Miesięczne archiwum: Styczeń 2018

Horoskop tygodniowy 15-21.01.2018

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Planety zapewnią nam więcej rozrywki i dużo odkrywczych pomysłów, które ułatwią nam codzienne życie. Pewna dobra wiadomość zmieni nasze nastawienie do pracy na lepsze.

We wtorek sekstyl Jowisza z Plutonem zapewni nam dobrą rękę do wygranych. Kup los na loterii, dzisiaj szczęście może się do cienie uśmiechnąć. Wodniki, Lwy i Strzelce powinny spróbować swoich sił.

W środę 17.01 nów Księżyca w znaku Koziorożca nastroi nas refleksyjnie do życia. Ci, którzy są podatni na stany depresyjne i mają pesymistyczne podejście do życia, powinni w tym tygodniu znaleźć sobie zajęcie i nie myśleć o samotnych sprawach, bo ich stan może się pogorszyć.

W czwartek 18.01 Wenus wkracza do znaku Wodnika i pomoże nam odpocząć i zrelaksować się po intensywnym i pełnym wydarzeń początku roku. Zajmijmy się swoim hobby, weźmy wolne popołudnie, zabawmy się.

W sobotę 20.01 Słońce wkracza do znaku Wodnika i zacznie sprzyjać wyjazdom, spotkaniom biznesowym, sąsiedzkim plotkom i robieniu czegoś razem z rodziną i przyjaciółmi. Wysyłaj ważne listy i maile, oddawaj na czas pracę, wywiązuj się z zobowiązań.  Sekstyl Merkurego z Neptunem pomoże nam uruchomić intuicję. Warto medytować, zapisywać sny, iść na jogę, oderwać się choć na chwilę od codzienności. Osoby zakochane mają szansę na romantyczną i namiętną randkę.

Horoskop tygodniowy

15.01.2018, poniedziałek
Księżyc w znaku Koziorożca
Bądź realistą, nie bujaj w chmurach, bo musisz osobiście dopilnować pewnych spraw finansowych i urzędowych. Twoja pozycja może się zachwiać, jeśli nie będziesz postępował zgodnie z obowiązującymi regułami i prawem. Nie daj się namówić na niepewny interes, nie rezygnuj z pracy pod wpływem emocji czy kłótni z szefem. Zadbaj o kręgosłup, zrób porządek w lodówce i szafie.
Aspekty planet: 2.49 Księżyc w koniunkcji z Saturnem, 8.02 Księżyc w koniunkcji z Merkurym, 21.38 Księżyc w sekstylu z Neptunem.

Wibracja dnia: Dziewiątka
Wibracja Dziewiątki sprzyja rozwojowi duchowemu. Dzisiaj możesz szybko znaleźć rozwiązanie i zakończenie różnych problemów. Dlatego zaufaj intuicji i poświęć czas na ważne przemyślenia.

Karta dnia: IX Pustelnik
Ogranicz swoje wydatki, nie ufaj osobom, które już raz cię zawiódł i bądź ostrożny, jeśli chodzi o nowe inwestycje. Słuchaj mądrych i doświadczonych osób.

16.01.2018, wtorek
Księżyc w znaku Koziorożca
Czeka nas dziś więcej obowiązków, bądź punktualny i trzymaj się planu. Sekstyl Jowisza z Plutonem pomoże nam pozbyć się tego, co nam szkodzi. Osoby samotne nie powinny wracać do przeszłości i szukać wsparcia u osób, które je kiedyś zawiodły. Czas na nowy związek i odcięcie się od tego, co było! Zrób piling i depilację, oczyszczaj skórę twarzy.
Aspekty planet: 5.13 Jowisz w sekstylu z Plutonem, 11.53 Księżyc w koniunkcji z Plutonem, 11.57 Księżyc w sekstylu z Jowiszem, 21.27 Księżyc w sekstylu z Marsem, 22.44 Księżyc w kwadraturze z Uranem.

