Miesięczne archiwum: lipiec 2008

Jeszcze o zaćmieniu

Jutrzejsze zaćmienie można obejrzeć na żywo… nie wychodząc z domu. Wiele stron internetowych nadaje relacje:

NASA Eclipse Web Site
eclipse.gsfc.nasa.gov/eclipse.html

Total Solar Eclipse of 01 August 2008
eclipse.gsfc.nasa.gov/SEmono/TSE2008/TSE2008.html

Google Map of the Path of Totality
eclipse.gsfc.nasa.gov/SEgoogle/SEgoogle2001/SE2…

Total Solar Eclipse 2008 Live Webcast from China
12.30-13.30 CEST (10.30-11.30 UT)
www.exploratorium.edu/eclipse

Całkowite zaćmienie Słońca specjalna relacja on-line z Syberii
live.astrohobby.pl/video/

O zaćmieniach można też przeczytać na wielu blogach i stronach astrologicznych:

mój przedwczorajszy artykuł na tym blogu:

Całkowite zaćmienie Słońca 1.08.2008 r.
Artykuł Miłki Krogulskiej o zaćmieniach w ogóle:

Co znaczą zaćmienia Słońca i Księżyca

Artykuł Józefiny Jagodzińskiej:

Całkowite zaćmienie Słońca

Artykuł Doroty Rzepeckiej:

Przed zaćmieniem

Artykuł Piotra Gibaszewskiego:

Zaćmienie Olimpiady

Artykuł Wojciecha Suchomskiego:

Co zdarzyło się podczas poprzednich Zaćmień Słońca ze 126 serii Saros?

Artykuł Pawła Męcińskiego:

Political fiction na totalnej eklipsie

Kto urodził się 31 lipca

Wszystkiego najlepszego dla dziś urodzonych Lwów!

Sławne osoby urodzone 31.07: król Polski Michał Korybut Wiśniowiecki (1640), francuski aktor Louis de Funès (1914), amerykańska aktorka Geraldine Chaplin (1944), angielska pisarka Joanne Rowling (1965), polski muzyk Grzegorz Turnau (1967), brytyjski aktor Ben Chaplin (1970), fantastyczny bohater powieści J.K. Rowling Harry Potter (1980).

Jan Starża – Dzierżbicki pisał o dziś urodzonych:

Kto urodził się dnia 31 lipca

Zręcznie broni swych interesów.

Ożywia go szlachetna ambicja dokonania rzeczy wielkich.

Posiada wielką intuicję i nią kieruje się w życiu, nie słuchając wskazówek logiki i nie zważając na zapatrywania swego otoczenia.

Prawy, gorliwy – ma niezwykle silne namiętności, lubi zmianę wrażeń i ugania się za sensacją.

Charakter jego jest szlachetny, sprawiedliwy, pełen ufności i nadziei. Jest to umysł wyższy – natura uduchowiona lub dążąca do osiągnięcia wyższych stadiów rozwoju.

Obdarzonym jest wszechstronnymi zdolnościami – zarówno umysłowymi jak i artystycznymi, dzięki którym może osiągnąć uznanie lub dobre stanowisko.

W ogóle w sferze życia umysłowego moje się odznaczyć i osiągnąć wyróżnienie.

Przepełnia go ognista siła czynu. Posiada zdolności w kierunku technicznym, a w ogóle powiedzie mu się w każdym zawodzie, który ma związek z ogniem.

Trzeba dodać, że jest to człowiek dość skryty i raczej unika wystąpień publicznych. A jednak mimo to jest bardzo popularny, cieszy się sympatią otoczenia, a jego wpływy dają się odczuwać szeroko.

Doskonale umie bronić swych interesów. W życiu rodzinnym czekają go przykrości.

Jak wychować dziecko tak urodzone? Potrzebuje ono mocnej reki i odpowiedniego wykształcenia inaczej może popełniać rozmaite wybryki i popaść w nałogi, które ujemnie się odbiją na jego życiu i zdrowiu. Wielka odpowiedzialność ciąży na rodzicach i wychowawcach, którzy mają do czynienia z takim dzieckiem. Nie należy go nigdy oszukiwać lub wprowadzać w błąd – obserwuje ono bowiem bardzo bystro wszystko co się dzieje dookoła niego i odznacza się niezwykle silnym poczuciem sprawiedliwości, a nieszczerość lub niekonsekwencja wychowawcy odbija się zaraz na jego charakterze i wówczas staje się takie dziecko zamknięte w sobie, przygnębione, chytre.

