do myślenia bądź też po prostu charakterystyczne dla danego wykładu.

Horoskop tygodniowy 9-15.10.2017

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Przed nami ważne astrologiczne wydarzenia. Dwie dobroczynne planety Wenus i Jowisz zmieniają znaki zodiaku, co spowoduje, że będziemy mogli liczyć na większą przychylność losu i sprawach materialnych i partnerskich. Jowisz we wtorek 10.10 opuści znak Wagi i wkroczy do znaku Skorpiona, gdzie sprzyja pogłębianiu relacji, dużym inwestycjom i osiąganiu większych zysków. Jowisz pozostanie w Skorpionie do 8.11.2018 roku, najbardziej skorzystają z jego dobroczynnego wpływu Raki, Skorpiony, Ryby i Byki.

Horoskop tygodniowy

W poniedziałek 9.10 Merkury w kwadraturze z Plutonem przyniesie nam ciekawe wiadomości lub zapewni powodzenie w zdobywaniu ważnych informacji. Przypadkowe spotkanie może wpłynąć na nasze życie.

We wtorek 10.10 Jowisz wkracza do znaku Skorpiona, gdzie pozostanie przez kolejne 12 miesięcy. Nadchodzi czas mądrego gospodarowania pieniędzmi, zadbania o bliskich i odnalezienia emocjonalnego bezpieczeństwa. Słońce w kwadraturze z Plutonemskieruje naszą uwagę na cudze sekrety i wyzwoli silne emocje. Unikajmy partnerskich gier, bo dzisiaj trudno nam będzie ukryć negatywne uczucia.

W środę 11.10 Mars w kwadraturze z Saturnem zapewni nam dużo energii do pracy i pokonywania trudności. Warto się starać, bo ktoś na pewno doceni nasze wysiłki. Osoby, które lubią ruch i ćwiczenia, dzisiaj powinny więcej trenować.

W czwartek 12.10 kwadra Księżyca w znaku Raka pomoże nam w zadbaniu o urodę i skompletowaniu modnej garderoby. Warto wybrać się na zakupy, do krawcowej, zrobić przegląd szafy. Dobry czas na rozpoczęcie diety.

 W piątek 13.10 Merkury w sekstylu z Saturnem pomoże nam nawiązać trwałe i wartościowe relacje. Dobry dzień na szukanie informacji. W podróży szybko dotrzemy do celu i zrealizujemy swoje plany.

W sobotę 14.10 Wenus wkracza do znaku Wagi, co bardzo sprzyja osobom, które szukają drugiej połówki i zapowiada pozytywne zmiany w istniejących już związkach. Wagi, Bliźnięta i Wodniki mają dużą szansę na miłość.

W niedzielę 15.10 Merkury w opozycji z Uranem pozwoli nam znaleźć sojuszników i otoczyć się sprzyjającymi ludźmi. Randki i spotkania towarzyskie będą mimo obaw lub zmiany planów bardzo udane.

9.10.2017, poniedziałek
Księżyc w znakach Byka i Bliźniąt (od 3.44)
Kwadratura Merkurego z Plutonem sprawi, że zainteresujemy się nowymi wiadomościami i informacjami z dalekiego świata. Odpowiedz dzisiaj na zaległe listy, pobuszuj w Internecie, zadzwoń do starych znajomych. W miłości dobry dzień na poważną rozmowę o wspólnych planach.
Aspekty planet: 14.26 Merkury w kwadraturze z Plutonem, 23.33 Księżyc w kwadraturze z Neptunem.

Karta dnia: XXII Głupiec
Poczujesz, że wszystko jeszcze przed tobą. Zawieraj nowe znajomości, szukaj lepszej pracy, bo masz szansę na szybko sukces.

Wibracja numer: 2
Wibracja Dwójki nastroi nas pozytywnie do współpracy z innymi ludźmi. To dobry dzień, aby poważnie porozmawiać z bliskimi o podziale obowiązków lub kogoś o coś poprosić.

