Miesięczne archiwum: grudzień 2009

O Sylwestrze i Nowym Roku opowiadają Iza Podlaska i Mii Krogulska w „Notatniku Klaudii” w TVN Warszawa

O wróżbach, profesjonalnych horoskopach, warsztacie astrologa i co nas czeka w Sylwestra i Nowy Rok opowiadałyśmy w świątecznym programie „Notatnik Klaudii” w TVN Warszawa, premierowa emisja odcinka była 26.12.2009, powtórki będą lecieć przez cały kolejny tydzień.

Mężczyźni i operacje plastyczne

Autorka: Izabela Podlaska

Moda na operacje plastyczne zatacza coraz szersze kręgi. Już nie tylko kobiety chcą młodziej i piękniej wyglądać. Pod skalpel coraz chętniej kładą się mężczyźni. Co sprawia, że mężczyzna decyduje się na operację plastyczną? Jakie astrologiczne wpływy sprawiają, że tak się dzieje?

Krzysztof Ibisz zachwycił ostatnio wydatnymi ustami i brakiem worków pod oczyma. I choć się do żadnych operacji nie przyznaje, portale plotkarskie twierdzą, że już nieraz poprawił sobie urodę. Ibisz ma w horoskopie Słońce i Merkurego w znaku zmiennych Ryb razem z planetą pracy – Saturnem. A to oznacza, że jest w stanie zrobić niemal wszystko, byle wyglądać wciąż atrakcyjnie i młodo. Bo ciało i twarz to jego narzędzie pracy. Niestety, katorżnicze ćwiczenia z osobistym trenerem nie wygładzą zmarszczek. Dlatego od kilku miesięcy obserwujemy zmiany w wyglądzie zanego prezentera. Zmniejszyły mu się bruzdy i uwydatniły usta, a twarz coraz bardziej przypomina maskę. Ibisz z trudnością się uśmiecha i wyraża mimiką emocje, co jest najczęstszym efektem nadużywania zastrzyków z botoksu, które wygładzają zmarszczki i naciągają skórę.

Krzysztof Ibisz ur 25.02.1965, Warszawa, godzina nieznana

Winna temu jest Wenus

Nie każdy da się pokroić, by lepiej wyglądać. Choć moda na plastyczne operacje coraz bardziej się szerzy, trzeba mieć w horoskopie coś, co każe zdecydować się na taki odważny krok. Według astrologii o wygląd najbardziej dbają ci, którzy mają w horoskopie wpływ Wenus oraz silnie obsadzone planetami znaki ziemskie: Byka, Pannę i Koziorożca. Oni potrafią znieść wiele wyrzeczeń, a nawet bólu, by wyglądać pięknie i młodo. Prym wiodą osoby spod znaku Panny lub te, które mają w horoskopie silnie obsadzony ten znak. Panna odpowiada za dbanie o zdrowie. Jej obsesja na punkcie wyglądu może doprowadzić do uzależnienia od operacji plastycznych.

Panna to kocha

Ibisz ma w Pannie aż trzy planety: Marsa, Urana i Plutona. Dlatego może wierzyć, że pokona czas i będzie perfekcyjnie piękny. Jednak coraz bardziej upodabnia się do wielu ofiar operacji plastycznych. Silne Panny uważają, że medycyna może zdziałać cuda i bez lęku oddają się w ręce lekarzy. Nie zawsze jednak efekt jest taki, jakiego oczekują. Tak było np. z Michaelem Jacksonem (Panna), który operacjami zmienił totalnie swój wygląd i, jak szeptano, zaczął się rozpadać.

Mickey Rourke (Panna), kiedyś jeden z najprzystojniejszych aktorów w Hollywood, dziś wygląda jak monstrum. Jego twarz po wielu bójkach na ringu (był zawodowym bokserem) wymagała operacji. Aktor przyznaje, że trafił do złego chirurga, który zrobił z niego potwora.
– Chciałem uporządkować bałagan na mojej twarzy i temu służyła większość zabiegów. Wybrałem jednak nie tego chirurga, aby poskładał mi twarz – wyznał w jednym z wywiadów. – Miałem dwa razy złamany nos, przeszedłem pięć operacji nosa i jedną zmiażdżonej kości policzkowej. Tylko silna Panna mogła tyle znieść dla poprawienia wyglądu. CZYTAJ DALEJ

17.12.2009 W-wa wykład PSA „O Gwieździe Betlejemskiej”

Zapraszamy na wykłady organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne!

17.12.2009 (czwartek) godz. 18.00 „O Gwieździe Betlejemskiej” wykład na temat tego, czy trzej magowie byli astrologami i czym na niebie była gwiazda, za którą podążyli do Betlejem, wygłosi Miłosława Krogulska

Miejsce:
kawiarnia Lady Tea na Warszawskim Powiślu przy ul. Radnej 13
Wstęp: spotkanie otwarte, wstęp wolny dla wszystkich.