Wibracja dnia: Jedynka
Wibracja Jedynki sprzyja dobrym pomysłom. Pomaga znaleźć wyjście z kłopotów i dodaje optymizmu. Pod jej wpływem pozbędziesz się różnych uprzedzeń, zaczniesz ważne sprawy od nowa.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Rozważ wszystkie za i przeciw, zanim podejmiesz ważną decyzję. Nie spiesz się z podjęciem trudnej decyzji, sprawa może się obrócić na twoją korzyść.

17.01.2018, środa
Księżyc w znakach Koziorożca i Wodnika (od 9.31)
Unikaj rozmów ze wścibskimi sąsiadami i poświęć więcej czasu dzieciom i młodszym członkom rodziny. Nów Księżyca w znaku Wodnika skierują twoją uwagę na sprawy uczuć i partnerskich relacji. Jeśli coś ci nie pasuje, otwarcie o tym porozmawiaj z partnerem.
Negocjuj, dyskutuj, a przede wszystkim poznawaj ważne i ciekawe osoby. Oczyszczaj organizm z toksyn, pij soki warzywne, zaczynaj odchudzanie.
Aspekty planet: 3.17 Księżyc w koniunkcji ze Słońcem, 7.29 Księżyc w koniunkcji z Wenus.

Wibracja dnia: Dwójka
Wibracja Dwójki sprzyja miłości. Czyni ludzi bardziej otwartymi na potrzeby innych. Kto jest samotny, temu łatwiej będzie pokonać nieśmiałość i zawrzeć nowe znajomości.

Karta dnia: 0 Głupiec
Poczujesz, że wszystko jeszcze przed tobą. Zawieraj nowe znajomości, szukaj lepszej pracy, bo masz szansę na szybko sukces.

18.01.2018, czwartek
Księżyc w znaku Wodnika
Wenus wkroczy do znaku Wodnika i przypomni ci o starych przyjaźniach. Może warto je odnowić? Twoje sukcesy w tym tygodniu zależeć będą od współpracy z innymi ludźmi. Bądź więc wymagający wobec współpracowników, ale nie denerwuj się i zachowuj uprzejmie. Księżyc zapewni ci elokwencję i uwagę słuchaczy. Zamykaj naczynka u kosmetyczki, zrób manicure i pedicure.
Aspekty planet: 2.43 Wenus wkracza do znaku Wodnika, brak dużych aspektów planet.

Wibracja dnia: Trójka
Wibracja Trójki sprzyja sztuce, miłości i dobrej zabawie. Bądź samodzielny i nie bój się marzeń, bo szybko uda się je spełnić.

Karta dnia: XIX Słońce
Uwolnij twórczą energię, bądź odważny i forsuj swoje rozwiązania, zadziw bliskich i współpracowników swoimi pomysłami, a osiągniesz powodzenie.

19.01.2018, piątek
Księżyc w znakach Wodnika i Ryb (od 21.26)
Nie goń wciąż do przodu, zmień na chwilę priorytety, nie zabieraj spraw zawodowych czy konfliktów zewnętrznych do domu. W pierwszej połowie dnia uważaj, możesz być potrzebny jako rozjemca lub mediator w sąsiedzkiej sprawie. Wieczorem korzystna aura na randkę i towarzyskie spotkania. Organizm potrzebuje więcej zdrowego tłuszczu.
Aspekty planet: 1.00 Księżyc w kwadraturze z Jowiszem, 10.57 Księżyc w sekstylu z Uranem, 12.51 Księżyc w kwadraturze z Marsem.

Wibracja dnia: Czwórka
Wibracja Czwórki sprzyja finansom, rachunkom, porządkom w dokumentach. Dzisiaj możesz znaleźć coś, czego od dawna szukałeś.

Karta dnia: XVI Wieża
Zbyt długie wahanie i opóźnienia mogą spowodować straty. Bądź szybszy od swoich wrogów, wchodź w nowe sytuacje i nie bój się zmian.