Całkowite zaćmienie Słońca 1.08.2008 r.

Upalne lato w pełni, a przed nami dwa ważne wydarzenia: zaćmienie Słońca 1.08.2008 i zaćmienie Księżyca 16.08.2008. Na świecie wszyscy szykują się do kontrowersyjnej Olimpiady w Pekinie, która rozpocznie się 8.08.2008 roku o godz. 8 wieczorem – a właśnie obszar Chin jest pod silnym wpływem zaćmienia.

zacmienieSlonca20080801_zdjecie

Zaćmienie Słońca 1999 r., autor Luc Viatour, zdjęcie z zasobów Wikimedia Commons

Sierpień jest więc bardzo ważnym momentem w roku (tak samo jak luty, w którym też były dwa zaćmienia), kiedy wszystkie nasze plany, pragnienia i działania mogą zmienić się o sto osiemdziesiąt stopni. Decyzje podjęte podczas zaćmienia i wydarzenia, jakie nas spotykają w tygodniu zaćmienia, są znaczące nie tylko dla roku, który się właśnie rozpoczął, ale często i dla całego naszego życia. Szczególnie silnie będzie zaćmienie działać na wszystkie Lwy, które urodziły się w pierwszym dekanacie znaku (od 22.07 do 2.08) oraz dla tych osób, które mają w tym dekanacie jakieś planety w swoim horoskopie urodzeniowym.

Przebieg zaćmienia

Całkowite zaćmienie będzie widoczne w Azji, szczególnie na terenie Syberii, Mongolii i Chin. Droga cienia Księżyca zaczyna się w Kanadzie, przechodzi przez północną Grenlandię, Arktykę, środkową Rosję, Mongolię i Chiny. Częściowo zaćmienie będzie widoczne we wschodnio – północnej części Ameryki Północnej i prawie w całej Europie i Azji.

Zaćmienie rozpocznie się o godz. 8:04 UT (10:04 czasu polskiego), wejdzie w główną fazę o godz. 9:21 UT (11:21 czasu polskiego), a maksymalne zaćmienie dokona się o godz. 10:21 UT (12:21 czasu polskiego). Koniec głównej fazy zaćmienia będzie o 11:21 (13:21 czasu polskiego), a o 12:38 (14:38 czasu polskiego) nastąpi koniec zaćmienia.

zacmienieSlonca20080801_wykres

Obszar objęty zaćmieniem – rysunek ze strony NASA

Zaćmienie należy do sarosu numer 126, serii zaćmień, która rozpoczęła się 10 marca 1179 roku, a zakończy się 3 maja 2459 roku. Do końca tego sarosu będą w tym cyklu tylko dwa całkowite zaćmienia Słońca.

Wpływ zaćmienia

Według Ramseya i Sephariala zaćmienie Słońca, które wypada w pierwszym dekanacie Lwa (jak to teraz), zwiastuje „śmierć słynnego księcia i klęski upraw”. Zaćmienie w znaku krzyża stałego, do którego należy znak Lwa, przynosi często trzęsienia ziemi, katastrofy naturalne, ruchy sejsmiczne ziemi, zniszczenie zbiorów.

zacmienieSlonca20080801

Całkowite zaćmienie Słońca 1.08.2008 r. godz. 12.21, Warszawa

Horoskop zaćmienia ma silnie obsadzone znaki żywiołu ognia (Lew i Strzelec) i ziemi (Panna i Koziorożec), a bardzo słabo zaznaczone są dwa pozostałe żywioły przez obsadzenie dwiema planetami pokoleniowymi – w Wodniku, znaku powietrznym, przebywa Neptun, a w Rybach, znaku wodnym, przebywa Uran. Wskazuje to na bardzo dynamiczny i silny wpływ zaćmienia na losy świata i pojedynczych ludzi. Zmiany, jakie nastąpią w sierpniu w polityce światowej i w naszym prywatnym życiu, zmienią trwale (Lew – znak stały) nasze plany i działania. Ogień i ziemia jako żywioły nie współpracują ze sobą. Energia zaćmienia, napędzana przez dwa przeciwstawne żywioły (ziemia gasi ogień) sprawi, że nasze działania i decyzje mogą szkodzić nam samym i ludziom wokół nas. Chęć do działania i przewodzenia innym (ogień) nie wystarczy, bo opór materii, czyli okoliczności, praw czy możliwości (chociażby finansowych) może nie być wystarczająca, aby te działania podtrzymywać (żywioł ziemi).

