Miesięczne archiwum: Styczeń 2021

Horoskop tygodniowy 11-17.01.2021

Autorki: Izabela Podlaska-Konkel, Miłosława Krogulska

Zdobędziemy nowe doświadczenia i ktoś zaskoczy nas niecodzienną propozycją. Nie bójmy się zaczynać od nowa, naszymi autami są zapał i entuzjazm. Sukces jest w zasięgu ręki, trzeba jeszcze chwilę poczekać i zdobyć się na większy wysiłek. Nów Księżyca w znaku Koziorożca pomoże nam zaplanować sprawy na najbliższe miesiące i określić ważne cele na cały rok.

W poniedziałek 11.01 koniunkcja Merkurego z Jowiszem zmotywuje nas do kontaktu z ludźmi, wyjazdów i nauki. Warto rozmawiać, wyjaśniać problemy i nie odwracać się od tych, którzy potrzebują naszej rady i pomocy.

We wtorek 12.01 kwadratura Merkurego z Uranem sprawi, że powinniśmy przygotować się na zmiany i szybko się do nich dostosuj. Życie postawi na naszej drodze szansę, dzięki której możemy wiele zyskać. Warto zgrać w totka.

W środę 13.01 kwadratura Marsa z Saturnem ostrzega, żeby nie robić wszystkiego na ostatnią chwilę, a tydzień będzie spokojny i udany. Trzymajmy się planu i nie unikajmy obowiązków, a pokonamy trudności. Nów Księżyca w znaku Koziorożca sprawi, że nabierzemy dystansu do życia. Nie przejmujmy się, że nie wszystko idzie po naszej myśli. Uzbrójmy się w cierpliwość i więcej odpoczywajmy. Znajdźmy czas na spacer i zdrowe jedzenie.

W czwartek 14.01 trygon Wenus z Uranem sprawi, że pokus będzie w tym tygodniu wiele, pilnujmy więc portfela i wydatków, żeby starczyło nam na wszystko, co niezbędne. Randki będą bardzo udane. Koniunkcja Słońca z Plutonem zmotywuje nas, aby zacząć dbać o kondycję, zacząć zdrowiej się odżywiać, poznać nowy sport lub aktywność ruchową, która pozwoli nam zrzucić zbędne kilogramy.

W niedzielę 17.01 kwadratura Jowisza z Uranem sprawi, że sprawy rodzinne zajmą nam więcej czasu niż planowaliśmy. Działajmy w grupie, a szybciej osiągniemy cele na ten tydzień.

Horoskop tygodniowy

11.01.2021, poniedziałek
Księżyc w znakach Strzelca i Koziorożca (od 14.31)
Obowiązki uda się szybko wykonać, a ludzie nabiorą optymizmu. Dzień sprzyja szybkiej nauce, a także podróżom, sztuce, randkom. Dzisiaj możesz wpaść na niezwykłe i kreatywne pomysły. Rób ćwiczenia siłowe, więcej się ruszaj. W domu zabierz się za cięższe prace, szybko się z nimi uporasz. Koniunkcja Merkurego z Jowiszem sprzyja podróżom i zaczynaniu nauki, kursów, szkoleń i zdawaniu egzaminów.
Aspekty planet: 18.17 trygon Księżyca z Marsem, 18.21 koniunkcja Merkurego z Jowiszem, 21.16 koniunkcja Księżyca z Wenus.

Wibracja dnia: Ósemka
Wibracja Ósemki sprzyja udanym inwestycjom i zakupom. Dziś warto zawierać nowe znajomości, bo ludzie będą wobec siebie życzliwi i przyjaźni. Idealny dzień także na randkę lub większą imprezę.

Karta dnia: III Cesarzowa
Karta Cesarzowa zachęca do spotkań i randek, ale obiecuje też wartościową i stabilną znajomość, która szybo może przerodzić się w coś poważnego. Zmień styl, zadbaj o figurę, zrelaksuj się, a dobre samopoczucie przełoży się szybko na miłosny sukces.