20.01.2018, sobota
Księżyc w znaku Ryb
Wiele nowych osób pojawi się na twojej drodze. Dzięki nim będziesz miał dobry humor, więcej rozrywek i okazję do wejścia w nowe  towarzystwo. Jeśli jesteś samotny, rozglądaj się dookoła i przyjmij zaproszenia na sąsiedzkie spotkania czy wyprawy ze znajomymi, bo w twoim otoczeniu znajdzie się ktoś, z kim będziesz mógł stworzyć związek. Zadbaj o stopy, unikaj wielkiego prania i mycia podłóg, bo zostaną smugi. Podlej obficie kwiaty.
Aspekty planet: 2.07 Merkury w sekstylu z Neptunem, 4.08 Słońce wkracza do znaku Wodnika, 4.28 Księżyc w sekstylu z Saturnem, 21.44 Księżyc w koniunkcji z Neptunem.

Wibracja dnia: Piątka
Wibracja Piątki sprzyja korzystnym zmianom. Pomysły, na jakie dzisiaj wpadniesz, przyniosą ci zysk i uznanie. Dobry dzień na imprezy, zakupy, wyjścia do kina lub teatru.

Karta dnia: XI Siła
Bądź aktywny, zacznij ćwiczyć, nowy rok sprzyja zmianie diety na zdrowszą i realizowaniu nowych planów. Zmiana otoczenia nawet na krótko dobrze ci zrobi.

21.01.2018, niedziela
Księżyc w znaku Ryb
Ktoś będzie ci się bardzo naprzykrzał. Spróbuj być dla niego miły, bo od rana emocje i spory rodzinne uspokoją się na dobre. Postaraj się wywiązywać z domowych obowiązków, a nikt nie będzie miał do ciebie pretensji. Wykonuj ćwiczenia wytrzymałościowe, ćwicz jogę lub aerobik, a szybko wzmocnisz organizm i wrócisz do formy.
Aspekty planet: 00.20 Księżyc w sekstylu z Merkurym, 11.22 Księżyc w sekstylu z Plutonem, 12.24 Księżyc w trygonie z Jowiszem.

Wibracja dnia: Szóstka
Wibracja Szóstki pomaga zrozumieć powody różnych niepowodzeń i nieporozumień, wprowadza w życie więcej porządku i harmonii. Zaopiekuj się dziś innymi, ale nie wtrącaj w ich prywatne sprawy.

Karta dnia: X Koło Fortuny
Ryzykuj, wchodź w nowe sytuacje i uwierz w swoją dobrą passę. Przekonasz kogoś do swoich pomysłów lub szczęśliwie się zakochasz.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 24 º 46´ Koziorożca – 1 º 54´ Wodnika
Księżyc 2 º 07´Koziorożca – 26 º 36´ Ryb
Merkury 5 º 10′ – 15 º 17′ Koziorożca
Wenus 26 º 08′ Koziorożca – 4 º 56′ Wodnika
Mars 22 º 52´ – 27 º 12´ Skorpiona
Jowisz 19 º 08´ – 20 º 05′ Skorpiona
Saturn 3 º 00´ – 3 º 47´ Koziorożca
Uran 24 º 38´ – 24 º 44´ Barana
Neptun 12 º 15′ – 12 º 27′ Ryb
Pluton 19 º 15′ – 19 º 29′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
17.01 od g. 7.29 do g. 9.31.
19.01 od g. 12.51 do g. 21.26.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 8-14.01.2018

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Przed nami wyjątkowy tydzień. Na niebie spotkają się w znaku Koziorożca Wenus, Słońce i Pluton. Planetarna aura sprzyja nabieraniu sił, zdobywaniu nowych umiejętności, testowaniu przepisów czy kuracji odmładzających. Warto zacząć regularnie ćwiczyć, teraz uda nam się wytrwać w noworocznych postanowieniach.

W poniedziałek 8.01 sekstyl Słońca i Wenus z Jowiszem zapewni nam szczęście w nowych przedsięwzięciach. Warto podpisywać umowy, rozpoczynać nowe projekty i zakładać firmę. Podróże, nawet te krótkie, będą owocne i pouczające.  Sekstyl Marsa z Plutonem obudzi w nas determinacje i siłę woli do działania. Warto podejmować się cięższych prac fizycznych, ćwiczyć, być wytrwałym, bo szybko czekać nas będzie nagroda. Koniunkcja Słońca z Plutonem  zapewni nam dostęp do ważnych i pouczających informacji.

