Miesięczne archiwum: marzec 2010

Horoskop miesięczny na Słońce w znaku Barana 20.03-20.04.2010

Droga Słońca przez znak Barana przyniesie nam więcej niespodzianek i okazji do szybkich decyzji. Czas płynąć będzie prędko, a wiosenna pogoda sprzyjać będzie poczuciu optymizmu i radości. Wejście Słońca w znak Barana jest jednocześnie początkiem nowego roku astrologicznego.

Zaraz po wejściu w znak Barana, w poniedziałek 22 marca, Słońce utworzyło trudny aspekt opozycji z Saturnem, co symbolizuje trudności, jakie trzeba pokonać na drodze do sukcesu.

26 marca, w piątek, Słońce znajdzie się w kwadraturze z Plutonem, a więc tego dnia różne skrywane emocje, a nawet uprzedzenia, mogą mieć wpływ na nasze decyzje i poglądy.

30 marca, we wtorek, Księżyc znajdzie się w pełni w znaku Wagi. Uczucia, emocje i relacje, jakie łączą nas z innymi ludźmi będą przedmiotem ważnych rozmów. Podczas pełni uważajmy, bo ludzie są obrażalscy i na wszystko reagują szybko, bez przemyślenia. Nie jest to dobry dzień na sprawy, które wymagają precyzji i logiki.

31 marca, w środę, Wenus wkroczy w znak Byka, którego jest władczynią. Nadchodzą dobre dni dla miłości i spraw finansowych, bo działanie Wenus będzie przyjazne i bardzo energetyczne.

2 kwietnia, w piątek, także Merkury wkroczy w znak Byka.

3 kwietnia, w Wielką Sobotę, Wenus znajdzie się w kwadraturze z Marsem. Unikajmy trudnych tematów, szczególnie dotyczących polityki, kobiet i pieniędzy, bo zepsujemy wielkanocną atmosferę.

5 kwietnia, w Poniedziałek Wielkanocny, Merkury znajdzie się w kwadraturze z Marsem, dlatego uważajmy podczas podróży i rodzinnych wizyt.

6 kwietnia, we wtorek, Księżyc znajdzie się w kwadrze, a Merkury w trygonie z Plutonem, będzie nam trudno odnaleźć się po Świętach w pracy lub szkole.

7 kwietnia, w środę, Saturn w ruchu wstecznym wkroczy do znaku Panny, gdzie pozostanie aż do 21 lipca. Zapowiada to problemy dla branż związanych z Merkurym, a być może okres nieco gorszej koniunktury gospodarczej.

14 kwietnia, w środę, Księżyc znajdzie się w nowiu w znaku Barana, a więc poczujemy, że czas odpocząć i odzyskać siły.

17 kwietnia, w sobotę, Wenus znajdzie się w sekstylu do Jowisza, co sprzyja sztuce i randkom.

Do 18 kwietnia postarajmy się załatwić wszystkie urzędowe sprawy, a nawet większe zakupy – szczególnie sprzętu AGD, telefonów, komputerów czy samochodów, bo Merkury wkroczy w ruch wsteczny.

Słońce opuści znak Barana 20.04.2010 o godz. 6.31 i wkroczy w cierpliwy, ziemski znak Byka. Towarzyszyć mu będzie jeden z najprzyjemniejszych astrologicznych aspektów, czyli trygon Księżyca i Jowisza.

Przeczytaj prognozę astrologiczną dla swojego znaku zodiaku:

Horoskop miesięczny dla Barana

Horoskop miesięczny dla Byka

Horoskop miesięczny dla Bliźniąt

Horoskop miesięczny dla Raka

Horoskop miesięczny dla Lwa

Horoskop miesięczny dla Panny

Horoskop miesięczny dla Wagi

Horoskop miesięczny dla Skorpiona

Horoskop miesięczny dla Strzelca

Horoskop miesięczny dla Koziorożca

Horoskop miesięczny dla Wodnika

Horoskop miesięczny dla Ryb

Kwartalnik „Tarocista” nr 1(3)/2010 w sprzedaży

Cieszymy się, że możemy oddać w wasze ręce trzeci numer Tarocisty. Za oknem panuje zima, jakiej od lat w Europie nie widzieliśmy. Jako tarociści staramy się wznosić ponad trywialne problemy, ale musimy także mocno stać na ziemi i odgarniać śnieżne zaspy z chodników, samochodów i balkonów. Natura buntuje się i przypomina nam, że we wszystkim potrzebna jest równowaga. Dlatego w artykule o zimowych kartach odkrywamy, które karty wywołują w nas dreszcz zimna po plecach, ale przede wszystkim przestrzegamy przed wyziębieniem naszych serc. CZYTAJ CAŁOŚĆ

Spis treści

Numer 1(3)2010, 100 stron
Druk czarno-biały, okładka kolorowa.