12.01.2021, wtorek
Księżyc w znaku Koziorożca
Będziemy towarzyscy i otwarci na problemy innych. Łatwo będzie zawierać nowe znajomości, uczyć się, podróżować. Domowe i rodzinne wydarzenia miną w dobrej atmosferze. Zakupy będą bardzo udane, upolujesz coś na przecenach. Nie przemęczaj się, na spacerze nie zazięb się. Odkurzaj i zapal kadzidełka aby oczyścić domowe powietrze.
Aspekty planet: 01.52 trygon Księżyca z Uranem, 16.01 kwadratura Wenus z Uranem, 22.18 sekstyl Księżyca z Neptunem.

Wibracja dnia: Dziewiątka
Wibracja Dziewiątki pomaga szybko zakończyć różne stare sprawy. Pod jej wpływem będziemy w refleksyjnym nastroju. To dobry dzień na poważne przemyślenia, medytację i oczyszczenie naszych myśli. Nie bądź tylko dla siebie zbyt surowy.

Karta dnia: X Koło Fortuny
Przed nami wiele nowych szans, dzień przyniesie nam możliwość wykazania się na wielu polach. Nie siedźmy cicho, warto zaznaczyć swoją obecność, mówić głośno swoje uwagi i opowiadać o planach, bo los będzie nam sprzyjał.

13.01.2021, środa
Księżyc w znakach Koziorożca i Wodnika (od 17.45)
Nów w Koziorożcu sprzyja reorganizacji. Przejrzyj rachunki, poszukaj korzystnych ofert, bo dziś uda ci się pozbyć niepotrzebnych kosztów. Na zakupach warto zainwestować w dobry krem i maseczkę, a także zaplanować wizytę u kosmetyczki, bo Księżyc w Koziorożcu sprzyja szybkiemu gojeniu się skóry. Oczyszczaj organizm, jedz kaszę jaglaną. Oszczędzaj siły, wyśpij się, zrób sobie domowe spa.
Aspekty planet: 06.01 koniunkcja Księżyca ze Słońcem, 08.23 koniunkcja Księżyca z Plutonem, 12.03 kwadratura Marsa z Saturnem, 23.12 koniunkcja Księżyca z Saturnem, 23.31 kwadratura Księżyca z Marsem.

Wibracja dnia: Jedynka
Wibracja Jedynki sprawi, że będziemy optymistyczni i pomysłowi. Warto wybrać się do kina, poczytać dobra książkę, odpocząć z przyjaciółmi.

Karta dnia: XVI Wieża
Wokół nas będzie dużo się działo, ale możemy też zostać wciągnięci w chaotyczne działania, które pochłoną naszą uwagę i oddalą nas od realizacji konkretnych planów. Unikajmy ludzi, którzy wprowadzają zamęt w nasze życie, bo nie pomożemy im teraz, a tylko zaszkodzimy sobie samym.

14.01.2021, czwartek
Księżyc w znaku Wodnika
Zabierz się do pracy, a odniesiesz sukces. Uda się coś zmienić na lepsze, dzięki czemu zaoszczędzimy czas, siły i pieniądze. Księżyc sprzyja zakładaniu konta w banku. Randki i zakupy będą udane. Regeneruj siły, nie ryzykuj i dbaj o bezpieczeństwo. Zadbaj o kręgosłup, nie przeciążaj go noszeniem ciężkich siatek z zakupami.
Aspekty planet: 01.23 trygon Wenus z Uranem, 03.56 koniunkcja Księżyca z Jowiszem, 05.30 kwadratura Księżyca z Uranem, 09.37 Uran wychodzi z retrogradacji, 10.29 koniunkcja Księżyca z Merkurym, 15.17 koniunkcja Słońca z Plutonem.

Wibracja dnia: Dwójka
Wibracja Dwójki sprzyja ciekawym dyskusjom z innymi ludźmi. Na problemy popatrz pod innym niż zwykle kątem. Dzisiaj poszukuj głębszego sensu w tym, co się wszystkim przydarza.