Władcą zaćmienia jest Słońce – władca znaku Lwa oraz Merkury, który jest w trzystopniowej koniunkcji z nowiem. Oprócz tej koniunkcji Słońce i Księżyc nie tworzy żadnych istotnych aspektów do innych planet. Zaćmienie w znaku Lwa będzie miało silny wpływ na przywódców państw, na których terenie będzie widoczne zaćmienie oraz na te państwa, w których horoskopie zaćmienie pełni ważną rolę. Zaćmienie zapowiada kryzys przywództwa, jaki silnie zaznaczy się w polityce zagranicznej wielu państw świata, a szczególnie Izraela, Iraku, Afganistanu, Francji i Rosji. Znak Lwa tradycyjnie związany jest z polityką, sztuką, rozrywką i edukacją – w tych dziedzinach możemy spodziewać się nagłych zwrotów akcji, zakończenia starego i początku czegoś nowego. Igrzyska sportowe w Pekinie, jakie rozpoczną się 8 sierpnia 2008 roku, będą bardzo nastawione na rywalizację na gruncie międzynarodowym – Chiny będą chciały tradycyjnie pokonać Stany Zjednoczone, ale i udowodnić reszcie świata swoją potęgę i polityczną siłę.

Wpływ zaćmienia będziemy odczuwać przez cały sierpień, a kulminacja wydarzeń, jakie się podczas niego rozpoczęły, będzie podczas pełni i zaćmienia Księżyca 16 sierpnia 2008 r. Jego skutki będą trwały jeszcze przez kolejne 6 miesięcy.

Kryzys przywódców

Sierpniowe zaćmienie wypada w ważnych punktach horoskopu wielu przywódców państw. W tym roku dwie polityczne potęgi: Rosja i USA mają zmianę na stanowisku głowy państwa. Rosja już przystosowuje się do nowego zarządzania przez Miedwiediewa, a USA wciąż są w trakcie kampanii prezydenckiej, a wybory odbędą się 4 listopada.

Zaćmienie wypadnie w opozycji do Księżyca Donalda Tuska i jego rządu oraz do Słońca i Neptuna PO (wszystkie w znaku Wodnika). Spadające notowania rządu jeszcze się pogorszą, a niezadowolenie ludzi (Księżyc) i wyborców może doprowadzić do kolejnej fali niezadowolenia i strajków oraz do sparaliżowania działań rządu. W PO pojawią się lub ujawnią w najbliższych miesiącach osoby, które zaczną wyrastać na nowych liderów tej partii.

Nicolas Sarkozy ma zaćmienie w opozycji do swojego Słońca. Zważywszy na to, że Francja przez najbliższe pół roku przewodzi Unii Europejskiej, jest to bardzo ważne wydarzenie. Sarkozy będzie chciał umocnić pozycję Francji i swoją na arenie międzynarodowej, co będzie dla niego trudne do wykonania, ponieważ inicjatywy, z jakimi wystąpi, będą albo zbyt nowoczesne i wybiegające naprzód, nie związane z bieżącymi problemami UE. Bardzo pogorszą się jego notowania w samej Francji, a jego relacje z opozycją będą jeszcze trudniejsze niż dotychczas.

Zaćmienie wypada na Księżycu i Plutonie Gordona Browna, premiera Wielkiej Brytanii. Nie jest to dla niego dobrym omenem, jego notowania praktycznie od momentu objęcia funkcji gwałtownie spadają, zaćmienie na pewno nie polepszy jego wizerunku i nie pomoże mu zdobyć przychylności Brytyjczyków, a wręcz przeciwnie.