10.10.2017, wtorek
Księżyc w znaku Bliźniąt
Kwadratura Słońca z Plutonem doda nam energii. Jowisz wkracza do znaku Jowisza i zacznie sprzyjać sprawom finansowym. Układajmy więc plany, a potem do dzieła! To, co wprowadzimy dziś w życie, będzie przynosiło dochód. Warto zarejestrować firmę, zaczynać szkolenie, otwierać sklep, kupować samochody lub maszyny. Dziś mamy gwarancję finansowego sukcesu.
Aspekty planet: 2.11 Słońce w kwadraturze z Plutonem, 8.08 Księżyc w trygonie ze Słońcem, 10.04 Księżyc w trygonie z Merkurym, 15.20 Jowisz wkracza do znaku Skorpiona, 16.46 Księżyc w kwadraturze z Marsem, 17.40 Księżyc w opozycji z Saturnem, 22.11 Księżyc w kwadraturze z Wenus.

Karta dnia: VI Kochankowie
Nie rób wszystkiego sam, znajdź pomocników lub wspólnika, razem będzie raźniej i łatwiej pokonywać trudności i wyzwania, jakie może przed tobą postawić los.

Wibracja numer: 3
Wibracja Trójki sprzyja zdobywaniu wiadomości. Popatrzmy jak inni ludzie podchodzą do trudnych spraw, szukajmy inspiracji w sztuce i literaturze. Sięgnij po prasę i zajrzyj na specjalistyczne fora internetowe.

11.10.2017, środa
Księżyc w znaku Bliźniąt i Raka (od 5.38)
Dzień sprzyja rodzinie. Pomagajmy innym, dzielmy się doświadczeniem, dbajmy o ludzi, których kochamy. Także sąsiedzkie sprawy znajdą się w centrum uwagi. Uda się zawrzeć zgodę lub wreszcie coś ważnego wspólnie postanowić. Kwadratura Marsa z Saturnem ostrzega przed nadmiarem pracy i przeciążaniem organizmu radykalną dietą czy wyczerpującymi ćwiczeniami.
Aspekty planet: 00.24 Księżyc w sekstylu z Uranem, 5.51 Księżyc w trygonie z Jowiszem, 15.37 Mars w kwadraturze z Saturnem.

Karta dnia: XII Wisielec
Czas odpocząć i przestać się wszędzie spieszyć. Zacznij cenić swój czas, nie rozmieniaj go na drobne. Bądź cierpliwy, a uzyskasz to, czego pragniesz.

Wibracja numer: 4
Wibracja Czwórki sprawi, że będziemy skoncentrowani na prywatnych sprawach. Zainwestuj w swoje umiejętności, skoncentruj się na swoim hobby i nie martw się niczym na zapas.

12.10.2017, czwartek
Księżyc w znaku Raka
Kwadra Księżyca w znaku Raka nastroi nas nostalgicznie do życia. Dzień sprzyja rodzinnym sprawom. Warto porozmawiać z krewnymi, a nawet podjąć próbę zakończenia różnych sporów i konfliktów. Wieczorne imprezy i randki będą udane, choć Księżyc w Raku przestrzega przed zazdrością! Organizm potrzebuje dużo wody, oprzyj się pokusie słodyczy.
Aspekty planet: 1.45 Księżyc w trygonie z Neptunem, 10.12 Księżyc w opozycji z Plutonem, 14.25 Księżyc w kwadraturze ze Słońcem, 19.33 Księżyc w kwadraturze z Merkurym, 21.52 Księżyc w sekstylu z Marsem.

Karta dnia: XIX Słońce
Uwolnij twórczą energię, bądź odważny i forsuj swoje rozwiązania, zadziw bliskich swoimi pomysłami, a osiągniesz powodzenie.

Wibracja numer: 5
Piątka sprawi, że będziemy otwarci na nowe pomysły. Podróżuj, spotykaj się z ludźmi, a przede wszystkim zapomnij o kompleksach! Piątka pozwala z optymizmem spojrzeć na trudne sprawy, otwiera na miłość i pozytywne emocje.

13.10.2017, piątek
Księżyc w znakach Raka i Lwa (od 8.41)
Dzień sprzyja poznawaniu ciekawych ludzi, odkrywaniu nowych zainteresowań i tematów do dyskusji. Dziś łatwo będzie zawrzeć sympatyczne znajomości. Fantazja, kreatywność i dobre pomysły będą nam towarzyszyć już od samego rana. Sekstyl Merkurego z Saturnem sprzyja osobom ubiegającym się o pracę oraz zdawaniu egzaminów.
Aspekty planet: 3.09 Księżyc w kwadraturze z Uranem, 5.02 Merkury w sekstylu z Saturnem, 5.59 Księżyc w sekstylu z Wenus, 9.43 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem.