Karta dnia: XXI Świat
Sprawy dotyczące zarządzania domem trzeba będzie pilnie załatwić. Ostrożnie obchodźmy się ze sprzętem elektronicznym oddajmy na przegląd samochód lub rower, bo ie warto ryzykować i korzystać z niesprawnych urządzeń.

15.01.2021, piątek
Księżyca w znakach Wodnika i Ryb (od 23.18)
Będziemy ciekawi informacji, jakimi mogą się z nami podzielić znajomi i sąsiedzi. Warto zorganizować małe towarzyskie lub rodzinne spotkanie. Odkurzaj dywany, pierz zasłony, ustawiaj bibeloty. Kontroluj ciśnienie, unikaj rywalizacji i wyścigów czy samochodem, czy na nartach. Zadbaj o włosy, nakładaj odżywkę, podcinaj końcówki.
Aspekty planet: brak dużych aspektów planet.

Wibracja dnia: Trójka
Wibracja Trójki otwiera nas na nowe pomysły i nieznane idee. Dzisiaj chętnie podyskutujemy o ciekawych sprawach, skosztujemy egzotycznych potraw i łatwo znajdziemy ciekawe hobby.

Karta dnia: XIX Słońce
Ciesz się chwilą i nie martw się na zapas. Nic nie zagraża twojej pozycji w związku, nie doszukuj się więc problemów tam, gdzie ich nie ma. Nie słuchaj plotek, wierz ukochanej osobie i nie dawaj jej do zrozumienia, że są dla ciebie ważniejsze rzeczy niż związek.

16.01.2021, sobota
Księżyc w znaku Ryb
Zabierz się za obowiązki. Dzień sprzyja konkretnym ustaleniom, których wszyscy będą przestrzegać. Odwiedzaj urzędy, rób rachunki, załatwiaj sprawy w administracji. Rób ćwiczenia wytrzymałościowe, ćwicz jogę lub aerobik. Świetny dzień na wizyty u lekarza, w aptece lub u dietetyka. Zacznij zdrowiej się odżywiać, zrezygnuj ze słodyczy.
Aspekty planet: 07.30 sekstyl Księżyca z Marsem, 11.44 sekstyl Księżyca z Uranem, 18.03 sekstyl Księżyca z Wenus.

Wibracja dnia: Czwórka
Wibracja Czwórki sprzyja dobrym pomysłom na oszczędzanie i lepsze gospodarowanie tym, co posiadasz. Dzisiaj zabierz się za rachunki i porządki, oraz zakupy.

Karta dnia: V Papież
Czas zrobić porządki w rachunkach, zadbać o lepsze oprocentowanie lokat lub wreszcie rozpocząć oszczędzanie. Ktoś doradzi ci zmianę banku lub pokaże, jak zaoszczędzić na codziennych zakupach. Warto posłuchać specjalisty, dzięki radom szybko staniesz na nogi.

17.01.2021, niedziela
Księżyc w znaku Ryb
Dzień będzie cichy i spokojny. Księżyc sprzyja uprawianiu sportu i spacerom, a po południu kameralnym spotkaniom. Warto szukać rozwiązania różnych problemów prawnych i urzędowych w internecie. Pij ziołową herbatę, stosuj oczyszczające kuracje. Zastosuj odżywcze kremy, zadbaj o włosy.
Aspekty planet: 10.36 koniunkcja Księżyca z Neptunem, 21.56 sekstyl Księżyca z Plutonem, 23.49 kwadratura Jowisza z Uranem.

Wibracja dnia: Piątka
Wibracja Piątki sprzyja miłości. Dzisiaj nieśmiali nabiorą więcej odwagi, a zakochani będą mieli doskonałe pomysły na randki.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Umiarkowanie zapowiada udane kuracje i szybki powrót do zdrowia dla tych, którzy od pewnego czasu się leczą. Warto zadbać o równowagę w diecie i ćwiczeniach. Organizm będzie potrzebował więcej wody mineralnej i witamin, zadbaj o to w codziennych posiłkach.

