Miesięczne archiwum: grudzień 2007

Nowe talie Tarota Lo Scarabeo w 2007 r. – podsumowanie

Włoskie wydawnictwo Lo Scarabeo przygotowało w 2007 roku dla fanów Tarota istną ucztę talii, bo wydali aż 17 talii Tarota! Wszystko to z okazji 25 lecia istnienia wydawnictwa, a jedna z talii jest ich autorską talią. Talie są różnorodne, od fantasy, poprzez tematyczne po artystyczne. Czyli dla każdego coś dobrego!

Złoty Tarot Botticelli - karta I MagZłoty Tarot Botticelli – piękne, pozłacane karty, inspirowane sztuką renesansowego artysty Sandro Botticellego. Dla mnie rewelacja, Małe Arkana wyjątkowo intrygujące i dające do myślenia. Szlachetne i dystyngowane, jak większość projektów tarotowych artysty Alexandrova Atanassova.

Tarot Afrykańsko-Amerykański – nie widziałam, więc nie mam zdania, talia niszowa, ale z katalogu widać, że w ogólnie rozpoznawalnym stylu wydawnictwa.

Zodiac Tarot – wyjątkowy projekt, dla znawców astrologii i ezoterycznej linii tarota, po pierwszym szoku (komiksowe obrazki, tematyka amerykańskiej kultury) zaczynam tę talię doceniać. Jest to pierwsza próba współczesnej interpretacji systemu Tarota Zakonu Złotego Świtu.

Tarit Piratów - karta 7 MieczyTarot Piratów – super temat, świetne rysunki, baśniowe morza i karaibskie wyspy. Marzenie! Ciekawa interpretacja tradycyjnych scen z Tarota Rider-Waite-Smith. Jeden z moich tegorocznych faworytów.

Tarot Koło Życia – bardzo ładny i zachęcający do wróżenia, oryginalny kształt, radosne kolory. Dla mnie to bardzo pozytywne zaskoczenie. Mimo nietypowego kształtu łatwo je tasować i rozkładać na stole.

Tarot Reinkarnacji – trochę tarot, trochę nie tarot, ciekawy eksperyment, ale do tradycyjnego wróżenia nie polecam. Dla duchowych poszukiwań lub do kładzenia kabały z Tarota.

Tarot Aniołów - karta VII RydwanTarot Aniołów – ładna próba połączenia mody na anioły z tradycyjnymi znaczeniami kart Tarota. Ładna kolorystyka. Choć nie ma tu przyporządkowania konkretnych aniołów do kart, to i tak karty są udane i odwołują się moim zdaniem do tzw. anioła stróża, który towarzyszy nam w codziennych wyborach życiowych.

Tarot Lo Scarabeo – wydany na 25 – lecie istnienia wydawnictwa, ciekawe połączenie trzech głównych tradycji Tarota: Tarota Marsylskiego, Tarota Rider-Waite-Smith i Tarota Crowleya-Harris.

Tarot Średniowieczny – moim zdaniem bardzo udana talia, mimo że jest już wiele Tarotów o tej tematyce na rynku.

Mona Lisa Tarot - karta VII RydwanUFO Tarot – ładna talia, tematyczna, ale zdecydowanie dla fanów istot z innych planet. Kilka kart naprawdę uroczych (np. As Kielichów), ale wróżenie tą talią wymaga wczucia się i cierpliwości – arkana odbiegają od tradycyjnych znaczeń.

Mona Lisa Tarot – fajny pomysł na talię, dla wielbicieli Kodu Leonarda da Vinci. świetnie sprawdza się do analizy trudnych, zagadkowych spraw, tajemnic i zagadek, jakie życie stawia przed każdym z nas.

Universal Wirth Tarot – ciekawa talia dla tych, co tropią przeobrażenia Tarota w kontekście historycznym. Świetna do wróżenia, wyjątkowo działające na wyobraźnię Małe Arkana.

Tarot Zmysłowości Wicca - karta II KapłankaCorto Maltese Tarot – dla kolekcjonerów, nie porwała mnie, ale dam jej jeszcze szansę.

Tarot Zmysłowości Wicca – odważna talia, dużo symboliki Wicca, bardzo przyjazna w obsłudze, miejscami bardzo dowcipna. Sprawdza się szczególnie dobrze do pytań o związki, seks, problemy z partnerem, do medytacji i własnego rozwoju.

Tarot Czarodziejów – zdecydowany bestseller tego roku, w Poslce zdobył wielu zwolenników. Magiczna talia z ostrym pazurem, w słodkim stylu Antonelli Castelli.