Karta dnia: VIII Sprawiedliwość
Staraj się być obiektywny, nie ulegaj zbyt łatwo ani pozytywnym, ani negatywnym emocjom. Wprowadź w swoje życie więcej porządku.

Wibracja numer: 6
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinie. Pomagajmy innym, dzielmy się doświadczeniem, dbajmy o ludzi, których kochamy. Także sąsiedzkie sprawy znajdą się w centrum uwagi. Uda się zawrzeć zgodę lub wreszcie coś ważnego wspólnie postanowić.

14.10.2017, sobota
Księżyc w znaku Lwa
Wenus wkracza do znaku Wagi i zacznie sprzyjać spółkom, współpracy i dogadywaniu się z ludźmi. Będziemy ciekawi cudzych spraw i pomysłów. To dobry dzień, aby pytać innych o radę. Wenus sprzyja też miłości i rozwijaniu partnerskich planów. Randki będą gorące i mogą trwać do białego rana. Samotni mają szansę na spotkanie kogoś wyjątkowego.
Aspekty planet: 12.11 Wenus wkracza do znaku Wagi, 22.33 Księżyc w sekstylu ze Słońcem.

Karta dnia: III Cesarzowa
Odpocznij i niczym się nie martw, niech inni zabiegają o twoją uwagę czy względy. Poczuj, że zasługujesz na odrobinę luksusu, nie żałuj sobie na przyjemności.

Wibracja numer: 7
Wibracja Siódemki sprzyja rozwojowi duchowemu. Poczujemy się znudzeni codziennymi obowiązkami i chętnie od nich uciekniemy. Szukaj dzisiaj nowego hobby, nowej inspiracji i towarzystwa ludzi, którzy cię pozytywnie inspirują.

15.10.2017, niedziela
Księżyc w znaku Lwa i Panny (od 13.18)
Opozycja Merkurego z Uranem sprawi, że będziemy mieć wiele ambitnych planów, ale nie wszystkie z nich uda się zrealizować, bo może brakować nam wytrwałości. Poczujemy się znudzeni domowymi obowiązkami i chętnie od nich uciekniemy. Księżyc sprzyja zawieraniu nowych znajomości.
Aspekty planet: 1.10 Księżyc w trygonie z Saturnem, 7.06 Księżyc w sekstylu z Merkurym, 7.27 Księżyc w trygonie z Uranem, 9.51 Merkury w opozycji z Uranem, 15.14 Księżyc w sekstylu z Jowiszem.

Karta dnia: I Mag
Ktoś zaintryguje cię na tyle, że będziesz w stanie zmienić swoje plany, żeby się do niego dostosować. W miłości zachowaj aurę tajemniczości, nie zdradzaj swoich sekretów.

Wibracja numer: 8
Choć niedziela nie dla wszystkich jest dniem pracy, to wibracja Ósemki może przynieść doskonałe pomysły na pomnożenie kapitału. W miłości uważajmy, Ósemka to wibracja namiętności, ale też zazdrości.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 15 º 53´ – 22 º 49´ Wagi
Księżyc 28 º 57´ Byka – 7 º 06´ Panny
Merkury 15 º 59′ – 27 º 49′ Wagi
Wenus 23 º 17´ Panny – 1 º 57′ Wagi
Mars 21 º 18´ – 25 º 43´ Panny
Jowisz 29 º 40′ Wagi – 1 º 11´ Skorpiona
Saturn 22 º 44´ – 23 º 15´Strzelca
Uran 26 º 57´ – 26 º 41´ Barana w retrogradacji
Neptun 11 º 59´ – 11 º 51′ Ryb w retrogradacji
Pluton 16º 53´ – 16 º 56′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
8.10 od g. 15.45 do 9.10 do g. 3.44.
11.10 od g. 00.24 do g. 5.38.
13.10 od g. 5.59 do g. 8.41.
15.10 od g. 7.27 do g. 13.18.
Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 2-8.10.2017

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Przed nami aktywny tydzień. Pełnia w znaku Barana obudzi w nas ambicję i zmusi do szybkiego wykonywania obowiązków. Relacje z ludźmi mogą być nerwowe, warto więc z dystansem podchodzić do spornych spraw. Wenus w koniunkcji z Marsem sprzyja randkom i rozrywce.

W poniedziałek 2.10 Mars w trygonie z Plutonem sprawi, że nabierzemy ochoty na sport, nadrobimy zaległości i z chęcią zabierzemy się za nowe sprawy. Panny i Ryby poczują przypływ energii i lepszego samopoczucia.