Obaj kandydaci na prezydenta USA również mają zaćmienie w newralgicznych punktach swoich horoskopów: Barack Obama w koniunkcji ze Słońcem i Descendentem, a John McCaine w koniunkcji z Marsem i MC. W sierpniu nastąpi więc zwrot kampanii i jej zaostrzenie. Do ataku przejdzie McCaine, który nabierze sił po zakończeniu tranzytu Saturna przez jego Słońce, choć samo zaćmienie nie jest korzystne dla jego sił witalnych. Zaćmienie osłabi siłę i pozycję Baracka Obamy, mogą zostać ujawnione fakty, które ukażą kandydata demokratów w nowym świetle, szczególnie związane z jego otoczeniem i współpracownikami (Słońce w VI domu). Korzystne i rozważne dobranie sojuszników politycznych i kandydatów na przyszłych współpracowników w Białym Domu może jednak teraz wzmocnić jego pozycję, jeśli ogłosi to w tym miesiącu. Im dłużej będzie zwlekał, tym bardziej będzie to działało na jego niekorzyść.

Problemy w komunikacji

Władcą zaćmienia jest Merkury, w najbliższych dniach możemy się więc spodziewać problemów związanych z komunikacją, nawiązywaniem kontaktów, dogadywaniem się z ludźmi, a także z przepływem informacji. Weekend, który następuje po zaćmieniu, nie jest korzystny dla dalekich podróży, pośpiechu i szybkiego prowadzenia samochodu. Należy bardzo uważać na drodze i nie spieszyć się, bo możliwe są kolizje i nieprzewidziane sytuacje. Merkury jako władca zaćmienia wskazuje też na dużą rolę informacji (czy dezinformacji), posłańców, podróży, a także oszustów czy złodziei. Osoby, które pracują w mediach, handlu, szkolnictwie czy środkach transportu odczują duże zmiany.

W horoskopie indywidualnym wpływ zaćmienia jest tym silniejszy, im ściślejszy aspekt tworzy ono do planet lub planety w naszym horoskopie (orba do 3 stopni, a najsilniejsze działanie jest przy orbie jednostopniowej). Oczywiście zawsze jest wpływ na dom, w którym wypada zaćmienie. Bierzemy pod uwagę koniunkcję (najsilniejsza), a potem opozycję i kwadraturę. Trygony i sekstyle są mało odczuwalne, tak samo jak oddziaływanie tylko na dom horoskopu, choć te aspekty nadają pewien kierunek (nie główny) wydarzeniom w najbliższych miesiącach.

Kto urodził się 30 lipca

Wszystkiego najlepszego dla dziś urodzonych Lwów!

Sławne osoby urodzone 30.07: włoski malarz i architekt Giorgio Vasari (1511), angielska powieściopisarka Emily Brontë (1818), polski malarz Julian Fałat (1853), niemiecki socjolog i teoretyk kultury Alfred Weber (1858), amerykański przemysłowiec Henry Ford (1863), angielski rzeźbiarz Sir Henry Moore (1898), polski aktor Wojciech Siemion (1928), amerykański reżyser filmowy Peter Bogdanovich (1939), kanadyjski piosenkarz i kompozytor Paul Anka (1941), amerykański aktor, gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger (1947), francuski aktor Jean Reno (1948), brytyjska piosenkarka Kate Bush (1958), amerykański aktor Laurence Fishburne (1961), amerykańska aktorka Lisa Kudrow (1963), polska aktorka Anna Korcz (1968), polski lekkoatleta – chodziarz, wielokrotny mistrz olimpijski i świata Robert Korzeniowski (1968), amerykańska aktorka Hilary Swank (1974), polski pisarz science fiction Jacek Dukaj (1974).

Jan Starża – Dzierżbicki pisał o dziś urodzonych:

Kto urodził się dnia 30 lipca

Jest dobrym organizatorem i może zająć stanowisko przodujące.

Umiejętnie trzyma się w życiu „złotego środka” i potrafi zachować równowagę, unikając krańcowości.

Jest to silny, mądry, odważny człowiek o mocnej woli; szlachetny, wspaniałomyślny – zawsze jest uprzejmy i ujmujący.