We wtorek 9.01 koniunkcja Wenus z Plutonem sprzyja zdobywaniu szybkiej gotówki i wzbogaceniu się dzięki ryzyku i łapaniu szczęścia. Warto zagrać w totka, kupić los na loterii, zainwestować w ciekawy biznes. Koniunkcja Słońca z Wenus i sekstyl Wenus z Marsem sprzyjają zakochanym.  Możemy więc spodziewać się dobrych wiadomości finansowych oraz liczyć na wsparcie i pomoc ludzi wokół nas.

W środę 10.01 podczas sekstylu Słońca z Marsem warto zadawać pytania, szukać nowych kontaktów i znajomych, a nasze codzienne problemy szybko się rozwiążą.

W czwartek 11.01 Merkury wkracza do znaku Koziorożca i sprzyja poważnym refleksjom. Zajmij się sprawami rodziny, odtwórz drzewo genealogiczne, nie bój się zadawać trudnych pytań starszym krewnym. Dzięki temu ocalisz od zapomnienia wiele ważnych spraw, które cię ukształtowały.

W sobotę 13.01 kwadratura Wenus z Uranem może zaostrzyć rodzinne dyskusje i spory, wystrzegajmy się niepotrzebnych słów i nieodwracalnych stwierdzeń, bo awanturę będzie łatwo. Koniunkcja Merkurego z Saturnem nie sprzyja zakupom.

W niedzielę 14.01 kwadratura Słońca z Uranem czymś nas zaskoczy. Warto być otwartym na zmiany i nowe znajomości.

Horoskop tygodniowy

8.01.2018, poniedziałek
Księżyc w znaku Wagi
Bądź dobrej myśli. Sekstyl Słońca i Wenus z Jowiszem zapewni ci popularność. Twoje decyzje będą przedmiotem wielu rozmów i komentarzy, nie daj więc ludziom zbyt wielu powodów do złości. Jeśli szukasz lepszej pracy, wysyłaj maile i umawiaj się na rozmowy. W finansach możliwa wygrana lub perspektywa podwyżki. Sekstyl Marsa z Plutonem sprzyja generalnym porządkom i wzmacniającym ćwiczeniom. Chroń się przed zimnem, ogrzewaj nerki i pęcherz.
Aspekty planet: 13.06 Słońce w sekstylu z Jowiszem, 17.12 Wenus w sekstylu z Jowiszem, 20.58 Mars w sekstylu z Plutonem, 23.14 Księżyc w kwadraturze z Wenus, 23.25 Księżyc w kwadraturze ze Słońcem.

Wibracja dnia: Dwójka
Wibracja Dwójki sprzyja zakochanym, dziś trudno im będzie znieść rozłąkę, padną wielkie słowa i gorące wyznania. A kto jest samotny, temu łatwiej będzie pokonać nieśmiałość i zawrzeć nowe znajomości.

Karta dnia: III Cesarzowa
Karta Cesarzowa zachęca do spotkań i randek, ale obiecuje też wartościową i stabilną znajomość, która szybo może przerodzić się w coś poważnego. Zmień styl, zadbaj o figurę, zrelaksuj się, a dobre samopoczucie przełoży się szybko na miłosny sukces.

9.01.2018, wtorek
Księżyc w znakach Wagi i Skorpiona (od 21.05)
Bądź wyrozumiały dla innych i nie angażuj się w konflikty, bo przyniosą ci one dużo kłopotów. Posłuchaj rady doświadczonego mężczyzny, on pomoże ci wyjść z kłopotów i pokonać nieśmiałość, która przeszkadza ci osiągnąć sukces. Kontroluj wydatki, a nie będziesz musiał pożyczać, żeby ci starczyło do pierwszego. Koniunkcja Słońca, Wenus i Plutona w sekstylu z Marsem sprzyja rozpoczynaniu diety i ćwiczeń.
Aspekty planet: 00.16 Księżyc w kwadraturze z Plutonem, 8.01 Wenus w koniunkcji ze Słońcem, 10.03 Wenus w koniunkcji z Plutonem, 10.32 Słońce w koniunkcji z Plutonem, 10.45 Księżyc w opozycji z Uranem, 17.12 Księżyc w sekstylu z Merkurym, 22.07 Wenus w sekstylu z Marsem.

