Miesięczne archiwum: lipiec 2009

30.07.2009 Warszawska Szkoła Astrologii: IV dom i planety na imum coeli

Zapraszamy na zajęcia poświęcone IV domowi w horoskopie urodzeniowym!

30.07.2009, czwartek, Warszawa godz. 18.00-21.00
prowadzi: Izabela Podlaska
miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota
info i zapisy: telefonicznie u Izy Podlaskiej 0-600-218-488 lub e-mail ipodlaska (at) albireo.pl lub Miłki Krogulskiej 0-600-218-588
cena: 30 zł

Opis zajęć:
IV dom i imum coeli określają nasze pochodzenie i to, w jaki sposób się wychowaliśmy. Planety na imum coeli pokazują siłę naszej psychiki i możliwości, jakie daje nam wychowanie i dom rodzinny. Na zajęciach przyjrzymy się horoskopom ludzi o ciekawym położeniu i obsadzeniu imum coeli.

29.07.2009 W-wa Mandala Koziorożca – spotkanie otwarte Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego

Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne serdecznie zaprasza na kolejne warszawskie spotkanie z astrologią poświęcone mandalom znaków Zodiaku.

W środę, 29 lipca 2009 zapraszamy na mandalę Koziorożca. Zapraszamy już od 17.00 w celach integracyjnych. Mandalę zaczynamy o godzinie 17.30, w trakcie spotkania planujemy krótką przerwę. Przewidywana godzina zakończenia: 20.00.

Spotkania prowadzi Anna Maria Woźniak, członek PSA.

Spotykamy się w ostatnią środę miesiąca, w herbaciarni Tea Lady na
Powiślu, ul. Radna 13.

http://www.herbaciarnia_tealady.republika.pl/

Dojazd autobusami: 118, 150, 506 (przystanek Biblioteka Uniwersytecka)
Adres na planie: http://tiny.pl/hhttr

Wstęp wolny dla wszystkich, zarówno członków Stowarzyszenia jak i niestowarzyszonych. Na miejscu jest możliwość kupienia napojów i deserów. Pyszne kawy, herbaty, ciastka i lody w cenie około 10 zł.

Informacje dodatkowe można uzyskać bezpośrednio u prowadzącej:
tel. 668 012 976, e-mail: anka.wozniak@interia.pl

Zapraszamy serdecznie

http://polskaastrologia.pl

Króliczy Tarot

Jeśli chcecie mieć coś wyjątkowego, skuście się na Króliczego Tarota Joanny John. Wydany 23 czerwca 2009 roku w limitowanej edycji 23 sztuk, zachwyca magiczną aurą, humorem i psychodelicznym klimatem.

kroliczy_tarot_zdjecia

Cykl tego osobliwego Tarota można określić mianem wtórnego ready made’u, utrzymanego w duchu surrealizmu. To akt digitalnego automatyzmu, całkowicie spontaniczna dokumentacja intuicyjnej podróży archetypowego Białego Królika poprzez popkulturowe gadżety, fetysze i obiekty magiczne, znalezione w pracowni Andrzeja Urbanowicza, prekursora sztuki psychodelicznej w Polsce. Niektóre ujęcia Królika, obserwowanego przez lustro aparatu fotograficznego, wykonane są na tle ołtarzy, rearanżowanych co jakiś czas przez Gosię Borowską. Poszczególne zdjęcia, otwierające się na rozmaite interpretacje Wielkich Arkan tarota, można traktować jako narzędzia magiczne, dzieła sztuki lub pastisze kiczowatych talii tarota, mnożące się z taką samą szybkością jak króliki.
Odnajdziemy w nich odniesienia do tradycji Jana Svankmajera i Hansa Bellmera. Wyziera z nich również duch Alicji z Krainy Czarów i trickstera, wujaszka Alicka. „Czyń swoją wolę, ale pamiętaj… podążaj za białym królikiem.”

