Miesięczne archiwum: marzec 2008

Interpretacja horoskopów horarnych

Na Astroportalu zamieściłam wczoraj i dziś dwie interpretacje horoskopów horarnych, jedna mojego autorstwa, druga Tomka Wińskiego:

Kiedy będę miała dom?

A. jest reprezentowana w tym horoskopie przez władcę ascendentu, czyli Słońce oraz przez Księżyc. Słońce, które pokazuje sytuację obecną A., znajduje się w Rybach. Słońce, z natury gorące i suche jest więc w znaku zimnym i wilgotnym, a więc całkowicie przeciwnym swojej naturze. Możemy być pewni, że A. znajduje się w naprawdę kiepskiej sytuacji. Co więcej, nie widać, żeby miała w ogóle jakikolwiek pomysł na wyjście z „mieszkaniowego” kryzysu, ponieważ Słońce jest położone w VIII domu horoskopu. Drugi sygnifikator, czyli Księżyc znajduje się w Wodniku i chociaż nie jest to dlań fortunne położenie, to samo w sobie na razie nie wnosi nam to żadnej dodatkowej informacji. Czytaj dalej i zobacz rysunek horoskopu.

Czy Marcin i Agnieszka kupią dziś Volvo?

Moi znajomi od pewnego czasu chcą sprzedać swój stary samochód i kupić nowy, ale nie z salonu, tylko używany. Zaczęli szukać różnych ofert. Pewnego dnia wybrali się pod Warszawę, aby obejrzeć używane Volvo i mieli nadzieję, że go kupią tego samego dnia. Byłam ciekawa, czy go dziś kupią, czy nie. Postawiłam horoskop na moment zadania sobie tego pytania.

Pierwsza rzecz, jaka rzuciła mi się w oczy, to Mars w Raku w koniunkcji z Ascendentem. Mnie jako Pytającą reprezentuje Ascendent, a samochód i wszystkie środki służące do szybkiego przemieszczania się to tradycyjnie planeta Mars. Horoskop pokazuje od razu, że jestem bardzo ciekawa, czy dojdzie do transakcji, a wręcz zaangażowana emocjonalnie (Mars w Raku) – nie chciałabym, żeby kupili samochód, bo ogólnie uważam, że jest to samochód drogi w utrzymaniu i eksploatacji.

Druga rzecz, ważna dla całego horoskopu, to że Księżyc znajduje się w próżnym kursie. Jest to zapowiedź problemów lub pokazuje statyczną sytuację, która za szybko się nie zmieni. Czytaj dalej i zobacz rysunek horoskopu.

3.04.2008 W-wa warsztaty o aspektach Marsa z Saturnem

Zapraszam na kolejne nasze zajęcia z podstaw astrologii:

Temat: Aspekty Marsa z Saturnem czyli gaz i hamulec w horoskopie

termin: 3.04.2008, Warszawa, g. 18.00 – 21.00
prowadzą: Izabela Podlaska, Miłosława Krogulska
info i zapisy: +48 600 218 488, +48 600 218 588,

Opis zajęć: Mars i Saturn mają przeciwstawną energię w horoskopie: Mars nas pobudza i napędza do działania, Saturn opóźnia nasze działania i buduje struktury, w których możemy się poruszać wedle ściśle określonych reguł. Kiedy w horoskopie urodzeniowym te dwie planety są połączone aspektem, zaczyna się między nimi walka. Jak ją można okiełznać i wykorzystać, przekonamy się analizując horoskopy znanych osób i uczestników zajęć.

Zmiana czasu z zimowego na letni

W weekend 29-30.03.2008 będziemy zmieniać czas w naszych zegarkach, choć w większości z nich komputery same to zrobią za nas. Mimo wszystko musimy o tym pamiętać, bo niestety ta wiosenna zmiana czasu skutkuje tym, że śpimy o jedną godzinę krócej w noc z soboty na niedzielę. O godzinie 2.00 przesuwamy wskazówki zegara na 3.00 i już żyjemy według czasu letniego. Aż do ostatniego weekendu października, kiedy będziemy cofać wskazówki, aby przywrócić czas zimowy.

Celtycki Czar Zdrowia

Ten prosty i piękny czar jest jednym z najstarszych celtyckich, jakie niezmienione przetrwały do naszych czasów. Stosowany jest powszechnie przez czarownice w Walii, Szkocji, Irlandii i na Wyspie Man. Przywołuje zdrowie i pomyślność, pomaga wzmocnić organizm i dojść do siebie po przebytym stresie.

Potrzebujesz:
9 małych kryształów,
butelkę z białego szkła z korkiem lub innym zamknięciem,
9 białych kwiatów.

Czas:
Dowolny dzień między świtem a południem.