Artykuł o taliach z wampirami z najnowszego numeru kwartalnika „Tarocista”

Autorka: Izabela Podlaska

Talie o wampirach

Nieśmiertelne istoty, które (wiecznie głodne) z melancholią spoglądają na świat i ludzi, są świetnymi bohaterami nie tylko książek, filmów i pokazów mody. Są również wdzięcznym tematem dla twórców tarota. Mimo że moda na wampiry trwa na świecie od kilku lat, talie o wampirach powstają regularnie od dawna i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Prezentujemy najpopularniejsze z nich. (…)

Demoniczne istoty

Istoty, które zamieszkały na kartach Tarota Wampirów (The Vampire Tarot) Nathalie Hertz, który ukazał się w Wydawnictwie U.S. Games, są trudne do zaklasyfikowania. Mają ostre rysy, gniewne twarze, ich usta ociekają krwią, a oczy patrzą zadziornie. Ten tarot jest zdecydowanie dla kolekcjonerów i miłośników mrocznych, wampirzych klimatów. Pomysł na całą talię opiera się na wierzeniach, że wampiry to silne, niezależne stworzenia, stojące ponad ludźmi i wykazujące swojego rodzaju bohaterstwo. Widać to szczególnie w Wielkich Arkanach, na których każdy bohater karty jest herosem, który toczy walkę na śmierć i życie. Przez większość kart przewija się motyw nietoperzy, zwierząt ściśle wpisanych w symbolikę świata nocy i wampirów. Rysunki są w stylu surrealistycznym, bardzo kolorowe i mocno krwiste.

Cała talia jest podróżą po świecie silnych wampirycznych osobowości (np. Mag ma indiańskie piórka na głowie, Eremita przypomina słynnego wampira Nosferatu). Większość kart z poszczególnych dworów przedstawiona jest schematycznie, tylko Dwór Denarów zawiera szczegółowe scenki rodzajowe na każdej karcie. (…)

Strach ma wielkie oczy

Groteskowe postaci, topielce, duchy i typy spod ciemnej gwiazdy zaludniły świat Gotyckiego Tarota Wiktoriańskiego (The Bohemian Gothic Tarot) Karen Mahony i Alexa Ukolova z Wydawnictwa Magic Realist Press.

Jestem fanką wszystkich ich tarotowych projektów, ten jednak jest rzeczywiście wyjątkowy. Nie jest to kolejna talia o demonicznych istotach. Pokazuje ukryte i ciemne strony życia i ludzkiej psychiki. Nieraz boimy się prawdy, która kryje się w koszmarnych snach, nadnaturalnych zjawiskach czy dziwnych ludziach, których spotykamy na naszej drodze.

W Gotyckim Tarocie Wiktoriańskim mało jest krwi i łypiących spod oka potworów. Scenki na kartach raczej sugerują grozę, której musimy się domyślić. Poczujemy ją, kiedy zaczniemy wpatrywać się w obrazek. W tle każdej karty jest noc, bohaterowie na kartach oświetleni są albo świecami, albo zwodniczym blaskiem Księżyca. Postaci pojawiają się w dziwnych, przerażających miejscach, niepokojących pokojach, ciemnych zaułkach i korytarzach, a nawet na cmentarzach. Tam pokazują swoje drugie, ciemne oblicze. Autorom udało się przedstawić nastrój grozy, niepokoju i strachu, który czai się w każdym z nas. Do talii dołączona jest książka w języku angielskim, w której objaśniona jest symbolika i znaczenia kart. Podane są również rozkłady wymyślone przez Karen Mahony specjalnie do tej talii. Poniżej podaję jeden z nich, moim zdaniem bardzo ciekawy.

Rozkład Wampir

Celem rozkładu jest analiza, kto lub co wysysa z nas energię i co blokuje nasze plany i pogarsza samopoczucie. Nie jest to oczywiście rozkład na szukanie prawdziwego wampira w naszym otoczeniu. Kiedy czujesz, że jakieś wydarzenie, osoba lub wizyta nie nastawiła cię dobrze do świata, pogorszył się twój nastrój lub nie czujesz się ogólnie dobrze i nie wiesz dlaczego, użyj tego rozkładu.

Znaczenie kart w rozkładzie:

  • 1 – kto lub co wysysa moją energię?
  • 2 – jaka jest tego przyczyna?
  • 3 – jak to na mnie wpłynie?
  • 4 – jak mam tego uniknąć?
  • 5 – co mam robić, a czego nie?

Przeczytaj cały artykuł wraz z interpretacją tego rozkładu na www.tarocista.com