Oryginalnie zdjęcia zostały wydrukowane na piankach formatu A3 i pokryte matowym laminatem. Swoją premierę miały podczas tegorocznego, majowego Occulture Festival w Londynie, gdzie zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność.
Z myślą o kolekcjonerach cechujących się dużym poczuciem humoru, Wielkie Arkana zostały wydane w ścisłym limicie 23 egzemplarzy. Zainteresowanych można odsyłać na okultura@okultura.com. Zostało jeszcze kilka sztuk.

Autorka:
Joanna John – podróżniczka, projektantka, artystka interdyscyplinarna, spontaniczna fotonautka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się rzeźbą społeczną, instalacją i sztuką performance. Zawodowo projektuje wnętrza. Tworzy własne tabele odpowiedników, jej prace cechuje wieloznaczność, psychodelia, poczucie humoru i przede wszystkim różnorodność.

24.07.2009 Warszawska Szkoła Astrologii: Jak interpretować horoskop horarny?

Zapraszam na specjalne zajęcia w Warszawskiej Szkole Astrologii w przyszły piątek – na zamówienie kilku osób, które właśnie zaczynają w horarną wsiąkać.

24.07.2009, PIĄTEK, Warszawa godz. 18.00-21.00
prowadzi: Izabela Podlaska
miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota
info i zapisy: telefonicznie u Izy Podlaskiej 0-600-218-488 lub e-mail ipodlaska (at) albireo.pl lub Miłki Krogulskiej 0-600-218-588
cena: 30 zł

Opis zajęć:
Astrologia horarna to coraz bardziej popularna dziedzina wiedzy, która służy astrologom od setek lat. Na każde pytanie astrolog może dać odpowiedź, jeśli zna zasady astrologii horarnej. Na zajęciach będziemy popatrzeć na konkretne horoskopy i w praktyce uczyć się etapów interpretacji horoskopu horarnego.

Artykuły o astrologii horarnej na Astroportalu:

http://astroportal.pl/index.php?page=horarna

Zapraszam serdecznie!

Iza

Słońce w znaku Lwa 22.07-22.08.2009

Nowy astrologiczny miesiąc powitaliśmy w środę, 22 lipca 2009 roku. Kiedy Słońce wkroczyło w ognisty znak Lwa.

Słońce w znaku Lwa skieruje naszą uwagę na sprawy, które związane są z przywództwem, rywalizacją i pragnieniem dominacji nad innymi. Przed nami miesiąc szumnych obietnic, wielkich gestów i jeszcze większych wydatków. To doskonały czas dla ludzi pozbawionych kompleksów i mocno przekonanych do słuszności swoich racji. Przywódcy złożą nowe deklaracje, aktorzy zagrają lepiej, a hazardziści postawią wszystko na jedną kartę.

Dni po ingresie Słońca w znak Lwa (czemu towarzyszył również nów Księżyca ,ale jeszcze w znaku Panny) będą spokojniejsze i pozbawione ważniejszych aspektów planetarnych. Warto wyjechać, odpocząć lub też nadrobić różne zaległości.

Dopiero od poniedziałku 27.07 zacznie się nam wydawać, że czas przyspieszył, a życie nabiera barw. Tego dnia Wenus znajdzie się w trygonie z Jowiszem, co sprzyja ambitnym planom i bardzo dobrze wróży zawartym tego dnia związkom oraz umowom.

28.07 we wtorek kolejny romantyczny i sympatyczny aspekt, czyli rano Wenus w trygonie do Neptuna, a wieczorem Wenus w kwadraturze do Urana. Uważajmy, abyśmy nie musieli wycofywać się z porannych deklaracji!

30.07 w czwartek Merkury znajdzie się w opozycji do Jowisza, ten aspekt sprzyja podróżom i górnolotnym deklaracjom, ale uważajmy – tego dnia możemy być zbyt optymistyczni i gadatliwi.

31.07 w piątek lepiej być ostrożnym, opozycja Merkurego do Neptuna to aspekt przedziwnych pomyłek, strat, zgub i zaniedbań. Tego dnia lepiej nie odwiedzać urzędów, nie podpisywać umów.