Wykonanie:
Napełnij butelkę do połowy wodą. Zastanów się, jakie masz życzenia i powierz po jednym z nich każdemu z kryształów. Następnie bierz po jednym krysztale i wrzucaj je do butelki. Możesz powiedzieć na przykład tak: „Ten kryształ dla mojego zdrowia, ten kryształ dla mojego męża i tak dalej”, albo skupić się na konkretnych organach: „Ten kryształ aby uleczyć moją chorą rękę, ten kryształ aby dodać mi energii, ten kryształ aby odpędzić zmęczenie” i tak dalej. Następnie zamknij butelkę, ustaw ją na parapecie okiennym lub balkonie, otocz dziewięcioma białymi kwiatami. Kiedy nadejdzie południe, schowaj butelkę.

Moc kryształów zatopionych w wodzie wspierać cię będzie przez następnych dziewięć dni. Przez dziewięć dni, codziennie rano po przebudzeniu się, wypijaj kilka kropli wody ze swojej butelki w intencji zdrowia swojego i całej twojej rodziny. Po dziewięciu dniach wylej resztę wody (możesz nią podlać kwiaty), oczyść kryształy. Czar możesz powtarzać tyle razy, ile poczujesz taką potrzebę.

Nasza rada:
Ponieważ czar należy do kategorii „spożywczych” musisz szczególnie zadbać o higienę. Użyj mineralnej, niegazowanej wody dobrej jakości lub wody przegotowanej. Wcześniej dobrze umyj, albo wygotuj butelkę. Kryształy bardzo dokładnie umyj pod bieżącą wodą. Zaczarowaną butelkę z kryształami najlepiej przechowuj w lodówce.

Oryginalnie Celtowie używali do tego czaru kamieni wyłowionych z rzeki oraz wody z tej samej rzeki. Możesz się zdecydować na taką wersję, jeśli jesteś szczęściarą i mieszkasz nad potokiem o pierwszej klasie czystości.

Tekst został najpierw opublikowany w tygodniku „Gwiazdy Mówią” .

Tarot Miłosnej Ścieżki – drogowskaz dla zakochanych!

karta VI Kochankowie z Tarota Miłosnej ŚcieżkiKiedy pierwszy raz zobaczyłam talię Tarot Miłosnej Ścieżki (The Lover’s Path Tarot) nie mogłam uwierzyć, jak w 78 kartach można zawrzeć wszystkie odcienie miłości i rodzaje związków. A jednak! Talia stworzona przez wrażliwą artystkę Kris Waldherr i wydana w 2004 roku przez wydawnictwo US Games pomogła już wielu osobom znaleźć miłosne szczęście oraz zdiagnozować i rozwiązać problemy w związku.

Jeśli chcesz zadać pytanie, w jakim związku jesteś lub jakiego partnera pragniesz, wylosuj jedną kartę z Wielkich Arkanów. Na każdej z 22 kart sportretowana została słynna para kochanków. Np. Karta V Papież to Romeo i Julia, karta VI Kochankowie to Izis i Ozyrys, karta VII Rydwan to Tristan i Izolda.

Małe Arkana opowiadają losy czterech słynnych par miłosnych. Dwór Buław przedstawia historię miłości Brunhildy i Zygfryda z germańskiej mitologii. Od tej namiętnej i energicznej pary nauczysz się dzięki Tarotowi jak pokonać słabości znaleźć siłę i oparcie w związku. Dwór Kielichów pokazuje perypetie najbardziej romantycznej pary w historii: Tristana i Izoldy. Na każdej karcie z Dworu Kielichów pokazana jest wielka namiętność, pasja, ale też smutek, bezsilność i tęsknota za tym, aby być razem na wieki.

As Kielichów z Tarota Miłosnej ŚcieżkiDwór Mieczy przedstawia mit o Erosie i Psyche. Karty Mieczy stają się tutaj nauką cierpliwości w związku i pokazują, jak pokonać strach, zwątpienie i dostrzec, że każdy dobry związek daje możliwość rozwoju dla każdego z partnerów. Ostatni Dwór – Denarów to dzieje Danae i Zeusa. Ich losy pokazują, jak cierpliwość i wiara w miłość wydają owoce – rodzinę i dzieci, z których jesteśmy dumni.

Talia przeznaczona jest do pytań, rozkładów i wróżb miłosnych. Dobra zarówno dla początkujących i zaawansowanych.

Karty do dostania w każdym sklepie ezoterycznym, cena około 80 zł. Jest też specjalny zestaw prezentowy, który zawiera książkę, planszę ze schematem rozkładów kart i ozdobne czerwone pudełko, cena zestawu około 150 zł.

Mars w znaku Raka od 4.03 do 9.05.2008

Od 4 marca Mars znów przebywa w znaku Raka. To znaczy nie znów po dwóch latach (tyle liczy obieg tej planety wokół zodiaku), ale ponownie po okresie retrogradacji. Mars w znak Raka wszedł pod koniec września 2007 roku, w połowie listopada wszedł w retrogradację, 31 grudnia cofnął się do znaku Bliźniąt, z retrogradacji wyszedł pod koniec stycznia, a teraz znów jest w Raku. Uff! Wiadomo, że Raki chodzą do tyłu, ale tym razem ta wędrówka była bardzo zagmatwana.

