Miesięczne archiwum: wrzesień 2009

Konkurs dla prenumeratorów Tarocisty – jeszcze tylko dzisiaj!

Do dzisiaj do końca dnia trwa konkurs dla prenumeratorów kwartalnika Tarocista. Każdy, kto do końca września wykupi prenumeratę Tarocisty, weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród – talii i książek. Do wygrania między innymi ta piękna talia barokowa.

Tarot Barokowych Kotów

Szczegóły o konkursie na stronie pisma Tarocista

Warszawska Szkoła Astrologii: Saturn w znaku Wagi 1.10.2009

Zapraszam serdecznie jutro na zajęcia poświęconej pobytowi Saturna w znaku Wagi

1.10.2009, czwartek, Warszawa godz. 18.00-21.00
prowadzi: Izabela Podlaska
miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota
info i zapisy: telefonicznie u Izy Podlaskiej 0-600-218-488 lub e-mail ipodlaska (at) albireo.pl lub Miłki Krogulskiej 0-600-218-588
cena: 30 zł

Opis zajęć:
Pod koniec października tego roku Saturn po dwu i pół letniej wędrówce przez znak Panny wkroczy do znaku Wagi. Co to oznacza dla świat, gospodarki i każdego z nas? Jak działa Saturn w znaku Wagi? Przekonamy się już niedługo, na zajęciach będziemy omawiać przykłady jego działania w horoskopach urodzeniowym oraz w światowej polityce i gospodarce. Na zajęciach zdamy również relację z wrześniowej konferencji Brytyjskiego Stowarzyszenia Astrologicznego.

II Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego 27-28.02.2010 Warszawa

II Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego
„Astrologia: między tradycją a współczesnością”
27-28.02.2010 Warszawa

Serdecznie zapraszamy na II Konferencję Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego, która odbędzie się 27 i 28 lutego 2010 roku w Warszawie. Tym razem spotykamy się aż na dwa dni, w dużej sali, miejsce jest przestronne i do naszej dyspozycji wraz z restauracją. Patronować nam będą Słońce i Jowisz, które utworzą w tych dniach dobroczynną koniunkcję. Temat konferencji brzmi: „Astrologia: między tradycją a współczesnością”, chcemy pokazać, jak w polskiej i światowej astrologii tradycja ściera się i miesza ze współczesnymi koncepcjami i technikami.

Mamy dwa razy więcej wykładowców, niż w zeszłym roku i dwa razy więcej tematów. Zadbamy też, aby było dużo czasu na integrację i poznanie się. Przygotowujemy wiele astrologicznych niespodzianek i atrakcji. Nie przegap takiego wydarzenia – zarezerwuj już dziś miejsce na konferencji!

Gościem specjalnym konferencji będzie John Frawley – jeden z najbardziej znanych i cenionych astrologów na świecie zajmujących się astrologią klasyczną i horarną, który zgodził się wygłosić dla nas wykład.

Na konferencji wystąpią również:
Leszek Weres, Leon Zawadzki, Maria Pieniążek, Wojciech Jóźwiak, Jarosław Gronert, Włodzimierz Zylbertal, Piotr Piotrowski, Piotr Gibaszewski, Wojciech Suchomski, Paweł Zawadzki, Józef Onoszko, Tomasz Wiński, Roman Fierfas, Anna Woźniak, Maria Raczyńska, Beata Kibil, Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska.

Informacje organizacyjne:

Rezerwacja miejsc: u Izabeli Podlaskiej (0-600-218-488) i Miłosławy Krogulskiej (0-600-218-588), e-mail info@polskaastrologia.pl

Termin: 27-28 lutego 2010 (sobota i niedziela)

Miejsce: Centrum Konferencyjne KOARA EXPO ul. Poligonowa 30, 04-051 Warszawa (dojście od ul. Ostrobramskiej, fragment Poligonowej odchodzący od przystanku autobusowego)

Jedzenie: mamy do swojej dyspozycji restaurację „U Siwka” na terenie Centrum Konferencyjnego, która będzie otwarte przez cały czas trwania konferencji, a także w sobotni wieczór i noc, kiedy będzie czas na integrację i poznawanie się. Od rana podawane będą kanapki, kawa, herbata, na obiad będą trzy zestawy do wyboru, wszystko w bardzo przystępnych cenach.

Nocleg: osoby chętne do wykupienia noclegu w pobliskim hotelu, prosimy o kontakt z nami, będziemy negocjować zniżkę dla konferencji, ale musimy wiedzieć, dla ilu osób. Im wcześniej dacie znać, tym większa będzie zniżka.