Wibracja dnia: Trójka
Wibracja Trójki sprawi, że poczujemy przypływ artystycznego natchnienia. Będziemy żartować i flirtować. Popołudnie to idealny dzień na towarzyskie spotkania lub szalone randki.

Karta dnia: X Koło Fortuny
Przed nami wiele nowych szans, dzień przyniesie nam możliwość wykazania się na wielu polach. Nie siedźmy cicho, warto zaznaczyć swoją obecność, mówić głośno swoje uwagi i opowiadać o planach, bo los będzie nam sprzyjał.

10.01.2018, środa
Księżyc w znaku Skorpiona
Oferuj swoją pomoc, ale stawiaj granice tym, którzy chcą wykorzystać twoje dobre serce. Po południu odpoczywaj i oddziel pracę od spraw domowych. Będziesz miał okazję spłacić dług lub zapłacić zaległe rachunki. Samotnym Księżyc da szansę na spotkanie bratniej duszy, osobom w związkach wróży romantyczne chwile i odnowienie uczuć. Nie farbuj włosów i nie rób depilacji.
Aspekty planet: 1.46 Księżyc w sekstylu z Saturnem, 6.36 Słońce w sekstylu z Marsem, 20.39 Księżyc w trygonie z Neptunem.

Wibracja dnia: Czwórka
Wibracja Czwórki sprzyja ważnym decyzjom, ale także wyplątywaniu się z umów, które nie przynoszą korzyści. Licz swoje pieniądze, oszczędzaj czas i siły.

Karta dnia: XVI Wieża
Wokół nas będzie dużo się działo, ale możemy też zostać wciągnięci w chaotyczne działania, które pochłoną naszą uwagę i oddalą nas od realizacji konkretnych planów. Unikajmy ludzi, którzy wprowadzają zamęt w nasze życie, bo nie pomożemy im teraz, a tylko zaszkodzimy sobie samym.

11.01.2018, czwartek
Księżyc w znaku Skorpiona
Nie reaguj nerwowo na krytykę lub nowe polecenia. Wykorzystuj plotki i swoje znajomości, daj sobie czas na właściwą reakcję. Postępuj rozsądnie i wykorzystaj okazję, jaką zsyła ci los. Wieczorem może być więcej wydatków, nie ulegaj chwilowym zachciankom, zrób plan zakupów. Merkury wkracza do znaku Koziorożca i pomoże ci znaleźć nowe źródło dochodu. Unikaj depilacji i głębokich peelingów.
Aspekty planet: 6.08 Merkury wkracza do znaku Koziorożca, 9.21 Księżyc w koniunkcji z Jowiszem, 10.25 Księżyc w sekstylu z Plutonem, 13.34 Księżyc w koniunkcji z Marsem, 14.40 Księżyc w sekstylu ze Słońcem, 15.53 Księżyc w sekstylu z Wenus.

Wibracja dnia: Piątka
Wibracja Piątki sprzyja każdemu, kto szuka nowych pomysłów na życie i karierę. Dziś można wpaść na innowacyjne pomysły. Zapisuj swoje przemyślenia, bo w przyszłości przyniosą ci zyski.

Karta dnia: XXI Świat
Sprawy dotyczące zarządzania domem trzeba będzie pilnie załatwić. Ostrożnie obchodźmy się ze sprzętem elektronicznym oddajmy na przegląd samochód lub rower, bo ie warto ryzykować i korzystać z niesprawnych urządzeń.

12.01.2018, piątek
Księżyc w znakach Skorpiona i Strzelca (od 8.04)
Możesz dostać wiele zaproszeń na ciekawe imprezy, wykłady i spotkania. Pojawią się nowi ludzie, a ich doświadczenia będą dla ciebie bardzo interesujące. Podczas podejmowania decyzji nie kieruj się tym, co wypada, ale idź za głosem serca! Inwestuj w swoje umiejętności i szukaj dla siebie korzyści, a dzień będzie bardzo udany. Dostarcz organizmowi zdrowego białka.
Aspekty planet: brak dużych aspektów planet.