Od redakcji

Aktualności
Nowości wydawnicze
Wywiad z autorami Tarota Maroon

NAUKA TAROTA

Karta Kapłanka
Symbolika karty Kapłanka, znaczenia karty w interpretacji – podstawowa wiedza dla początkujących.

Polubić swoją talię

Porady, jak wybrać talię do wróżenia, z jakich talii wróży się najlepiej i czy ta ulubiona talia zawsze mówi do nas zrozumiałym językiem.

Tarotowe opowieści

Proponujemy rozkłady i ćwiczenia, które przygotują cię do samodzielnej interpretacji kart. Kiedy zaczynamy się uczyć tarota, nie zawsze wiadomo, na czym i na kim ćwiczyć. Opowiadanie tarotowych historii to świetne ćwiczenie i bezcenna nauka interpretacji kart.

Jaki rozkład wybrać?

Kiedy poznamy znaczenia kart, przed nami kolejny etap nauki wróżenia. Musimy wybrać rozkład, którym będziemy się posługiwać. W artykule opisujemy, do czego służą rozkłady, po czym poznać dobry rozkład i które rozkłady używać na początku pracy z tarotem.

Osobista karta na rok

Karty tarota mogą służyć nie tylko do wróżenia na konkretne pytania. Dzięki nim możesz obliczyć, jakie karty patronują kolejnym latom twojego życia. Osobista karta na rok wskaże ci tendencje i aurę nadchodzących miesięcy, a także da ci rady, jak wykorzystać drzemiący w tobie potencjał.

TAROT W PRAKTYCE

Zima w tarocie

Są karty zimne, i są karty ciepłe. Które karty sprawiają, że robi nam się zimno ze strachu? Dlaczego Pustelnik brnie samotnie przez śnieg, a para żebraków decyduje się na ryzykowny spacer w śnieżnej zawiei?Opowiadamy o zimie w sercu i śniegu na kartach, a także oznakach nadchodzącej wiosny.

Wielkie arkana i Enneagram

Wojciech Jóźwiak przedstawia przyporządkowania typów Enneagramu do poszczególnych kart traota.

Karty bramy. Część 1

W małych arkanach mamy kilka kart szczególnych, które są ważniejsze niż pozostałe. Opowiadamy o znaczeniu i symbolice kart bram w pierwszej części cyklu poświęconego tym kartom.

Moc pentagramu

Artykuł o historii i symbolice pentagramu i jego związkach z mistyką, astrologią i matematyką. Przedstawiamy specjalne rozkłady oparte o kształt pentagramu z przykładami interpretacji.

HISTORIA

Niebo jest w nas

Karta Gwiazda przynosi nadzieję, ociera łzy i jest zapowiedzią lepszego jutra – odkrywamy jej historię, symbolikę i ukryte znaczenia.

TALIE

Kocim tropem

Tarociści kochają koty, a koty tarocistów. Twórcy talii pamiętają o tej wzajemnej fascynacji. Zapraszamy na przegląd kocich piękności w najciekawszych kocich taliach.

ROZKŁADY

Prezentujemy nowe autorskie rozkłady przygotowane specjalnie dla czytelników naszego magazynu. Przy każdym rozkładzie prezentujemy przykład interpretacji.

Kupno i sprzedaż mieszkania

Przed kupnem lub sprzedażą mieszkania warto zasięgnąć porad kart, jeśli mamy wątpliwości, czy transakcja będzie korzystna lub czy mieszkanie będzie dla nas dobre. Przy każdym rozkładzie prezentujemy przykład interpretacji.

1 rozkład: Dom
2 rozkład: Drzwi
3 rozkład: Na sprzedaż
4 rozkład: Pokoje
5 rozkład: Które piętro?
6 rozkład: Gwiazda
7 rozkład: Sąsiedzi

Analiza związku

Rozkłady do analizy związku i opisu relacji między partnerami. Rozkłady są świetne do analizy długoletnich związków, ale nadają się też do wróżenia na związki nowe, które dopiero się rozwijają.