Tarot Obrazkowego Klucza - karta I MagTarot Obrazkowego Klucza – bardzo ładna talia, nowoczesna interpretacja klasycznej talii Rider-Waite-Smith. Ma zadatki na bestseller, zaawansowani tarociści będą mile zaskoczeni interpretacją pracy Rider-Waite-Smith, kolorami i zmienioną scenerią na wielu kartach tego tarota.

Tarot Elfów – jeden z przebojów tego roku, dla mnie za bardzo komputerowe są te elfy, ale talia koncepcyjnie udana (każdy dwór to inna historia i bohaterowie).

O zapowiedziach wydawniczych na 2008 rok już… w nowym roku. Czas ruszyć na powitanie 2008 roku!

Pluton i śmierć Benazir Bhutto

Przedwczoraj 27.12 zginęła Benazir Bhutto, była premier Pakistanu, która chciała znów sięgnąć po władzę w tym kraju i była w trakcie kampanii wyborczej. Na niebie w ostatnich dniach 2007 roku aż pali się od silnych napięć między planetami. Krótko przed zamachem na życie Bhutto 24.12 była pełnia w znaku Raka w trudnych aspektach z Marsem, planetą wojny i nagłych działań. Później Mars utworzył opozycję z Jowiszem, przez co wojownicze działania stały się bardziej śmiałe i na wielką skalę (intencje zamachowców). Gdyby Benazir Bhutto poradziła się astrologów, każdy zachodni astrolog odradziłby jej wystąpienia publiczne w tak napiętym i niebezpiecznym tygodniu.

Zwykli ludzie pod takim wpływem planet stają się nerwowi, narażeni są na kontuzje, choroby i infekcje, kłócą się z bliskimi, robią ryzykowne i niebezpieczne rzeczy. Osoby publiczne w takie dni nie pojawiają się wśród tłumów, bo ich życie może być zagrożone – przekonał się o tym Ronald Reagan, który po pierwszym zamachu na jego życie, który co do dnia przepowiedziała mu amerykańska astrolog, zawsze korzystał z jej rad przy układaniu grafiku podróży i publicznych wystąpień.

Horoskop Benazir Bhutto
Benazir Bhutto urodziła się 21 czerwca 1953 r. w Karaczi, w Pakistanie (godzina 19:59 jest wzięta z Internetu, nie wiadomo, z jakiego jest źródła) i ma Słońce w 29 stopniu Bliźniąt. W opozycji do tego punktu w zodiaku jest od połowy 2007 roku planeta Pluton, która w astrologii wprowadza w życie ludzi dogłębne zmiany, transformację, oczyszczenie, a nieraz śmiertelne zagrożenie życia, a nawet śmierć.

Życie Benazir Bhutto już raz było zagrożone w tym roku – nieudany zamach na jej życie miał miejsce w październiku 2007 roku. Już wtedy Pluton pokazał, jak niebezpieczny był dla niej powrót do kraju i przystąpienie do kampanii wyborczej. W jej horoskopie był jeszcze inny czynnik, który zaważył na jej losach: w horoskopie progresywnym Słońce właśnie minęło urodzeniowego Plutona i zbliżało się do Plutona progresywnego. Jeśli trudnemu tranzytowi towarzyszą trudne progresje, to naprawdę trzeba uważać, bo wtedy te złe działanie planety może się szybko zrealizować. Benazir Bhutto miała ten i następny rok bardzo trudny w swoim życiu – najtrudniejszy. Podjęła ryzykowną decyzję o powrocie do kraju, w którym rządzi wojsko i islamscy ekstremiści. Zapłaciła za tą najwyższą cenę, ale może właśnie dzięki jej śmierci w tym kraju zacznie się coś zmieniać na lepsze.

Zamach na Benazir Bhutto ukazuje, w jak niebezpiecznej sytuacji jest Pakistan i państwa wokół niego. Pakistan jako silne państwo muzułmańskie, które posiada broń atomową i rządy wojskowe, jest na progu wielkich zmian. Śmierć Bhutto dramatycznie zaważy na wyborach, jakie w styczniu 2008 roku odbędą się w tym kraju.

Wywiad z autorami Tarota Maroon – Mają Zaworowską i Tomaszem Marońskim

Na jesieni 2007 roku zostały wydane Wielkie Arkana nowej polskiej talii: Tarota Maroon. Przedstawiamy rozmowę z autorami tego tarota Tomaszem Marońskim i Mają Zaworowską, jaką dla portalu Czary.pl przeprowadziła Izabela Podlaska.

