Miesięczne archiwum: kwiecień 2010

Warszawska Szkoła Astrologii: Aspekty Marsa z Plutonem 22.04.2010

Zapraszamy na zajęcia, które zostały przesunięte z zeszłego tygodnia.

22.04.2010, czwartek, Warszawa
godz. 18.00-21.00
prowadzi: Miłosława Krogulska
miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota
info i zapisy: telefonicznie u Izy Podlaskiej 0-600-218-488 lub e-mail ipodlaska (at) albireo.pl lub Miłki Krogulskiej 0-600-218-588
cena: 30 zł

Opis zajęć: Mars i Pluton to dwie palnety, które odpowiadają za siłę w horoskopie. Kiedy obie są silne w horoskopie lub sa do siebie w aspekcie, ich moc się podwaja. Jak to wpływa na osoby, które mają taki aspekt w horoskopie? Będziemy omawiać wiele konkretnych przykładów.

Zrób swoją mapę marzeń!

Autorka: Miłosława Krogulska

Mapa marzeń to niezwykła i bardzo skuteczna metoda, która pomaga spełnić marzenia. Pozwala nam także znaleźć drogę do nas samych, oswoić lęki i nabrać pewności siebie, bo to, czego pragniemy zwykle jest w naszym zasięgu, ale nie wiemy, jak po to skutecznie sięgnąć.

Mapa marzeń

Mapa marzeń to kolaż z powycinanych z pism i gazet ilustracji, tytułów, rysunków, które w symboliczny sposób przedstawiają o czym marzysz. Gdy wybierasz je, wycinasz i nalepiasz na swój arkusz, porządkujesz zwoje marzenia, koncentrujesz się na nich i sprawiasz, że stają się możliwe do spełnienia. Robią ją ludzie na całym świecie. W tym roku przekonaj się, ile dobrego wnieść może w twoje życie.

Kiedy komponować mapę?

Mapę marzeń zwykle robi się podczas pierwszego w roku nowiu Księżyca w znaku Barana. W 2010 roku ten dzień to środa 14 kwietnia 2010. Nów wypada o godz. 14.30, w więc po tej godzinie możesz zabrać się do dzieła. Przed tobą cały magiczny wieczór odkrywania marzeń!

Są także zwolennicy tworzenia mapy podczas pierwszej pełni w znaku Barana, jednak po pełni Księżyca ubywa, więc lepiej wykorzystać nów. Kto się spóźni, może robić mapę w kolejne nowie w roku (następny wypada 14 mają 2010 o godz. 3.05).

Niektórzy tworzą swoje mapy 1 stycznia, w Nowy Rok, lub też w dzień swoich urodzin albo początku nowego roku numerologicznego. Każda metoda jest równie dobra, jeśli twoja intuicja podpowiada, że to dla ciebie dobry wybór.

Jak zrobić mapę?

Potrzebujesz:

– Zdjęć i rysunków, których użyjesz do stworzenia swojej mapy. Niektórzy przez cały rok pieczołowicie wycinają to i zbierają to, co wydaje się im szczególnie bliskie, choć są i takie osoby, które w dniu robienia mapy po prostu kupują w kiosku całe naręcze kolorowych gazet. Wycinaj to, co ci się podoba i co chcesz mieć. Zdaj się na intuicję, a nie surowe regułki!

– Dużego kartonu lub arkusza papieru, na który będziesz nalepiać swoje prace. Bywają też mapy marzeń na tablicach korkowych, deskach, papirusach, kawałkach kory, a nawet plastikowych tackach. Jeśli decydujesz się na arkusz, niech będzie kwadratowy lub okrągły, bo te kształty symbolizują powodzenie i stabilność.

– Pamiętaj o nożyczkach, porządnym kleju lub taśmie klejącej, kolorowych flamastrach do opisywania twojej mapy. Przyda się płyta z optymistyczną muzyką do słuchania i coś dobrego do przegryzienia.

– Tworzenie mapy może ci zająć kilka godzin. Jeśli musisz przerwać pracę, nic nie szkodzi, ale od chwili rozpoczęcia nie powinno minąć więcej niż 48 godzin. CZYTAJ DALEJ NA CZARY.PL

15.04.2010 Warszawa Szkoła Astrologii: Katastrofa pod Smoleńskiem – horoskop lotu i analiza horoskopów Polski

15.04.2010, czwartek, Warszawa godz. 18.00-21.00
prowadzi: Miłosława Krogulska
miejsce: Pruszkowska 29 m. 259, Warszawa Ochota
info i zapisy: telefonicznie u Izy Podlaskiej 0-600-218-488 lub e-mail ipodlaska (at) albireo.pl lub Miłki Krogulskiej 0-600-218-588
cena: 30 zł

Opis zajęć: Będziemy omawiać horoskop tragicznego w skutkach lotu samolotu prezydenckiego i jego katastrofy pod Smoleńskiem 10.04.2010 r. Przeanalizujemy również różne horoskopy Polski w kontekście tej tragedii oraz horoskop Lecha Kaczyńskiego.

Katastrofa pod Smoleńskiem – czy śmierć da się przewidzieć?