We wtorek 3.10 Wenus w trygonie z Plutonem sprawi, że będziemy stawiać sobie i innym duże wymagania. Współpracownicy będą dla nas mniej wyrozumiali, unikajmy kłótni i sporów. Wagi odkryją ważny rodzinny sekret.

W czwartek 5.10 pełnia Księżyca w znaku Barana sprawi, że możemy nagle zmienić plany na weekend. Warto spotkać się w większym gronie, powspominać wakacyjne przygody. Wagi i Barany poznają kogoś wyjątkowego, kto zmieni ich życie i pracę. Wenus w koniunkcji z Marsem skłoni nas do oceny, które znajomości i przyjaźnie są dla nas istotne, a które nie i które lepiej zakończyć. Bliźnięta postanowią wreszcie zaufać komuś, kto pomógł im w potrzebie.

W niedzielę 8.10 koniunkcja Merkurego ze Słońcem sprzyja powrotowi do starych pomysłów, wycieczkom sentymentalnym do dawno nie odwiedzanych miejsc oraz naprawianiu sprzętu AGD i RTV.

Horoskop tygodniowy

2.10.2017, poniedziałek
Księżyc w znaku Wodnika i Ryb (od 16.26)
Trygon Marsa z Plutonem przyja współpracy z innymi ludźmi, a także godzeniu się z wrogami, bo będziemy silni i wyrozumiali. Staniemy się otwarci na prośby i sugestie. W samotności nie będziemy czuli się dobrze. Warto wybrać się do kina razem z przyjaciółmi. Uważaj, bo w pogoni za egzotycznymi smakami możesz dziś zjeść za dużo kalorii.
Aspekty planet: 1.36 Mars w trygonie z Plutonem, 1.56 Księżyc w sekstylu z Saturnem, 11.13 Księżyc w sekstylu z Uranem, 13.12 Księżyc w trygonie z Jowiszem.

Karta dnia: VI Kochankowie
Negocjuj, umawiaj się na spotkania, weź pod uwagę racje i argumenty partnera, wspólnika lub dziecka. Doceń to, że niektóre rzeczy robią za ciebie inni, a świat stanie się piękniejszy.

3.10.2017, wtorek
Księżyc w znaku Ryb
Dzień przyniesie nam przypływ optymizmu. Poczujemy, że już najwyższy czas uczynić życie lepszym. Wpadniemy na odkrywcze pomysły, łatwiej znajdziemy wyjście z kłopotów. Otwórzmy się na zmiany, ale postarajmy się, aby nasze plany były realne. Trygon Wenus z Plutonem sprzyja ubieganiu się o dofinansowanie lub kredyt.
Aspekty planet: 14.45 Księżyc w koniunkcji z Neptunem, 21.09 Wenus w trygonie z Plutonem, 23.20 Księżyc w sekstylu z Plutonem, 23.33 Księżyc w opozycji z Wenus.

Karta dnia: I Mag
Wykorzystaj swój urok osobisty i przekonaj kogoś do siebie lub swoich pomysłów. Nie musisz wszystkiego o sobie opowiadać, w miłości zachowaj aurę tajemniczości.

4.10.2017, środa
Księżyc w znaku Ryb i Barana (od 22.39)
Dziś ludziom trudno będzie docenić nowe pomysły. Księżyc w znaku Ryb nie sprzyja rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć. Warto za to znaleźć sposób na oszczędności lub pozbycie się tego, co przynosi nam straty. Pij dużo wody, jedz świeże warzywa i owoce, a wzmocnisz organizm. Unikaj wysiłku fizycznego, nie rób wielkich porządków, bo możesz ich nie skończyć.
Aspekty planet: 1.36 Księżyc w opozycji z Marsem, 9.18 Księżyc w kwadraturze z Saturnem.

Karta dnia: XIII Śmierć
Nie odkładaj na później ważnych spraw. Poczujesz, że czas na poważną rozmowę z partnerem lub współpracownikiem. Od jej wyniku może zależeć twoja przyszłość.