Pozycje planet:
Słońce 20 º 58´ – 28 º 06´ Koziorożca
Księżyc 21 º 57´ Strzelca – 26 º 19´ Ryb
Merkury 04 º 05′ – 15 º 04′ Wodnika
Wenus 02 º 56′ – 11 º 43′ Koziorożca
Mars 01 º 53′ – 05 º 18′ Byka
Jowisz 05 º 05′ – 06 º 44′ Wodnika
Saturn 02 º 47′- 03 º 36′ Wodnika
Uran 06 º 43´ – 06 º 43´ Byka
Neptun 18 º 41′ – 18 º 51′ Ryb
Pluton 24 º 30′ – 24 º 44′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
10.01 od g. 19.30 do 11.01 do g. 14.31.
13.01 od g. 08.23 do g. 17.45.
14.01 od g. 10.29 do 15.01 do g. 23.18.

Udanego tygodnia!

Horoskop tygodniowy 4-10.01.2021

Autorki: Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska-Konkel

Przed nami aktywny tydzień. Merkury, planeta komunikacji i podróży, będzie pod silnym wpływem Marsa, Saturna i Plutona co zwróci naszą uwagę na ważne wiadomości, cenne informacje i trudne relacje.

We wtorek 5.01 koniunkcja Merkurego z Plutonem sprawi, że nowe sytuacje i zawieranie znajomości mogą być dla nas mniej atrakcyjne. Potrzebujemy spokoju i dystansu do codziennych problemów. Posłuchajmy rady doświadczonej osoby. W środę 6.01 Mars przechodzi do znaku Byka i zapewni nam więcej okazji do rozrywki i odpoczynku.

W piątek 8.01 sekstyl Słońca z Neptunem sprzyja refleksji, odpoczynkowi, medytacji i zatrzymaniu się na chwilę, aby pomyśleć o sprawach duchowych i przeżyć coś, czego na co dzień nie dostrzegamy. Merkury wchodzi do znaku Wodnika, co zmotywuje nas do odnowienia kontaktu z tymi, których dawno nie widzieliśmy. Słuchaj starszych i bardziej doświadczonych osób, a dobrze na tym wyjdziesz.

W sobotę 9.01 kwadratura Merkurego z Marsem ostrzega przed gwałtowną wymianą zdań czy kłótnią, która może skutecznie popsuć nam humor. W niedzielę 10.01 koniunkcja Merkurego z Saturnem radzi przestrzegać przepisów i nie angażować się w sprawy na pograniczu prawa. Spiesz się powoli, coś ci może umknąć przez nieuwagę lub zbytni pośpiech.

Tygodniowy

4.01.2021, poniedziałek
Księżyc w znaku Panny
Będziemy otwarci na nowe pomysły i wyrozumiali dla innych. Służbowe spotkania miną szybko i w dobrej atmosferze. Odwiedzaj urzędy, załatwiaj trudne sprawy. Dobry dzień na rodzinne spotkania. Regeneruj siły, porządnie się wyśpij. Dobry dzień na zaczynanie noworocznej diety i wielkie porządki.
Aspekty planet: 02.45 trygon Księżyca ze Słoncem, 10.51 opozycja Księżyca z Neptunem, 20.13 trygon Księżyca z Merkurym, 20.53 trygon Księżyca z Plutonem, 22.35 kwadratura Księżyca z Wenus.

Wibracja dnia: Jedynka
Wibracja Jedynki sprawi, że będziemy otwarci na ryzykowne pomysły. Podróżuj, spotykaj się z ludźmi, a przede wszystkim zapomnij o kompleksach. Jedynka pozwala z optymizmem spojrzeć na trudne sprawy, otwiera na miłość i pozytywne emocje.

Karta dnia: II Kapłanka
Na każdy temat będziesz miał własne zdanie, a opinie innych ludzi raczej nie będą wpływać na twoje decyzje i postępowanie.

5.01.2021, wtorek
Księżyc w znakach Panny i Wagi (od 6.43)
Dobry czas na ważne przemyślenia i decyzje dotyczące rodziny a także na ustalenia dotyczące obowiązków i wspólnych zobowiązań. Po południu zajmij się sztuką, wyjdź do kina lub na wystawę. Unikaj prania i pastowania podłogi, bo zostaną smugi. Pij więcej wody mineralnej, ogranicz kawę, unikaj alkoholu i ostrych przypraw.
Aspekty planet: 01.57 koniunkcja Merkurego z Plutonem, 10.23 trygon Księżyca z Saturnem, 13.18 trygon Księżyca z Jowiszem.