Maja Zaworowska - autorka koncepcji talii tarota MaroonWielkie Arkana Tarota Maroon wydane w 2007 roku już odniosły duży sukces. Tarot bardzo szybko zyskał fanów i w Polsce, i na całym świecie (m.in. entuzjastyczne recenzje w Internecie na Aeclectic Tarot i na polskich forach). Czy spodziewaliście się tak szybkiej reakcji i popularności?

Tak szybkiej reakcji – na pewno nie. Tarot Maron zyskał wielbicieli głównie za granicą. Rzeczywiście otrzymał świetne recenzje, które zamieszczono na portalu www.aeclectic.net . Czujemy się wyróżnieni – to na pewno. Ostatnio organizacja Tarot Asociation od British Isles (Stowarzyszenie Tarota Wysp Brytyjskich) zorganizowała konkurs na interpretację kart, w którym zwycięzcy otrzymują talie Tarota Maroon. Byłam bardzo zaskoczona, gdy Prezes TABI zaprosił mnie (Maję :) ) do TABI, jako członka. W grudniowym numerze ukarze się też wywiad z nami na temat Tarota Maroon. Sporo się dzieje…
CZYTAJ WIĘCEJ.

Wywiad z Elżbietą Kłobus i Zofią Wieczorek

Pod koniec 2007 roku ukazała się książka na temat astrologii zatytułowana Z astrologią pod rękę, którą napisały dwie panie astrolog ze Śląska: Elżbieta Kłobus i Zofia Wieczorek. Izabela Podlaska zadała im kilka pytań, aby przybliżyć czytelnikom naszego portalu ich pracę i astrologiczne pasje.

Astrologią obie zajmujecie się od lat, piszecie artykuły o tematyce astrologicznej, prowadzicie praktykę astrologiczną w Katowicach. Skąd pomysł na wydanie książki właśnie teraz?

W ramach współpracy z miesięcznikiem Szaman, miałyśmy nieraz okazję prowadzić wykłady na tematy astrologiczne, aby przybliżyć ludziom tę „królewska wiedzę”. Z astrologią pod rękęZauważyłyśmy, że ludzie nie związani z astrologią najbardziej lubią słuchać opowieści o „swoich” znakach zodiaku, i tak narodził się pomysł pisania artykułów o astrologii na podstawie archetypowych cech znaków zodiaku. Ale pisałyśmy nie tylko o cechach znaków zodiaku. Od czasu do czasu „podrzucałyśmy” czytelnikom bardziej skomplikowane tematy, takie jak progresje, żywioły, horoskopy państw, tranzyty planet, cykl Jonasa itp., aby takim sposobem obalić chociaż trochę mity o astrologii i wrzucaniu jej do jednego worka z „wróżeniem z fusów”. Powoli nasi czytelnicy i słuchacze zaczynali wykazywać coraz większe zainteresowanie tematem i z czasem coraz więcej osób pytało nas, kiedy napiszemy książkę. I to właśnie oni nas zmobilizowali. Pomysł więc już był. A dlaczego właśnie teraz? To już działanie planet.  Czytaj więcej.

Koniunkcja Jowisza z Plutonem w grudniu 2007

Zaopraszam do przeczytania mojego artykułu o koniunkcji Jowisza z Plutonem, który wczoraj ukazał się na Astroportalu. Oto jego fragment:

„Najbliższa koniunkcja Jowisza z Plutonem będzie 11 grudnia 2007 roku w 28 stopniu znaku Strzelca. Poprzedni raz te dwie planety spotkały się w tym miejscu zodiaku 250 lat temu. Jest to więc wyjątkowe wydarzenie, a jego oddziaływanie mogliśmy już odczuć od listopada 2006 roku, kiedy Jowisz wkroczył do Strzelca i zaczął zbliżać się do Plutona, który przebywa w ostatnich stopniach tego znaku. Jowisz w swoim znaku zodiaku dodaje rozmachu i zwiększa siłę oddziaływania rozpoczynającego się właśnie cyklu.

Jowisz i Pluton dają zapowiedź zmian w gospodarce, sposobie rządzenia i stanowieniu prawa na świecie, szczególnie w krajach, gdzie są problemy w tych dziedzinach. Kryzys ekonomiczny i polityczny oraz powolne wprowadzanie reform powtarza się w każdym z cykli. Ukryte działania i źródła problemów, teraz wychodzą na jaw. Dlatego początek każdego cyklu Jowisza i Plutona jest naznaczony politycznymi skandalami, pokazem sił, a nawet groźbą wojny, próbami manipulacji systemami gospodarczymi i państwowymi.” Czytaj więcej.