Ma on w swym charakterze bardzo dużo odwagi, energii i wytrwałości, a dzięki umiejętnemu zastosowaniu tych swoich właściwości – dostaje się w takie sfery życiowe, gdzie może stać się osobą główną, skupiającą na sobie uwagę powszechną.

Zwolennik prawdy – gardzi wszystkim co marne i nie lubi wykrętów. Odznacza się swym trafnym sądem – ale nie jest tolerancyjny.

Władczy – dąży w życiu do potęgi. To też przeważnie wysuwa się na pierwsze miejsce i zajmuje stanowisko przodujące – dzięki swym wszechstronnym zdolnościom, a głównie – dzięki wielkiej potędze woli, jaka go ożywia.

Zawód. Czeka go powodzenie jako organizatora, kierownika przedsiębiorstw, dyrektora, oficera lub doktora.

Najlepiej sam czuje się w takim zawodzie, który albo przynosi korzyść innym lub też sprawia im przyjemność i dostarcza rozrywki - a zatem jako artysta, muzyk, organizator zabaw publicznych, przedstawień dramatycznych itp.

Młodość jego przeważnie nigdy nie jest tak pomyślną jak życie późniejsze, w którym zbiera rezultaty obfite swych wcześniejszych wysiłków.

Jest to człowiek, który urodził się do odgrywania roli wybitnej i może zyskać uznanie ogólne, a może nawet i sławę.

Gdy osiągnie wyższy rozwój duchowy – może stać się człowiekiem natchnionym, wzniosłym, pełnym chwały, nie pozbawionym właściwości proroczych. Duch jego przenika wówczas wszechświaty i rządzi duszami ludzkimi.

Tarot Kontemplacyjny – nowość Lo Scarabeo

Kolejna nowość włoskiego wydawnictwa Lo Scarabeo w tym roku to Tarot Kontemplacyjny (Contemplative Tarot), który powstał pod wpływem pism na temat Tarota wielkiego ezoteryka i uczonego P.D. Uspieńskiego, ucznia Gurdżijewa. Według niego obrazy Tarota można przedstawić jako wędrówkę świadomości i poszukiwanie samego siebie.

Fragment instrukcji do Tarota Kontemplacyjnego:
„Według przemyśleń Uspieńskiego każdy Wielki Arkan Tarota jest powiązany z ciągiem duchowych odniesień: siedem kart odnosi się do Człowieka i jego osoby; kolejnych siedem połączonych ze „Wszechświatem” pokazuje nieuniknioną konfrontację człowieka z uniwersalnymi prawami Materii; trzecia grupa siedmiu kart jest połączona z „Boskością” lub sferą związaną z rzeczywistością transcendentalną. Na końcu wreszcie te trzy grupy kart czy też sfer (ludzie, wszechświat i boskość) łączą się w karcie XXI, która ma nazwę „Całość”.

Każdej karcie Wielkich Arkanów przyporządkowana jest litera hebrajskiego alfabetu według symbolizmu kabalistycznego. Tylko Arkan XIII nie ma litery, co oznacza bezgłośną ekspresję tej karty, która w niektórych taliach istnieje bez nazwy.

Małe Arkana są powiązane z literami świętego Tetragrammatonu (imienia Boga w kabale): Kielichy to He, Denary – He, Buławy – Yod, Miecze – Vaw.

Talia została stworzona, aby ośmielić i zachęcić do poszukiwań oraz medytacji każdej karty i rysunku, jaki na niej jest. Z tego powodu rewersy karty przedstawiają różne symbole i kolory.”

Napisy na kartach i instrukcja w kilku językach (angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański). My dodajemy tłumaczenie instrukcji i znaczeń kart na język polski.

Tarot świetnie nadaje się do pytań i rozkładów dotyczących przyszłości, rozwoju swojej osobowości lub analizy swojego lub czyjegoś charakteru. Tarot może też służyć do medytacji.

Tarota można kupić w naszym sklepie internetowym, cena 59 zł. Tam też można obejrzeć więcej kart z tej talii.

Kto urodził się 29 lipca

Wszystkiego najlepszego dla dziś urodzonych Lwów!