Wibracja dnia: Dwójka
Wibracja Dwójki sprawi, że będziemy ciekawi cudzych spraw i pomysłów. To dobry dzień, aby pytać innych o radę. Dwójka sprzyja też miłości, łatwiej będzie ustalić wspólne cele.

Karta dnia: VII Rydwan
Uważaj, aby rewolucyjna postawa nie zakończyła się konfliktem z kimś, kto lubi wszystkich pouczać i kontrolować. Wieczorem miła niespodzianka.

6.01.2021, środa
Księżyc w znaku Wagi
Będziemy zmienni i niespokojni. Lepiej unikać dyskusji, bo ktoś może wycofać się z wcześniejszych ustaleń. Warto zająć się nauką, prywatnymi sprawami, hobby lub odpocząć. Regeneruj siły, wymocz stopy w wodzie z solą, natrzyj ciało balsamem. Po południu farbuj włosy lub rób trwałą. Organizm potrzebuje dużo zdrowego tłuszczu.
Aspekty planet: 10.38 kwadratura Księżyca ze Słońcem, 23.28 Mars wchodzi do znaku Byka.

Wibracja dnia: Trójka
Wibracja Trójki uczyni dzień bardzo niespokojnym. Będziemy szukać natchnienia w sztuce, zgłębiać język snów i intuicji. Dlatego jeśli rozmawiasz o pieniądzach, postaraj się mocno stać na ziemi.

Karta dnia: XX Sąd
Rodzinne i domowe sprawy zaczną się układać po twojej myśli, nie warto więc wciąż oglądać się za siebie. Miłe spotkanie zażegna rodzinny spór.

7.01.2021, czwartek
Księżyc w znakach Wagi i Skorpiona (od 09.55)
Zabierz się za obowiązki. Dzień sprzyja konkretnym ustaleniom, których wszyscy będą przestrzegać. Odwiedzaj urzędy, rób rachunki, załatwiaj sprawy w administracji. Ludzie będą punktualni i dokładni. Gotuj warzywa i pij soki; nie przesadzaj z solą. Ćwicz jogę lub aerobik, uzupełnij dietę o witaminy.
Aspekty planet: 00.24 kwadratura Księżyca z Plutonem, 06.22 kwadratura Księżyca z Merkurym, 06.56 sekstyl Księżyca z Wenus, 10.16 opozycja Księżyca z Marsem, 13.56 kwadratura Księżyca z Saturnem, 17.12 kwadratura Księżyca z Jowiszem, 21.17 opozycja Księżyca z Uranem.

Wibracja dnia: Czwórka
Wibracja Czwórki sprawi, że będziemy w bardziej refleksyjnym nastroju. To dobry dzień na szukanie inspiracji w książkach i filmach, medytację i oczyszczenie naszych myśli.

Karta dnia: IV Cesarz
Karta przestrzega przed bałaganem w papierach i chaosem wśród komputerowych plików. Dbaj o porządek i nie spóźniaj się na spotkania, a unikniesz błędów.

8.01.2021, piątek
Księżyc w znaku Skorpiona
Możesz mieć kłopot z pogodzeniem obowiązków z przyjemnościami. Dobry czas na spotkania towarzyskie, współpracę i ustalanie, z kim odnosimy korzyści, a kto nie jest życzliwy. Będziemy kreatywni i optymistyczni. Łatwo będzie zdobyć nowe wiadomości i umiejętności. Zabierz się do nauki lub załatwiaj sprawy w urzędach, wszystko pójdzie o wiele sprawniej, niż zwykle.
Aspekty planet: 13.01 Merkury wchodzi do znaku Wodnika, 16.42 Wenus wchodzi do znaku Koziorożca, 17.12 sekstyl Księżyca ze Słońcem, 17.15 trygon Księżyca z Neptunem, 17.55 sekstyl Słońca z Neptunem.