1 rozkład: Między nami
2 rozkład: Serce na dłoni
3 rozkład: Kryzys
4 rozkład: Satysfakcja

WOKÓŁ TAROTA

Tarotowe perfumy Dolce Gabbana

O stworzenie kompozycji tarotowych zapachów pokusili się projektanci Domenico Dolce i Stefano Gabbana, właściciele marki Dolce & Gabbana.

Kwartalnik Tarocista można kupić w naszym sklepie internetowym www.sklepmagiczny.pl

18.03.2010 Progresje prymarne – Warszawska Szkoła Astrologii, prowadzi Mii Krogulska

Warszawska Szkoła Astrologii
Zapraszamy na zajęcia o progresjach prymarnych w czwartek 18.03.2010 od godz. 18.00 do 21.00. Mii Krogulska będzie omawiać tę kiedyś popularną technikę prognozowania, która teraz jest prawie nieznana astrologom. Na czym ona polega i co się da z niej wycisnąć dowiecie się na zajęciach.

Miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota info i zapisy: 0-600-218-488 lub e-mail ipodlaska (at) albireo.pl cena: 30 zł

17.03.2010 W-wa Wykład Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego – Mandala Strzelca – prowadzi Anna Woźniak

Zapraszamy na spotkanie Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego w środę 17.03.2010 o godz. 18.00 do 20.00
na wykład i Anny Woźniak o Mandali Strzelca.
Miejsce: Klub Grawitacja ul. Browarna 6, Warszawa – Powiśle

Informacje: Izabela Podlaska 0-600-218-488, Miłosława Krogulska 0-600-218-588

WSTĘP WOLNY

Astrologiczni dłużnicy

Autorka: Miłosława Krogulska

W bazach firmy Kruk S.A znajdują się dane 2 milionów dłużników, którzy nie zdołali na czas spłacić swoich wierzytelności. Okazuje się, że przeciętny polski dłużnik ma 35 lat i do spłacenia 2250 zł. Czyżby był ofiarą Saturna?

Po raz pierwszy w Polsce sprawdzono, czy zodiak ma coś wspólnego z długami! Okazało się, że najwięcej dłużników zarejestrowanych w bazach Kruka S.A. urodziło się pod znakiem Byka i Bliźniąt, a najmniej pod znakami Skorpiona i Strzelca. Dane opublikowano w lutym 2010 roku. Wyniki są zaskakujące, bo wcale nie zgadzają się z popularnymi charakterystykami dwunastu znaków zodiaku. Przyzwyczailiśmy się myśleć, że o spłacie rat zapominają roztrzepane Ryby, a najmniej kredytów biorą Koziorożce, tymczasem tych znaków wcale nie ma w zestawieniu!

200 zł z Dąbrowskim – sprzed denominacji, zdjęcie z zasobów Wikimedia Commons

Kto najbardziej zadłużony?
Na pierwszym miejscu rankingu zadłużonych znaków są Bliźnięta. Przedstawiciele tego znaku zodiaku są obrotni, ale czasami zapominalscy i zbyt łatwowierni. Być może dlatego Bliźnięta znalazły się tak wysoko na liście, ale co tu robią Byki? Ich obecność zaskakuje, bo zgodnie z popularną charakterystyką, Byki są pracowite i potrafią obchodzić się ze swoimi pieniędzmi, dlaczego więc prowadzą?

Nie mają zaległych wierzytelności Skorpiony, co nie dziwi, bo one na kredyt kupują w ostateczności, świetnie wypadły też niefrasobliwe Strzelce. To kolejna zagadka, bo nikt tak lekko nie obchodzi się z pieniędzmi, jak właśnie Strzelce! O co tu więc chodzi? Większość wierzycieli zapewne była przekonana, że będzie płacić raty w terminie, a potem z różnych powodów przestała to robić. Zanim ich długi trafiły do Kruka, zapewne negocjowali spłatę lub rozpaczliwie usiłowali pożyczyć gotówkę gdzie indziej. W bazie znalazły się informacje o dłużnikach bardzo świeżych, a także tych zatwardziałych, sprzed kilku lat.

Czytaj dalej na www.astroportal.pl