Sławne osoby urodzone 29.07: hrabia Szampanii i król Jerozolimy Henryk II z Szampanii (1166), francuski myśliciel i polityk Alexis de Tocqueville (1805), włoski polityk faszystowski Benito Mussolini (1883), amerykański prezenter telewizyjny, dziennikarz Peter Jennings (1938), polski aktor Jerzy Bończak (1949), polski aktor filmowy Paweł Wilczak (1965).

Jan Starża – Dzierżbicki pisał o dziś urodzonych:

Kto urodził się dnia 29 lipca

Jest pewny siebie, władczy i wywiera duży wpływ na ludzi.

Charakter jego jest niepodległy i otwarty. Lubi oręż, przedsięwzięcia wojenne i otoczenie wspaniałe.

Pewny siebie, dumny, wyniosły, zamiłowany w wojskowości - entuzjazmuje się dla czynów bohaterskich, odważnych, dla walk orężnych, atletyki itp.

Nie ustępuje w sporach lecz okazuje silny opór i zaciekłość. Agresywny – nie cofa się przed wystąpieniami wrogiemi, pojedynkami i walką.

Zręcznie argumentuje, zawsze gotów do ataku – nie licząc się z niebezpieczeństwem i nie zwracając uwagi na konsekwencje.

Człowiek tak urodzony może wywierać wpływ dodatni na ludzkość, inspirując swe otoczenie udzielając mu swej siły moralnej.

Potrafi on bowiem połączyć w swych czynach w jedna harmonijną całość praktyczny materializm i mądrość filozoficzna wraz z uduchowieniem.

Dzięki temu może niezwykle umiejętnie urabiać opinię społeczną i kierować wystąpieniami publicznymi.

Gdy rozwinie się w rozmyślaniach samotnych i osiągnie dojrzałość duchową – może dojść do dużych wpływów na otoczenie, przejawiając wielką potęgę wewnętrzną. Inni ludzie zbierają się dookoła tak urodzonego człowieka – bowiem odgrywa on pośród nich rolę słońca otoczonego planetami.

Ma on najczęściej do spełnienia na świecie jakąś misję specjalną o charakterze niezwykłym. I gdy tylko jego sfera pochodzenia i otoczenie nie wywierają nań zbyt silnego wpływu hamującego – nie ominie go powodzenie jako przywódcy innych i zyska uznanie za swe zdolności umysłowe i siłę moralną – a może nawet i fizyczną.

Powiedzie ma się w służbie wojskowej, a także w każdej pracy wymagającej odwagi i siły.

Co mu grozi. Dzięki zbytniej pewności siebie może się narazić na przewroty losu.

Kto urodził się 28 lipca

Wszystkiego najlepszego dla dziś urodzonych Lwów!

Sławne osoby urodzone 28.07: niemiecki filozof Ludwig Feuerbach (1804), polski pisarz i historyk Józef Ignacy Kraszewski (1812), francuski malarz Marcel Duchamp (1887), austriacki filozof Karl Popper (1902), żona prezydenta USA Johna Fitzeralda Kennedyego Jacqueline Kennedy Onassis (1929), prezydent Wenezueli Hugo Chavez (1954), amerykański aktor Alexis Arquette (1969).
Jan Starża – Dzierżbicki pisał o dziś urodzonych:

Kto urodził się dnia 28 lipca

Mądry, przebiegły, dumny – prowadzi życie samotne.

Umie się w porę opanować i sam sobie wykreśla swe cele i drogi życiowe. Niezbyt towarzyski – prowadzi nieraz życie w odosobnieniu.

Posiada usposobienie filozoficzne. Mądry, czujny, bystry umie też być bardzo chytrym i przebiegłym. Interesuje się studiami naukowymi.

Wyróżnia się swymi zdolnościami pośród otoczenia. Nieraz z zamiłowaniem studiuje sztuki piękne, a potrafi również prowadzić jak najbardziej pracowite poszukiwania z dużą cierpliwością oraz inteligencją.

Biorąc ogólnie – jest to zdolny organizator, człowiek ostrożny, bystry, inteligentny, skupiający dookoła siebie innych ludzi. Potrafi jednak być również zazdrosnym i gniewnym – stąd też postępować z nim należy umiejętnie.

Pragnie wysunąć się na pierwsze miejsce i walczy o to, zwyciężając swych rywali w sposób bardzo subtelny. Dąży do tego zawsze aby zająć stanowisko przodujące.