1.08 w sobotę Wenus wkroczy w znak Raka, a więc staniemy się bardziej romantyczni i chętniej zwrócimy uwagę na rodzinne sprawy. Jednak opozycja Wenus do Plutona to także aspekt zazdrości i walki o to, co jak niektórzy uważają, po prostu im się należy.

3.08 w poniedziałek Merkury wkroczy w znak Panny, którego jest władcą. Sprawi, że staniemy się bardziej słowni, pracowici i punktualni.

6.08 w czwartek czeka nas pełnia Księżyca w znaku Wodnika. Imprezy, randki, towarzyskie spotkania będą gwarne i bardzo udane.

8.08 w sobotę na niebie sympatyczny aspekt Wenus w sekstylu do Merkurego, co zapowiada sympatyczny weekend.

11.08 we wtorek uważajmy, Mars w kwadraturze do Saturna to aspekt przemęczenia, irytacji, tego dnia lepiej nie planować załatwiania nowych spraw, bo zyski będą się opóźniać, a plany napotkają na sprzeciw i trudności.

13.08 w czwartek o wiele lepszy dzień: trygon Marsa i Jowisza natchnie nas optymizmem, radością, ułatwi rozpoczynanie nowych przedsięwzięć.

14.08 w piątek Słońce znajdzie się w opozycji do Jowisza, co zwróci uwagę wszystkich na sprawy religii, finansów, rozbudzi wielkie pretensje i oczekiwania. W weekend odpocznijmy, a na kolejny tydzień nie planujmy poważniejszych spraw, bo planetarna aura będzie bardzo nerwowa.

17.08 w poniedziałek kolejne trudne aspekty: Słońce znajdzie się w opozycji do Neptuna i w sekstylu do Marsa, a Merkury w koniunkcji do Saturna. Niepokój, pomyłki, trudności mogą być częstymi problemami tego dnia.

18.08 we wtorek Mars znajdzie się w trygonie do Neptuna, co trochę uspokoi nastroje.

19.08 w środę Mars znajdzie się w kwadraturze z Uranem, co jest aspektem zmian planów i awantur.

20.08 w czwartek czeka nas nów Księżyca, ale 21.08 kolejny niespokojny aspekt: Merkury w opozycji z Uranem.

23.08 w niedzielę Wenus znajdzie się w trygonie z Uranem, a Słońce wkroczy w znak Panny.

Droga planet:
Merkury od 10 stopni Lwa do 27 stopni Panny
Wenus od 19  stopni Bliźniąt do 25 stopni Raka
Mars od 7 do 28 stopni Bliźniąt
Jowisz od 24 do 21 stopni Wodnika (retrogradacja)
Saturn od 18 do 21 stopni Panny
Uran od 26 do 25 stopni Ryb (retrogradacja)
Neptun od 25 do 24 stopni Wodnika (retrogradacja)
Pluton 1 stopniu Koziorożca (retrogradacja)

Ingresy planet

Wenus wkracza w znak Raka 1.08

Merkury wkracza w znak Panny 3.08

HOROSKOP MIESIĘCZNY DLA TWOJEGO ZNAKU

Horoskop miesięczny dla Barana

Horoskop miesięczny dla Byka

Horoskop miesięczny dla Bliźniąt

Horoskop miesięczny dla Raka

Horoskop miesięczny dla Lwa

Horoskop miesięczny dla Panny

Horoskop miesięczny dla Wagi

Horoskop miesięczny dla Skorpiona

Horoskop miesięczny dla Strzelca

Horoskop miesięczny dla Koziorożca

Horoskop miesięczny dla Wodnika

Horoskop miesięczny dla Ryb

23.07.2009 Warszawska Szkoła Astrologii: VII dom i planety na descendencie

Zapraszamy na kolejne letnie zajęcia powtórkowe w Warszawskiej Szkole Astrologii!

