Miesięczne archiwum: Luty 2019

Horoskop tygodniowy 18-24.02.2019

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Pełnia Księżyca w trygonie do Marsa pomoże nam uporządkować urzędowe i oficjalne sprawy. Warto zabiegać o pomoc i dofinansowanie, planety sprzyjają spotkaniom, imprezom i rozrywce. Koniunkcja Merkurego z Neptunem ostrzega przed nieporozumieniami w rozmowach i korespondencji.

W poniedziałek 18.02 koniunkcja Wenus z Saturnem przypomni nam, że powinniśmy wypełniać sumiennie swoje obowiązki, podejmować długofalowe zobowiązania i nie traktować z lekceważeniem autorytetów czy osób na wysokich stanowiskach. Sekstyl Słońca z Uranem wpłynie na nasz nastrój. Będziemy roztargnieni i nieostrożni. Uważajmy więc na drodze, ryzyko kłótni i nieporozumień, powinniśmy być bardziej aktywni, energia będzie nas rozpierać.

We wtorek 19.02 Słońce wchodzi do znaku Ryb. Nowe sytuacje i zawieranie znajomości mogą być dla nas mniej atrakcyjne. Potrzebujemy spokoju i dystansu do codziennych problemów. Czas na artystyczne i duchowe aktywności oraz szukanie bratniej duszy. Pełnia Księżyca w znaku Panny. Będziemy bardzo silnie reagować na zmiany nastrojów ludzi, którzy są wokół nas. Intuicja podpowie nam, jak ochronić siebie i bliskich przed nieżyczliwymi ludźmi i trudnymi życiowymi sytuacjami. Koniunkcja Merkurego z Neptunem  wyostrzy naszą psychologiczną intuicję i uruchomi czujność. Łatwo odgadniemy ukryte intencje innych ludzi. Nie porzucaj ważnych spraw, bo sukces jest blisko.

W środę 20.02 sekstyl Merkurego z Saturnem sprawi, że będziemy rozdarci między rodzinnymi obowiązkami i sprawami a towarzyskimi zaproszeniami na weekendowe spotkania i imprezy. Spróbujmy znaleźć kompromis, warto odnowić stare znajomości.

W sobotę 23.02 koniunkcja Wenus z Plutonem i sekstyl Merkurego z Plutonem pomogą ci wpaść na genialne pomysły. Działaj w grupie, znajduj pomocników do ważnych przedsięwzięć, a sprawy ruszą do przodu. Udadzą się podróże i ambitne projekty.

Horoskop tygodniowy

18.02.2019, poniedziałek
Księżyc w znaku Lwa
Księżyc wskazuje na dzień pełen obowiązków i ważnych zdarzeń. Warto planować wydatki i zadania na nowy tydzień, szukać oszczędności i unikać pesymistycznego nastroju. Dzień sprzyja refleksji, medytacji, odpoczynkowi. Sekstyl Słońca z Uranem sprzyja dalekim podróżom. Koniunkcja Wenus z Saturnem podpowiada, że nie jest to dobry czas na zabawę, duże imprezy czy podejmowanie finansowego ryzyka.
Aspekty planet: 8.54 sekstyl Słońca z Uranem, 11.51 koniunkcja Wenus z Saturnem.

Wibracja dnia: 5
Wibracja Piątki zachęca do randek, miłości i żartowania z przyjaciółmi. Dziś łatwo będzie zawrzeć sympatyczne znajomości. Fantazja, kreatywność i dobre pomysły okażą się najlepszym sposobem na uznanie i sukces.

Karta dnia: XXII Głupiec
Poczujesz, że wszystko jeszcze przed tobą. Zawieraj nowe znajomości, szukaj lepszej pracy, bo masz szansę na szybko sukces.