Wibracja dnia: Szóstka
Wibracja Szóstki sprzyja wprowadzaniu w życie zdrowszych nawyków, a także zabiegom kosmetycznym i pozytywnym zmianom w wyglądzie.

Karta dnia: XIX Słońce
Ciesz się chwilą i nie martw się na zapas. Nic nie zagraża twojej pozycji w związku, nie doszukuj się więc problemów tam, gdzie ich nie ma. Nie słuchaj plotek, wierz ukochanej osobie i nie dawaj jej do zrozumienia, że są dla ciebie ważniejsze rzeczy niż związek.

13.01.2018, sobota
Księżyc w znaku Strzelca
Koniunkcja Merkurego z Saturnem ostrzega przed trudnościami w podróży i podczas zakupów. Sprawdź, czy masz ze sobą dokumenty i portfel, zanim wyjdziesz z domu.
Kwadratura Wenus z Uranem zapowiada miłe niespodzianki w uczuciach. Wśród znajomych lub nawet współpracowników znajdzie się ktoś, komu bardzo się spodobasz. Zaryzykuj, a możesz wiele zyskać! Udadzą się wielkie porządki i sprzątanie.
Aspekty planet: 8.03 Merkury w koniunkcji z Saturnem, 8.37 Księżyc w kwadraturze z Neptunem, 20.08 Wenus w kwadraturze z Uranem.

Wibracja dnia: Siódemka
Wibracja Siódemki sprzyja rozwojowi duchowemu. Dzisiaj możesz odkryć różne tajemnice, dlatego zaufaj intuicji i poświęć czas na swoje zainteresowania.

Karta dnia: V Papież
Czas zrobić porządki w rachunkach, zadbać o lepsze oprocentowanie lokat lub wreszcie rozpocząć oszczędzanie. Ktoś doradzi ci zmianę banku lub pokaże, jak zaoszczędzić na codziennych zakupach. Warto posłuchać specjalisty, dzięki radom szybko staniesz na nogi.

14.01.2018, niedziela
Księżyc w znaku Strzelca i Koziorożca (od 20.42)
Znajdź czas dla siebie, poczytaj, zrelaksuj się i nie daj się poganiać rodzinie. Kwadratura Słońca z Uranem radzi, aby zdystansować się do rodzinnych problemów, spotkać się z tym krewnymi, z którymi zawsze miło spędzasz czas. Flirt z Wagą może przerodzić się w coś poważnego. Naprawiaj zepsute sprzęty, unikaj inwazyjnych zabiegów na twarz.
Aspekty planet: 9.47 Księżyc w trygonie z Uranem, 21.44 Słońce w kwadraturze z Uranem.

Wibracja dnia: Ósemka
Wibracja Ósemki sprawi, że będziemy mieli dobrą rękę do pieniędzy. Zastanów się nad biznesplanem, w internecie szukaj informacji o dotacjach i pożyczkach.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Umiarkowanie zapowiada udane kuracje i szybki powrót do zdrowia dla tych, którzy od pewnego czasu się leczą. Warto zadbać o równowagę w diecie i ćwiczeniach. Organizm będzie potrzebował więcej wody mineralnej i witamin, zadbaj o to w codziennych posiłkach.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 17 º 38´ – 24 º 46´ Koziorożca
Księżyc 6 º 29´ Wagi – 2 º 07´Koziorożca
Merkury 25 º 50′ Strzelca – 5 º 10′ Koziorożca
Wenus 17 º 20′ – 26 º 08′ Koziorożca
Mars 18 º 32´ – 22 º 52´ Skorpiona
Jowisz 16 º 56′ – 19 º 08´ Skorpiona
Saturn 2 º 12´ – 3 º 00´ Koziorożca
Uran  24 º 35´ – 24 º 38´ Barana
Neptun 12 º 04′ – 12 º 15′ Ryb
Pluton 19 º 01′ – 19 º 15′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
9.01 od g. 17.12 do g. 21.05.
11.01 od g. 15.53 do 12.01 do g. 8.04.
14.01 od g. 9.47 do g. 20.42.

Udanego tygodnia!