Szczegółowy plan i tematy wystąpień podamy w listopadzie. Najświeższe informacje o konferencji i bieżącej działalności PSA znajdziesz na stronie www.polskaastrologia.pl

Serdecznie zapraszamy!
Izabela Podlaska i Miłosława Krogulska – organizatorki
0-600-218-488, 0-600-218-588

Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne
www.polskaastrologia.pl

Horoskop miesięczny na Słońce w znaku Wagi 22.09-23.10.2009

Nowy astrologiczny miesiąc powitaliśmy 22 września. Słońce wkroczyło w znak Wagi. Rozpocznie się czas jesieni i układania planów na resztę roku. Znak Wagi w zodiaku symbolizuje relacje z innymi ludźmi, zawieranie związków i umów. Pobyt Słońca w tym znaku sprzyja negocjacjom, większym imprezom, pokojowemu rozwiązywaniu różnych konfliktów. To dobry czas dla osób, które zajmują się pracą intelektualną, sztuką lub handlem. Gorszy dla osób, które pragną rzeczowych odpowiedzi. Plany i umowy, jakie zawieramy w znaku Wagi okazują się korzystne, ale podlegają przeróżnym zmianom i negocjacjom. Ludzie dążą jednak do kompromisu, a nie otwartych konfliktów – chyba, że uczestniczą w kampanii wyborczej, a wtedy zdolni są do wszystkiego, aby tylko upokorzyć przeciwników.

Energia znaku Wagi przynależy do żywiołu powietrza, a więc jest zmienna, ciekawska i szybka. Oznacza to, że nowe pomysły i plany będą się podobać, a kto umie szybko przystosować się do innych ludzi i nowych okoliczności, ten najwięcej w tym miesiącu zyska.

23 września (środa) na niebie trudne aspekty planet – Słońce w kwadraturze z Plutonem i Merkury w opozycji z Uranem zapowiadają niespokojny dzień. Dziś lepiej szukać nowych pomysłów i rozwiązań, niż kurczowo trzymać się starych planów.
29 września (wtorek) od godz. 15.15 Merkury znajdzie się w ruchu prostym, a więc nadejdzie korzystny czas dla podpisywania umów, zakupów, podróży.
4 października (niedziela) czeka nas pełnia Księżyca, a Merkury ponownie znajdzie się w opozycji z Uranem. Niedokończone pomysły i rozmowy znów staną się aktualne, a zaległe sprawy nagle ruszą do przodu.
8 października (czwartek) na niebie trudny aspekt Merkurego w koniunkcji z Saturnem, ciężka aura dnia nie sprzyja podróżom i ważnym dyskusjom lub spotkaniom.
9 października (piątek) Wenus znajdzie się w opozycji z Uranem, co zakochanym wróży szalone randki, a reszcie świata przyniesie zmienne nastroje i zachcianki.
10 października jeden z najlepszych aspektów w roku: Słońce znajdzie się w trygonie z Jowiszem, co zapewnia sukces i optymizm. Niestety jednocześnie Merkury znajdzie się w kwadraturze z Plutonem, co jest aspektem kłótni i podejrzeń.
13 października (wtorek) Jowisz znajdzie się w ruchu prostym, a Wenus w koniunkcji z Saturnem – dzień sprzyja interesom, ale nie randkom i towarzyskim spotkaniom.
15 października (czwartek) Wenus wkroczy w znak Wagi i znajdzie się w kwadraturze z Plutonem, uważajmy bo możliwe są kłótnie o pieniądze i wpływy.
16 października (piątek) Mars wkroczy w znak Lwa.
17 października (sobota) Słońce znajdzie się w trygonie z Neptunem, co sprzyja sztuce, sympatycznym spotkaniom, czarom i rozwojowi intuicji. Dzień później Księżyc znajdzie się w nowiu.
20 października (wtorek) Merkury znajdzie się w trygonie z Jowiszem, co sprzyja podróżom, zakupom i nauce.

Droga planet
Merkury od 24 stopni Panny do 19 stopni Wagi
Wenus od 2 stopni Panny do 8 Wagi
Mars od 17 stopni Raka do 2 Lwa
Jowisz w 17 stopniu Wodnika
Saturn od 25 do 29 stopni Panny
Uran od 24 do 23 stopni Ryb (retrogradacja)
Neptun od 24 do 23 stopni Wodnika (retrogradacja)
Pluton w 1 stopniu Koziorożca

Ingresy planet
Merkury wkracza w znak Wagi 10 października
Wenus wkracza w znak Wagi 15 października
Mars wkracza w znak Lwa 16 października

Horoskop miesięczny dla Barana
Horoskop miesięczny dla Byka
Horoskop miesięczny dla Bliźniąt
Horoskop miesięczny dla Raka
Horoskop miesięczny dla Lwa
Horoskop miesięczny dla Panny
Horoskop miesięczny dla Wagi
Horoskop miesięczny dla Skorpiona
Horoskop miesięczny dla Strzelca
Horoskop miesięczny dla Koziorożca
Horoskop miesięczny dla Wodnika
Horoskop miesięczny dla Ryb

3.09.2009 Warszawska Szkola Astrologii: Figury planetarne

Warszawska Szkoła Astrologii: Figury planetarne w horoskopie – prowadzi Miłosława Krogulska

3.09.2009, czwartek, Warszawa godz. 18.00-21.00
prowadzi: Miłosława Krogulska
miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota
info i zapisy: telefonicznie u Miłki Krogulskiej 0-600-218-588, e-mail mkrogulska (at) albireo.pl
cena: 30 zł

Opis zajęć:
Figury planetarne czyli wielkie trygony, krzyże, półkrzyże, latawce, łańcuchy sekstyli i ine ciekawe układy planet, które wpływają na charakter właściciela horoskopu.