19.02.2019, wtorek
Księżyc w znakach Lwa i Panny (od 15.46)
Dzień przyniesie nam nowe wyzwania, którym bez problemu sprostamy. Słońce wkracza do znaku Ryb, będziemy weseli i towarzyscy. Dziś pełnia Księżyca, warto więc uporać się wreszcie z tym, co wymaga od nas siły i zdecydowania. Jeśli robisz generalny remont, to wyrzucaj stare meble, zmieniaj wystrój.  Wieczór bardzo sprzyja randkom, a samotnym łatwiej będzie zawrzeć nowe znajomości. Oszczędzaj nogi, masuj łydki i rób ćwiczenia rozciągające mięśnie. Koniunkcja Merkurego z Neptunem sprzyja romantycznym listom i randkom.
Aspekty planet: 00.03 Słońce wkracza do znaku Ryb, 00.59 trygon Księżyca z Jowiszem, 7.36 koniunkcja Merkurego z Neptunem, 14.50 trygon Księżyca z Uranem, 16.53 opozycja Księżyca ze Słońcem, 21.30 trygon Księżyca z Marsem.

Wibracja dnia: 6
Wibracja Szóstki zachęca do dbania o dom i całą rodzinę. Dzisiaj uda się ustalić plan działania lub podziału obowiązków tak, aby wszyscy na tym skorzystali. Zakupy i porządki uda się zrobić szybko i sprawnie.

Karta dnia: VI Kochankowie
Nie rób wszystkiego sam, znajdź pomocników lub  wspólnika, razem będzie raźniej i łatwiej pokonywać trudności i wyzwania, jakie może przed tobą postawić los.

20.02.2019, środa
Księżyc w znaku Panny
Czas minie nam szybko, a dzień sprzyja nowym znajomościom. Postanowimy zawalczyć z nudą, wyruszyć do kogoś w odwiedziny albo wybrać do kina lub na wycieczkę. Szukaj nowych zainteresowań, zdobywaj nowe umiejętności i nie pozwól, aby ktokolwiek popsuł ci dzisiaj dobry humor. Domowe prace, obowiązki i cięższe porządki uda się dzisiaj zrobić bardzo szybko i sprawnie. Wykonuj zabiegi wzmacniające naczynka i zadbaj o oczy. Sekstyl Merkurego z Saturnem sprzyja szukaniu pracy.
Aspekty planet: 3.39 sekstyl Merkurego z Saturnem, 16.22 opozycja Księżyca z Neptunem, 18.32 trygon Księżyca z Saturnem, 20.10 opozycja Księżyca z Merkurym, 22.44 trygon Księżyca z Wenus.

Wibracja dnia: 7
Wibracja Siódemki pomaga w nauce, sprzyja refleksji i dobrym pomysłom. Wyciągaj wnioski z różnych wydarzeń, bo dzisiaj możesz zmienić swoje spojrzenie na trudne sprawy.

Karta dnia: XII Wisielec
Czas odpocząć i przestać się wszędzie spieszyć. Zacznij cenić swój czas, nie rozmieniaj go na drobne. Bądź cierpliwy, a uzyskasz to, czego pragniesz.

21.02.2019, czwartek
Księżyc w znakach Panny i Wagi (od 15.17)
Dobry dzień na pracę w domu, gotowanie, urządzanie mieszkania, zapraszanie gości, organizowanie kulturalnych wydarzeń. Czas sprzyja zakupom i ważnym sprawom, które wymagają współpracy z innymi ludźmi. Słuchaj swojej intuicji, zwracaj uwagę na przeczucia i rozwiązuj zagadki. Wieczór sprzyja randkom, bo będziemy namiętni, pewni siebie i swoich uczyć. Zadbaj o szyję i dekolt, nawilżaj skórę, dobry dzień na wizytę u kosmetyczki.
Aspekty planet: 00.40 kwadratura Księżyca z Jowiszem, 2.51 trygon Księżyca z Plutonem.

Wibracja dnia: 8
Wibracja Ósemki sprzyja dobrym pomysłom zawodowym i finansowym. Dzisiaj zadbaj o pieniądze i zrób porządki w portfelu, ale unikaj kłótni i dyskusji, bo ludzie będą uparci i nerwowi.