23.07.2009, czwartek, Warszawa godz. 18.00-21.00
prowadzi: Miłosława Krogulska
miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota
info i zapisy: telefonicznie u Izy Podlaskiej 0-600-218-488 lub e-mail ipodlaska (at) albireo.pl lub Miłki Krogulskiej 0-600-218-588
cena: 30 zł

Opis zajęć:
VII dom i planety na descendencie czyli kogo szukamy i kogo w nas ludzie widzą, o naszych oczekiwaniach i sposobach, w jakie radzimy sobie wśród ludzi.

Uwaga Raki – 22.07.2009 nadchodzi zaćmienie!

Zaćmienie Słońca 1999 r., autor Luc Viatour, zdjęcie z zasobów Wikimedia Commons

W tym roku w lipcu będziemy świadkami wyjątkowego wydarzenia: najdłuższego zaćmienia Słońca w XXI wieku – faza przesłonięcia tarczy Słońca przez cień Księżyca będzie trwała aż 6 minut i 39 sekund! Następne tak długie zaćmienie będzie miało miejsce dopiero 13 czerwca 2132. Należy pamiętać, aby nie patrzeć na zaćmienie gołym okiem! Uszkodzenia wzroku wywołane patrzeniem na zaćmione Słońce mogą prowadzić nawet do ślepoty.

Zaćmienie nastąpi 22.07.2009 o godzinie 2.35 czasu uniwersalnego, czyli o 4.35 czasu polskiego, choć u nas nie będzie widoczne. Całkowite zaćmienie będzie widoczne na terenie Indii, Nepalu, Bangladeszu, Butanu, Birmy, Chin oraz japońskich wysp, a także na południowo wschodniej części Oceanu Spokojnego. Tam właśnie możemy się spodziewać najsilniejszych skutków zaćmienia.

zacmienie20090722

Horoskop całkowitego zaćmienia Słońca 22.07.2009 godz. 4.35, Warszawa

Lipiec jest więc bardzo ważnym momentem w roku, w tym miesiącu wszystkie nasze plany, pragnienia i działania mogą zmienić się o sto osiemdziesiąt stopni. Decyzje podjęte podczas zaćmienia i wydarzenia, jakie nas spotykają w tygodniu w którym przypada zaćmienie, są znaczące nie tylko dla roku, który się właśnie rozpoczął, ale często i dla całego naszego życia. Szczególnie silnie będzie zaćmienie działać na wszystkie Raki, które urodziły się w trzecim dekanacie znaku (od 12.07 do 22.07) oraz na te osoby, które mają w tym dekanacie jakieś planety w swoim horoskopie urodzeniowym.

Lęk i trwoga

W świecie starożytnym zaćmienia Słońca wzbudzały strach i panikę, choć kapłani i uczeni potrafili je dokładnie przewidzieć. Także w późniejszych wiekach przedstawiano je jako karę boską i ingerencję Opatrzności. Ludzie nie mieli pewności, czy Słońce nie zginęło z nieba na zawsze. W wielu kulturach uważano, że potwory pożerają Słońce lub źli bogowie próbują skraść je z firmamentu. Podczas zaćmienia robiono więc wielki hałas, bito w bębny i krzyczano aby odstraszyć złe moce. W ten sposób ludzie czuli, że uczestniczą w walce światła i ciemności. W dzisiejszych czasach zaćmienia nadal wywierają na nas wielkie wrażenie. Chociaż zjawisko to jest dobrze wyjaśnione, to i tak przeciętnym obserwatorom kojarzy się z apokalipsą.

Zaćmień Słońca nie lubią zwierzęta, które chętnie chowają się wtedy i starają nie wydawać bez potrzeby dźwięków. Domowe zwierzęta są bardzo zaniepokojone, ale może mieć na to wpływ lęk i ekscytacja odczuwane przez ich właścicieli. Dawniej dbano, aby podobnie jak ludzie nie były narażone na widok zaćmienia. Modlono się za nie i święcono budynki gospodarskie. Nie zostawiajmy więc w dniu zaćmienia naszych zwierząt domowych na dłużej samych, bo mogą nieźle nabroić zamknięte w domu.