Autorka: Miłosława Krogulska

W sobotę 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotowej zginęli pod Smoleńskiem w zachodniej Rosji Prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką, towarzyszącymi politykami, naczelnymi dowódcami polskiej armii, duchownymi oraz działaczami stowarzyszeń kombatanckich, ochroną i całą załogą samolotu.

Polskę dotknęła niewyobrażalna tragedia. Ogłoszona została tygodniowa żałoba narodowa. Odbieramy wiele telefonów i nadchodzą do nas maile Czytelników z pytaniem, czy katastrofę prezydenckiego samolotu można było przewidzieć. Odpowiedź nie jest prosta, bo to nie człowiek panuje nad śmiercią i nie on decyduje o tym, ile trwać będzie jego życie.

Astrolog i gwiazdy

Camille Flammarion, L’Atmosphere: Météorologie Populaire (Paris, 1888), pp. 163, źródło:wikimedia.org

Dawni astrologowie opracowali techniki, które pozwalały przewidzieć nagłe załamanie zdrowia lub sprecyzować okoliczności i czas, gdy życie człowieka może być zagrożone. Część z tych wskazówek przetrwała do naszych czasów. Dawni mistrzowie stosowali je z wielką ostrożnością i utrzymywali w tajemnicy. Wiedzieli dobrze, że wiedza o tym, kiedy ktoś umrze, szczególnie jeśli mowa o wpływowej osobie, daje władzę nad światem lub iluzję tej władzy.

Dzisiaj to, co przetrwało z tych technik, jest dostępne i ponownie badane. Choroby, które jeszcze sto lat temu stanowiły nieodwracalny wyrok, dzisiaj są łatwe do wyleczenia, choć przynoszą je podobne astrologiczne wpływy. Widzimy, że wiele wskaźników, które mogą w horoskopie zapowiadać zwycięstwo śmierci, stają się tryumfem życia. Tryumfem siły naszego ducha. Bywa jednak i tak, że przewidywania śmierci rujnują ludzkie życie, bo skazują człowieka na przerażenie i rezygnację. Kto oblicza takie horoskopy, staje po stronie tych mocy, które z życiem walczą.

W katastrofie prezydenckiego samolotu zginęło 96 osób. Jeśli spojrzymy w ich horoskopy, odkryjemy różne astralne wpływy – gorsze, lepsze, ale nie zapowiadające definitywnej śmierci, bo nie ma jednego układu planet, który zapowiada koniec. Katastrofa jest tym strasznym momentem, kiedy losy wielu osób łączą się ze sobą i wypełniają się w jednym czasie. A przecież każda z osób, które weszły na pokład prezydenckiego samolotu miała inny horoskop, inne losy, inne powołanie, choć śmierć spotkała ich taka sama. Czy mogliśmy to przewidzieć? Czy ktokolwiek przy zdrowych zmysłach mógłby od nas tego oczekiwać? Odpowiedzi na o pytanie powinniśmy ostrożnie szukać w horoskopie Polski, startu i lądowania samolotu, gdy minie czas żałoby. Powinniśmy to zrobić, ale nie po to, aby udowadniać sobie, kto jest największym astrologiem, ale po to, żeby uniknąć takich tragedii w przyszłości. Jeśli uda się nam te wskaźniki znaleźć i jeśli przeznaczenia można uniknąć.

Każdy, kto zajmuje się ezoteryką, bez względu na swoje wyznanie, dochodzi w swojej pracy do takiego momentu, w którym uświadamia sobie, że nasza ziemska egzystencja jest tylko przystankiem w podróży przez wielowymiarowe uniwersum. Będąc tutaj, nie wiemy wszystkiego ani o sobie, ani o świecie.

Horoskop to mapa, która pokazuje człowieka równocześnie w wymiarach duchowym i fizycznym. Gdy nasze ciało składane będzie do grobu, czas nie zatrzyma się. Śmierć w horoskopie to tylko jeden z tysięcy tranzytów, który dla każdego wyglądać może inaczej. To tajemnica, wobec której jesteśmy bezradni. Kiedy astrologowie badają horoskopy zmarłych osób, widzą, że planety nadal wpływają na losy ich dzieł i trwałość pamięci o nich. W chwili żałoby w horoskopie szukać powinniśmy nie ciemności i smutku, ale światła i pocieszenia.

Horoskop działa dalej, bo to nie my wprawiliśmy planety w ruch i nie my jesteśmy władni mówić im, kiedy mają się zatrzymać. Tak jak planety nadal krążą po swoich orbitach, tak dusza kontynuuje swoją wędrówkę przez inne wymiary istnienia.

Warszawa, 11 kwietnia 2010 r.

Warszawska Szkoła Astrologii: 8.04.2010 Merkury w retrogradacji – Izabela Podlaska

Zapraszamy dziś 8.04.2010 g. 18.00 na zajęcia o Merkurym w retrogradacji. Poznamy dokładnie wszystkie fazy cyklu Merkurego, omówimy szczegółowo retrogradację i jej działanie. Będziemy omawiać dokładnie, jak działa Merkury w retro w horoskopach urodzeniowych i czy rzeczywiście należy unikać Merkurego w retrogradacji w horoskopach elekcyjnych. Będziemy pracować na wielu przykładach. info i zapisy: telefonicznie u Izy Podlaskiej 0-600-218-488 lub e-mail ipodlaska (at) albireo.pl lub Miłki Krogulskiej 0-600-218-588