Karta dnia: XIX Słońce
Uwolnij twórczą energię, bądź odważny i forsuj swoje rozwiązania, zadziw bliskich i współpracowników swoimi pomysłami, a osiągniesz powodzenie.

22.02.2019, piątek
Księżyc w znaku Wagi
Rano poczujemy przypływ sił, ale potem trudno się będzie skupić na gotowaniu czy domowych obowiązkach. Policz pieniądze, zakładaj konto w banku lub szukaj tanich usług. Zapragniemy wolności, niezależności i dobrej zabawy. Kiedy już uporamy się z pracą, a warto wybrać się na zakupy w odwiedziny do znajomych. Unikaj ciężkich sosów i niezdrowych słodyczy.
Aspekty planet: 19.19 kwadratura Księżyca z Saturnem, 21.39 kwadratura Merkurego z Jowiszem.

Wibracja dnia: 9
Wibracja Dziewiątki pomaga szybko zakończyć różne stare sprawy. Pod jej wpływem będziemy w refleksyjnym nastroju. To dobry dzień na poważne przemyślenia, medytację i oczyszczenie myśli.

Karta dnia: VIII Sprawiedliwość
Staraj się być obiektywny, nie ulegaj zbyt łatwo ani pozytywnym, ani negatywnym emocjom. Wprowadź w swoje życie więcej porządku.

23.02.2019, sobota
Księżyc w znakach Wagi i Skorpiona (od 16.55)
Dzień sprzyja aktywnemu działaniu, ciekawym wydarzeniom towarzyskim i zdobywaniu nowych informacji. Po pracy warto się ruszyć z domu z wizytą lub do kina. Staniemy się odważni, a to sprzyja nawiązywaniu ciekawych znajomości. Koniunkcja Wenus z Plutonem podgrzeje uczuciową atmosferę. Bardzo dobry dzień na randki i podróże. Księżyc pomoże pokonać nałogi i złe żywieniowe przyzwyczajenia. Wybierz się na zakupy, odwieź sąsiadów, odkurz porządnie i zetrzyj kurze. Dostarcz organizmowi więcej zdrowych tłuszczy.
Aspekty planet: 1.55 sekstyl Księżyca z Jowiszem, 3.46 kwadratura Księżyca z Wenus, 3.51 kwadratura Księżyca z Plutonem, 4.52 koniunkcja Wenus z Plutonem, 16.10 opozycja Księżyca z Uranem, 18.17 sekstyl Merkurego z Plutonem.

Wibracja dnia: 1
Wibracja Jedynki sprzyja nowym pomysłom i trafnym decyzjom. Pomaga we wprowadzaniu w życie nowych pomysłów. Nabierzemy odwagi i chętnie zwiedzimy miejsca, w których jeszcze nie byliśmy. Dobry dzień do nauki.

Karta dnia: III Cesarzowa
Odpocznij i niczym się nie martw, niech inni zabiegają o twoją uwagę czy względy. Poczuj, że zasługujesz na odrobinę luksusu, nie żałuj sobie na przyjemności.

24.02.2019, niedziela
Księżyc w znaku Skorpiona
Warto zabrać się za zaległe sprawy, bo będziemy mieli okazję szybko uporać się z trudnościami. Możesz znaleźć zgubione rzeczy. Także podróże będą udane i przebiegną w miłej atmosferze. Spróbuj czegoś nowego. Zapisz się na ciekawy kurs, wybierz na intrygujący wykład. Zadbaj o ręce, wcieraj w nie krem, ogranicz palenie papierosów. Jedz częściej, ale mniejsze porcje.
Aspekty planet: 1.43 trygon Księżyca ze Słońcem, 4.12 opozycja Księżyca z Marsem, 20.28 trygon Księżyca z Neptunem, 23.20 sekstyl Księżyca z Saturnem.

Wibracja dnia: 2
Wibracja Dwójki zachęca do zwierzeń, pomaga zadbać o innych ludzi. Uda się współpracować bez kłótni i podejrzeń. Randki będą udane. To dobry dzień na zawieranie nowych znajomości.