Dzieci zaćmienia
Badaniem wpływu konfiguracji planet na życie ludzi i dzieje świata zajmują się astrologowie. Uważają oni, że ludzie urodzeni podczas zaćmienia wyróżniać się będą spośród innych intensywnością przeżywanych emocji. Mogą być to jednostki o charyzmatycznym i zarazem niepokojącym charakterze. Do dziejów świata zaćmienia według astrologów wnoszą napięcia i niepokoje społeczne, a w ich czasie dochodzić może do początków zdarzeń, które wpływają na zmianę biegu historii.

Co się zdarzy
Według klasycznej astrologii zaćmienie Słońca, które wypada w trzecim dekanacie Raka, może przynieść wybuch epidemii i plag wśród ludzi – szczególnie na terenach, gdzie całkowite zaćmienie jest widoczne, czyli w Azji. Można przypuszczać, że epidemia świńskiej grypy H1N1 będzie się teraz rozprzestrzeniać w Azji i najbardziej narażone na zachorowania i śmiertelne przypadki będą dzieci i kobiety (znak Raka). Skutki deszczy tropikalnych i powodzi na tych terenach też będą ogromne, wiele ludzi zostanie bez dachu nad głową, a uprawy zostaną zniszczone.

Mimo że najsilniej skutki zaćmienia będą odczuwać mieszkańcy Azji, każdy z nas też będzie jednak pod wpływem tego zaćmienia. Władcą zaćmienia jest planeta Merkury, w ostatnim tygodniu lipca możemy się więc spodziewać problemów związanych z komunikacją, nawiązywaniem kontaktów, dogadywaniem się z ludźmi, a także z przepływem informacji. Weekend przed zaćmieniem nie jest korzystny dla dalekich podróży, pośpiechu i szybkiego prowadzenia samochodu. Należy bardzo uważać na drodze i nie spieszyć się, bo możliwe są kolizje i nieprzewidziane sytuacje. Merkury jako władca zaćmienia wskazuje też na dużą rolę informacji (czy dezinformacji), posłańców, podróży, a także oszustów czy złodziei. Osoby, które pracują w mediach, handlu, szkolnictwie czy środkach transportu odczują duże zmiany, a nawet zmienią pracę czy kierunek swojej kariery.

Jeśli masz więc coś ważnego do zakomunikowania innym, chcesz kupić samochód, wybrać się w ważną podróż (np. służbową) lub chcesz wyjaśnić trudne i skomplikowane sprawy, poczekaj z tym, aż zaćmienie się skończy – czyli do początku sierpnia. Inaczej możesz narazić się na jeszcze większe problemy lub fiasko ważnych rozmów czy przedsięwzięć.

Jest to fragment artykułu Izabeli Podlaskiej, który ukazał się w tygodniku Gwiazdy mówią w lipcu 2009 r.

Zmarł Leszek Kołakowski – horoskop

220px-20071023_-leszek_kolakowski_foto_mariusz_kubikLeszek Kołakowski 1927-2009
zdjęcie z zasobów Wikimedia Commons

Dzisiaj po południu w Oksfordzie zmarł w wieku 82 lat wybitny polski filozof, publicysta i prozaik Leszek Kołakowski. Na jego książkach wychowywały się pokolenia polskich intelektualistów.

Horoskop Leszka Kołakowskiego, ur. 27.10.,1927, Radom, godzina nieznana

Jak na filozofa przystało, ma silnie obsadzony znak powietrzny – Wagi (Słońce i Mars), co pozwoliło mu rozważać każdą sprawę z różnych stron i gruntownie roztrząsać za i przeciw każdej myśli, systemu czy religii. Merkury w znaku Skorpiona w trygonie z Plutonem pokazuje głębię myśli i brak uprzedzeń Kołakowskiego do poznawania coraz to nowych obszarów ludzkiej aktywności. Wenus w Pannie dała mu pracowitość i skromność, co potwierdza wiele osób, w tym jego uczniów, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt.

Niech spoczywa w spokoju.