Nie jest wolnym od pożądliwości, a jak mówiliśmy – jest też dość chytry. Jednakże te właściwości charakteru pokierowane odpowiednio mogą mu waśnie oddać doskonałe przysługi w życiu praktycznym. I nieraz może się tak zdarzyć, że swoje cele życiowe osiąga właśnie dzięki podstępowi lub chytrości.

Gdy go się krzywdzi lub oszukuje – wówczas odpowiada dumą i wzgardą, ale w gruncie rzeczy jest to człowiek dość wspaniałomyślny, który łatwo przebacza, nie okazując chęci do zemsty.

Co mu grozi? Nieraz tak się zdarzyć może, że w życiu spotykają go duże przejścia i przykrości a może nawet zostać zmuszonym do opuszczenia swej ojczyzny.

Do czego powinien dążyć? Aby prowadzić życie o trybie ustalonym, dążąc do spokoju, harmonii i unikać stanowisk związanych ze zbyt wielką odpowiedzialnością.

Jego organizm jest na ogół dość mocny i po przebytych cierpieniach szybko przychodzi do zdrowia, wykazując znaczny zasób siły życiowych. W razie niedomagania mogą się przejawiać jakieś zaburzenia w funkcjonowaniu serca.

Kto urodził się 27 lipca

Wszystkiego najlepszego dla dziś urodzonych Lwów!

Sławne osoby urodzone 27.07: książę Mediolanu Ludovico Sforza (1452), francuski pisarz Aleksander Dumas (syn) (1824), polski pisarz Stanisław Rzewuski (1864), polski publicysta, redaktor paryskiej Kultury Jerzy Giedroyć (1906), irlandzki aktor Jonathan Rhys-Meyers (1977).

Jan Starża – Dzierżbicki pisał o dziś urodzonych:

Kto urodził się dnia 27 lipca

Jest wiernym przyjacielem, lecz nieprzebaczającym wrogiem.

Aktywny, praktyczny – zawsze jest w ruchu i zawsze zajęty jest czymś takim, co pożytecznym jest dla niego lub dla innych.

Jest to człowiek interesu, który doskonale orientuje się w tym, co jest dla niego korzystnym, a co przyniesie mu straty.

Wielka energia, mocna wola i silne przywiązania – typowe dla człowieka urodzonego dzisiaj. Jest on wrażliwy, ma wrodzone poczucie szlachetności i chętnie pokazuje się innym ze swej najlepszej strony.

Pragnąłby, aby wszyscy go lubili i odnosili się doń życzliwie; interesuje się życiem religijnym.

Doskonały z niego obserwator – chociaż wnioski swe wyprowadza powoli. Umysł jego jest cierpliwy, ostrożny, przewidujący, logiczny, zdolny do wielkich wysiłków w kierunku realizacji jego zamiarów i pragnień.

Okazuje też dość dużo samoopanowania, giętkości, czujności i zdolności dyplomatycznych.

Niełatwo ulega napadom gniewu – ale raz doprowadzony do pasji – potrafi być dokuczliwym.

W przywiązaniach swych stały - jest wiernym przyjacielem ale także nieprzebaczającym wrogiem.

Mądry, bystry, ostrożny – robi w życiu karierę dzięki swej umiejętności postępowania z innymi. Życie jego często jest związane z życiem osób znakomitych.

Dzięki jego wytrwałości i ostrożności – powiedzie mu się w życiu. Nie uniknie jednakże przykrości domowych.

Ewentualne choroby jakie mu grozić mogą - to niedomagania serca lub nerek, a także ataki chorób gorączkowych.

Organizm jego jest mocny i żyć może dość długo, powinien jednakże unikać stanów depresji – gdyż to odbija się ujemnie na jego zdrowiu.

Jak wychować dziecko tak urodzone? Jak najstaranniej, a to ze względu na jego niezwykle subtelną i wrażliwą naturę, która nieustannie poddaje mu impulsy uczuciowe w kierunku naśladowania innych. Trzeba je przede wszystkim przyuczać do panowania nad sobą i opanowania instynktów zmysłowych zarówno jak zbytniej zarozumiałości i poczucia własnej wielkości.