Karta dnia: I Mag
Ktoś zaintryguje cię na tyle, że będziesz w stanie zmienić swoje plany, żeby się do niego dostosować. W miłości zachowaj aurę tajemniczości, nie zdradzaj swoich sekretów.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 29 º 01´ Wodnika – 06 º 04´ Ryb
Księżyc 05 º 25´ Lwa – 18 º 18´ Skorpiona
Merkury 3 º 26′ – 23 º 57′ Ryb
Wenus 16 º 14′ – 24 º 27′ Koziorożca
Mars 02 º 24´ – 07 º 07´ Byka
Jowisz 20 º 27′ – 21 º 23′ Strzelca
Saturn 16 º 44´ – 17 º 23´ Koziorożca
Uran 29 º 21´ – 29 º 37´ Barana
Neptun 15 º 31′ – 15 º 47′ Ryb
Pluton 22 º 09′ – 22 º 20′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
19.02 od g. 14.50 do g. 15.46.
21.02 od g. 02.51 dog. 15.17.
23.02 od g. 16.10 do g. 16.55.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 11-17.02.2019

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Tydzień przyniesie sporo niespodzianek za sprawą koniunkcji Marsa z Uranem. Warto zmienić strategię, nastawić się na nowe rozwiązania i uczyć się nowych rzeczy, a nie zostaniemy w tyle.

W środę 13.02 koniunkcja Marsa z Uranem doda nam sił i optymizmu, a także zapewni dobrą passę zawodową i finansową. Warto wykonać ważny telefon, nadać upon lotto, zapisać się na warsztaty, zacząć nowy projekt, zmieniać strategię działania.

W czwartek 14.02 Mars wchodzi do znaku Byka i skłoni nas do większych wydatków na przyjemności i zabawę. Ludzie będą dla siebie szczodrzy, warto dogadywać się i zawierać zgodę, to dobry tydzień na spotkania rodzinne i kończenie domowych sporów. Walentynki będą wyjątkowo romantyczne i nastrojowe w tym roku. Przygotujmy słodkie niespodzianki dla bliskich, warto wybrać się do kina, na kolację lub po prostu pobyć w gronie najbliższych. Dobry czas na miłosne wyznania i oświadczyny.

W niedzielę 17.02 sekstyl Wenus z Neptunem pomoże nam spojrzeć na życie i ludzi wokół nas z innej perspektywy. Będziemy potrzebować odskoczni, wyjątkowej randki, sympatycznego wieczoru w gronie miłych osób.

Horoskop tygodniowy

11.02.2019, poniedziałek
Księżyc w znakach Barana i Byka (od 2.28)
Księżyc w Byku zapewni nam dobre samopoczucie i szczęście do inwestycji. Spodziewajmy się wielu atrakcji i wrażeń. Nie będziemy się nudzić, a wiadomości, które zdobędziemy, mogą pomóc nam w karierze lub poprawić naszą sytuację majątkową. Rozglądaj się za pracą dorywczą, składaj podania o pracę, wysyłaj CV, znajdź korzystniejszą lokatę dla swoich oszczędności, a wkrótce w twoim portfelu będzie więcej gotówki.
Aspekty planet: 00.47 koniunkcja Księżyca z Uranem, 4.56 sekstyl Księżyca z Merkurym, 19.38 trygon Księżyca z Wenus.

Wibracja dnia: 7
Wibracja Siódemki sprzyja nauce. Zainteresujemy się nowymi wiadomościami i informacjami z dalekiego świata. W miłości dobry dzień na poważną rozmowę o wspólnych planach.

Karta dnia: Czwórka Kielichów
Początek tygodnia będzie na tyle pełen wrażeń, że zdążysz zapomnieć o nudzie. Przestaniesz marudzić i zajmiesz się nowymi sprawami.