5.10.2017, czwartek
Księżyc w znaku Barana
Dzień przyniesie dobre pomysły, ale pod warunkiem, że nie będziemy myśleć tylko o sobie. Otwórzmy się na innych, posłuchajmy, co mają do powiedzenia. Dobre rady mogą okazać się bardzo cenne w sprawach związanych z biznesem i finansami. Pełnia Księżyca o g. 20.40 sprawi, że będziemy wrażliwi na to, co mówią i robią inni. Koniunkcja Wenus z Marsem sprzyja randkom i osobom szukającym pary.
Aspekty planet: 16.00 Księżyc w opozycji z Merkurym, 18.53 Wenus w koniunkcji z Marsem, 20.40 Księżyc w opozycji ze Słońcem.

Karta dnia: XVII Gwiazda
Zadbaj o siebie, zwróć uwagę na swój wygląd. Idź do fryzjera, kup nowe ubranie, zacznij zadziwiać innych swoją urodą. W pracy ktoś wyciągnie do ciebie pomocną dłoń.

6.10.2017, piątek
Księżyc w znaku Barana
Księżyc w Baranie sprawi, że będziemy chcieli załatwić mnóstwo spraw. Jednak urzędnicy i ważne osoby mogą być uparci lub nie mieć dla nas czasu! Lepiej zachować spokój i dystans, a najlepiej zająć się sztuką, rozrywką i hobby. Unikaj tłustych potraw, jedz surówki i chude mięso.
Aspekty planet: 3.45 Księżyc w kwadraturze z Plutonem, 13.26 Księżyc w trygonie z Saturnem, 20.58 Księżyc w koniunkcji z Uranem.

Karta dnia: VIII Siła
Pomóż osobie, która sama nie daje sobie rady z codziennymi sprawami. Twoje domowe zwierzę zapewni ci wiele rozrywek. Zrób badania okresowe, nie bagatelizuj osłabienia organizmu.

7.10.2017, sobota
Księżyc w znaku Barana i Byka (od 1.55)
Księżyc w Byku sprawi, że będziemy rozglądać się za życzliwymi osobami w naszym otoczeniu. Sprzyja zakładaniu rodzinnych firm i biznesów, pomaga troszczyć się o rodzinne dobra i mądrze lokować wspólne pieniądze. Dobry dzień na zabiegi kosmetyczne, operacje chirurgiczne i wizytę u dentysty.
Aspekty planet: 00.37 Księżyc w opozycji z Jowiszem, 21.57 Księżyc w sekstylu z Neptunem.

Karta dnia: XXI Świat
Przekonasz się, że jesteś o wiele więcej wart, niż sam przypuszczasz. Powiadom wszystkich o swoim sukcesie. Stań do konkursu, zagraj w totka, wypróbuj swoje szczęście.

8.10.2017, niedziela
Księżyc w znaku Byka
Koniunkcja Merkurego ze Słońcem sprzyja ważnym spotkaniom, podróży i wysyłaniu wiadomości. Dziś we wszystkim, za co się zabierzemy, szukać będziemy własnych korzyści. Nie można zawsze być bezinteresownym! Poproś dziś o zwrot starych długów, pożyczonych kiedyś książek i płyt. Niech twoje rzeczy wrócą na swoje miejsce.
Aspekty planet: 6.01 Księżyc w trygonie z Plutonem, 12.45 Księżyc w trygonie z Marsem, 14.53 Wenus w kwadraturze z Saturnem, 15.45 Księżyc w trygonie z Wenus, 22.53 Merkury w koniunkcji ze Słońcem.

Karta V Papież
Medytuj, odpoczywaj i zajmuj się ważnymi duchowymi sprawami. Postępuj zgodnie ze swoimi przekonaniami, nie naginaj reguł czy moralności do sytuacji, bo możesz stracić reputację.

Pozycje planet i świateł:
Słońce  8 º 59´ – 15 º 53´ Wagi
Księżyc 22 º 20´ Wodnika – 28 º 57´ Byka
Merkury 3 º 35′ – 15 º 59′ Wagi
Wenus 14 º 39′ – 23 º 17´ Panny
Mars 16 º 52´ – 21 º 18´ Panny
Jowisz 28 º 11´ – 29 º 40′ Wagi
Saturn 22 º 18´ – 22 º 44´ Strzelca
Uran 27 º 14´ – 26 º 57´ Barana w retrogradacji
Neptun 12 º 09′ – 11 º 59´ Ryb w retrogradacji
Pluton 16 º 51′ – 16º 53´ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
2.10 od g. 13.12 do g. 16.26.
4.10 od g. 9.18 do g. 22.39.
7.10 od g. 00.37 do g. 1.55.
8.10 od g. 15.45 do 9.10 do g. 3.44.

Udanego tygodnia!