Co wynika z jego wędrówki? Ponownie będziemy podejmować wyzwania i radzić sobie z problemami, które dopadły nas jesienią zeszłego roku. Mars, przemierzając kolejny raz ten sam odcinek zodiaku, przypomni nam o tym, czego wtedy nie zrobiliśmy, a do czego się zobowiązaliśmy. Plany i ambitne czy nawet ryzykowne działania, jakie wtedy miały miejsce, teraz przejdą próbę sił. Czy rzeczywiście były to dobre wybory?

Nasze działania nastawione będą na utrzymanie bezpieczeństwa i opieki, szczególnie sprawy rodziny, domu i miejsca, w którym mieszkamy będzie trzeba pilnie załatwić lub zmierzyć się z przeciwnościami losu. Wojowniczy Mars nie czuje się najlepiej w wodnym znaku Raka. Zachowuje się jak wojownik, który wpadł do wody i tam musi stoczyć decydującą bitwę. Mars w Raku zmusza nas do działania, ale nie tak impulsywnego jak w znakach ognistych. Atak czy obrona mają podłoże psychiczne, działamy z pobudek uczuciowych, w obronie bliskich czy swoich emocji.

Działanie Marsa w znaku Raka można często określić jako „bierną agresję”. Osoby, które mają tak położonego Marsa w swoim horoskopie urodzeniowym nie działają czy nie atakują wprost, dopiero sprowokowane wydatkują energię i walczą. Najgorsze, co można takiej osobie zrobić to pozbawić ją jedzenia lub zaatakować jej bliskich lub dom. Wtedy przemieniają się w bezlitosnych wojowników. Rak to znak pamięci, Mars w Raku nie zapomina urazów i szkód, jakie ktoś mu wyrządził w przeszłości. Osoby z marsem w Raku mają duży dar opowiadania, poruszania uczuć w innych ludziach (a nawet straszenie – jak pisarz Stephen King). Interesują się historią i przeszłością swojej rodziny i kraju. Lubią gotować i spędzać czas z rodziną. Dom to ich twierdza. Jeśli kogoś do niego zaproszą, jest to bardzo duże wyróżnienie i trzeba to docenić. Lubią opiekować się innymi.

Znane osoby z Marsem w znaku Raka: Dorota Masłowska, Violetta Villas, Benazir Bhutto, Dolly Parton, Stephen King, George Lucas, Michel Gauquelin, Halle Berry, Penelope Cruz, Ashton Kutcher, Richard Gere, Julianne Moore, Alanis Morissette, Pink, Keanu Reeves, Reese Witherspoon.

Czar zgody

Ten prosty czar przyda ci się, kiedy jesteś uczestnikiem kłótni i chciałbyś, aby wreszcie zapanowała zgoda. Możesz wykorzystać go zarówno w relacjach prywatnych, jak i w sprawach zawodowych.

Potrzebujesz:
szklankę,
fotografię osoby, z którą się kłócisz lub jej imię wypisane na kartce,
wodę,
cukier.

Wykonanie:
O zachodzie słońca, najlepiej podczas nowiu Księżyca, wlej do szklanki 1/3 wody. Postaw szklankę z wodą na fotografii lub kartce. Nasyp cukru i mieszaj, aż się w całości rozpuści. Podczas mieszania powtarzaj słowa: „Niech wszystko będzie słodyczą i zgodą między mną i .. (imię).” Powtarzaj ten czar codziennie, aż kłopoty znikną.

Nasza rada:
Aby kłótnia się skończyła, czasami trzeba pierwszemu wyciągnąć rękę na zgodę i puścić to, co było w niepamięć. Możesz wykonać ten czar w przededniu ważnej rozmowy lub przed zadzwonieniem do osoby, z którą się pokłóciłeś.

Czar ukazał się w tygodniku „Gwiazdy Mówią”

 

15.03.2008 W-wa Warsztaty astrologii: Miłosne pułapki w horoskopie czyli jak znaleźć idealnego partnera

Zapraszamy na warsztaty astrologii w sobotę 15 marca 2008 od g. 16.00 do 20.00 w Warszawie:

Temat: Miłosne pułapki w horoskopie czyli jak znaleźć idealnego partnera.

prowadzą: Izabela Podlaska, Miłosława Krogulska
info i zapisy: +48 600 218 488, +48 600 218 588, Warszawska Szkoła Astrologii

Opis zajęć: Czy możliwe jest, aby znaleźć miłość swojego życia dzięki analizie horoskopu? Przyciąganie płci przeciwnej odbywa się w naszych horoskopach na różnych poziomach: szukamy ideału, reagujemy na seksualne bodźce i próbujemy budować związki w codziennym życiu. Jak pogodzić te elementy?

Na warsztatach będziemy analizować horoskopy uczestników pod kątem tych trzech wymiarów. Będziemy szukać podobieństw w horoskopach partnerów, jakich przyciągamy.

Na zajęcia prosimy przynieść horoskopy swoje i partnerów życiowych (najlepiej kilku) do analizy horoskopów porównawczych i kontaktowych. Będzie możliwość wydrukowania horoskopów na miejscu przed zajęciami.