12.02.2019, wtorek
Księżyc w znaku Byka
Poczujesz przypływ energii, nie działaj jednak w stresie. Czeka cię dzień pełen niespodzianek. Dostosuj się do okoliczności i nie złość, bo możesz być za bardzo nerwowy. Po południu ogarnie cię wesoły i beztroski nastrój. Humor poprawią ci zakupy lub pięknie podane ulubione danie. Możesz zmobilizować się do ćwiczeń i większego wysiłku. Wieczór sprzyja rozrywkom i randkom.
Aspekty planet: 7.30 sekstyl Księżyca z Neptunem, 9.05 trygon Księżyca z Saturnem, 19.54 trygon Księżyca z Plutonem, 23.26 kwadratura Księżyca ze Słońcem.

Wibracja dnia: 8
Wibracja Ósemki przynosi dobre pomysły na pomnożenie gotówki. Jednak uważajmy i nie inwestujmy pod wpływem emocji, bo nawet rewolucyjne plany wymagają dokładnego przemyślenia.

Karta dnia: Ósemka Buław
Zaczniesz być doceniany i chwalony. Twój zapał i energia do pracy bardzo wzrosną. Popołudnie przeznacz na porządki i spotkania z ważnymi klientami.

13.02.2019, środa
Księżyc w znakach Byka i Bliźniąt (od 10.31)
Dzień sprzyja kontaktom z urzędnikami, autorytetami czy bardziej doświadczonymi osobami. Jeśli prowadzić negocjacje czy ubiegasz się o kredyt, teraz możesz szybko zakończyć ustalenia i procedury. Ogrzewaj organizm i dostarcz mu potrzebnych zdrowych tłuszczy. Uważaj na gardło i ręce. Dobry dzień na manicure i pedicure.
Aspekty planet: 7.20 koniunkcja Marsa z Uranem, 21.35 kwadratura Księżyca z Merkurym.

Wibracja dnia: 9
Wibracja Dziewiątki pomaga w kończeniu starych spraw i w podejmowaniu ważnych decyzji zawodowych. Dobry dzień do nauki, szukania ciekawych informacji, dyskutowania o ważnych sprawach, ale unikajmy narzekania i ryzyka.

Karta dnia: Czwórka Denarów
W miłości bądź ostrożniejszy i mniej odważny. Uspokój się i zacznij żyć własnym rytmem. Nie wydzwaniaj do partnera lub rodziny co pięć minut, daj mu odpocząć.

14.02.2019, czwartek
Księżyc w znaku Bliźniąt
Walentynki będą udane, bo Księżyc sprzyja towarzyskim wydarzeniom, namiętnym randkom i poznawaniu nowych ludzi. Staniemy ciekawi tego, co dzieje się u innych ludzi, warto będzie spotkać się z przyjaciółmi. Mars wkracza do znaku Byka i pomoże nam zrelaksować się i odpocząć. Pilnuj diety, bo będziesz chciał spróbować nowych i egzotycznych potraw, co nie zawsze jest dobre dla żołądka.
Aspekty planet: 11.51 Mars wkracza do znaku Byka, 13.55 kwadratura Księżyca z Neptunem, 21.56 opozycja Księżyca z Jowiszem.

Wibracja dnia: 1
Wibracja Jedynki pomaga szybko i łatwo zaczynać nowe sprawy, sprzyja twórczym dokonaniom i udanym podróżom. Dobry dzień na zawieranie nowych znajomości.

Karta dnia: Piątka Mieczy
Wypatruj nowych wiadomości, przygotuj się na zmianę planów. Pewna cenna informacja pomoże ci dostosować się do zmieniających się okoliczności.

15.02.2019, piątek
Księżyc w znakach Bliźniąt i Raka (od 15.01)
Przejrzyj rachunki, poszukaj korzystnych ofert, bo dziś uda ci się pozbyć niepotrzebnych kosztów. Na zakupach warto zainwestować w dobry krem i maseczkę, a także umówić się do kosmetyczki. Oczyszczaj organizm, jedz kaszę jaglaną. Zadbaj o wygląd, bo dzięki dobrej prezencji możesz dzisiaj z kimś wygrać lub kogoś do siebie przekonać.
Aspekty planet: 8.48 trygon Księżyca ze Słońcem, 13.48 sekstyl Księżyca z Uranem, 16.24 sekstyl Księżyca z Marsem.

Wibracja dnia 2
Wibracja Dwójki sprzyja sympatycznym spotkaniom i randkom. Będziemy otwarci na cudze potrzeby. Chętnie podzielimy się z innymi, mądrze doradzimy w trudnych sprawach. Dobry dzień na imprezy.

Karta dnia: Rycerz Kielichów
Ktoś przypomni ci o dawnej miłości lub znajomości, która była dla ciebie bardzo ważna. Zadzwoń, rozmowa pomoże zagoić rany.

16.02.2019, sobota
Księżyc w znaku Raka
Księżyc w Raku sprzyja zabawie, odpoczynkowi i zdystansowaniu się do wielu spraw, które zwykle nie dają nam spokoju. Warto spotykać się z przyjaciółmi, organizować rodzinne wydarzenia, porządkować rodzinne pamiątki i zdjęcia, zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Unikaj słodyczy i niezdrowych potraw. Zadbaj o nawilżenie skóry.
Aspekty planet: 8.39 trygon Księżyca z Merkurym, 15.23 opozycja Księżyca z Wenus, 16.48 trygon Księżyca z Neptunem, 18.39 opozycja Księżyca z Saturnem.

Wibracja dnia: 3
Wibracja Trójki zachęca do zabawy, rozrywki i sztuki. Sprzyja twórczym dyskusjom, sztuce i niezwykłym spostrzeżeniom. Dzisiaj możesz zmienić zdanie w ważnej sprawie, a także przeżyć nowe doświadczenia.

Karta dnia: 3 Kielichów
Spotykaj się ze znajomymi, wieczorne spotkania będą miłe i owocne w nowe znajomości. W uczuciach bardzo dobra passa, oczekuj pomyślnych wiadomości.

17.02.2019, niedziela
Księżyc w znakach Raka i Lwa (od 16.20)
Księżyc pozwoli ci odetchnąć, ale i wpaść na genialny pomysł, jak zmniejszyć wydatki i zyskać pieniądze na dodatkowy zimowy wyjazd. Pamiętaj, teraz ktoś pomoże ci zdobyć coś, co trudno dostać za pieniądze. Dzięki zaufaniu zbudujesz relację, która już niedługo pomoże ci umocnić twoją zawodową pozycję. Sekstyl Wenus z Neptunem sprzyja randkom.
Aspekty planet: 3.38 opozycja Księżyca z Plutonem, 9.43 sekstyl Wenus z Neptunem, 15.17 kwadratura Księżyca z Uranem, 19.57 kwadratura Księżyca z Marsem.

Wibracja dnia 4
Wibracja Czwórki zachęca do dbania o zdrowie i równowagę. Sprzyja ważnym przemyśleniom. Dzisiaj uda się osiągnąć zgodę i spokój, a trudne sytuacje okażą się łatwiejsze do zrozumienia i uporządkowania.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Nie ryzykuj, nie wydawaj za dużo, zajmij się domowymi sprawami i ciesz się wolnym dniem. Ktoś sprawi ci miłą niespodziankę.

Pozycje planet i świateł:
Słońce 21 º 57´ – 29 º 01´ Wodnika
Księżyc 29 º 14´ Barana 05 º 25´ Lwa
Merkury  01 º 00′ – 13 º 26′ Ryby
Wenus 08 º 07′ – 16 º 14′ Koziorożca
Mars 27 º 40´ Barana – 02 º 24´ Byka
Jowisz  19 º 25′ – 20 º 27′ Strzelca
Saturn 16 º 01´ – 16 º 44´ Koziorożca
Uran 29 º 08´ – 29 º 21´ Barana
Neptun 15 º 16′ – 15 º 31′ Ryb
Pluton 21 º 56′ – 22 º 09′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
11.02 od g. 00.47 do g. 02.28.
12.02 od g. 23.26 do 13.02 do g. 10.31.
15.02 od g. 13.48 do g. 15.02.
17.02 od g. 15.17 do g. 16.20.

Udanego tygodnia!