Wibracja dnia: Piątka
Wibracja Piątki doda nam sił. Dziś wiele spraw uda się załatwić szybko. Jeśli wciąż zwlekasz z rozpoczęciem diety lub rozpoczęciem regularnych spacerów czy ćwiczeń w domu, to wreszcie podejmij decyzję.

Karta dnia: XIV Umiarkowanie
Odkryjesz w sobie potrzebę artystycznej działalności, zainteresujesz się nieznanym ci gatunkiem muzyki. Weź udział w warsztatach rozwijających twórcze myślenie.

9.01.2021, sobota
Księżyc w znakach Skorpiona i Strzelca (od 12.16)
Bądź czujny, a odkryjesz sekrety. To dobry dzień na obserwację otoczenia, łączenie faktów, wyciąganie ważnych wniosków. Różne skrywane tajemnice i tajne układy mogą dzisiaj wyjść na światło dzienne. Rezygnuj z prania, dzisiaj wszystko długo schnie. Jedz w domu, unikaj złej jakości dań na wynos. Księżyc w Strzelcu zachęca do aktywności fizycznej, dobry dzień aby zacząć ćwiczyć.
Aspekty planet: 03.00 sekstyl Księżycsa z Plutonem, 03.46 kwadratura Merkurego z Marsem, 15.16 sekstyl Księżyca z Merkurym, 16.40 sekstyl Księżyca z Saturnem, 16.54 trygon Wenus z Marsem, 20.19 sekstyl Księżyca z Jowiszem.

Wibracja dnia: Szóstka
Wibracja Szóstki sprzyja rodzinie. Pomagajmy innym, dzielmy się doświadczeniem, dbajmy o ludzi, których kochamy. Także sąsiedzkie sprawy znajdą się w centrum uwagi. Uda się zawrzeć zgodę lub wreszcie coś ważnego wspólnie postanowić.

Karta dnia: XII Transformacja
Zainteresujesz się rodzinnymi tajemnicami. Coś nie będzie dawało ci spokoju i niespodziewanie odkryjesz, że ktoś coś przed tobą ukrywa. Szybko wyjaśnij nieporozumienie.

10.01.2021, niedziela
Księżyc w znaku Strzelca
Postaraj się odpocząć od trudnych spraw i nie bierz na siebie zbyt wielu obowiązków. Posprzątaj swoje miejsce pracy, a znajdzie się coś, czego szukałeś lub o czym zapomniałeś. Rano podlej domowe rośliny. Uważaj na tuczące słodycze, postaraj się mniej słodzić. Unikaj inwazyjnych zabiegów kosmetycznych.
Aspekty planet: 04.18 koniunkcja Merkurego z Saturnem, 19.30 kwadratura Księżyca z Neptunem.

Wibracja dnia: Siódemka
Wibracja Siódemki nastroi nas pozytywnie do nauki, negocjowania i współpracy z innymi ludźmi. To dobry dzień, aby poważnie porozmawiać z bliskimi o podziale obowiązków lub kogoś o coś ważnego poprosić.

Karta dnia: VI Kochankowie
Dzięki czyjejś pomocy nawiążesz kontakt z osobą, na której radzie i pomocy bardzo ci zależy. Bądź otwarty na nowe propozycje.

Pozycje planet 28.12.2020 – 10.01.2021:
Słońce 04 º 42´ – 20 º 58´ Koziorożca
Księżyc 12 º 19´ Bliźniąt – 21 º 57´ Strzelca
Merkury 11 º 14′ Koziorożca – 04 º 05′ Wodnika
Wenus 15 º 24′ Strzelca – 02 º 56′ Koziorożca
Mars 25 º 40′ Barana – 01 º 53′ Byka
Jowisz 01 º 53′ – 05 º 05′ Wodnika
Saturn 01 º 10′ – 02 º 47′ Wodnika
Uran 06 º 51´ – 06 º 43´ Byka w retrogradacji
Neptun 18 º 24′ – 18 º 41′ Ryb
Pluton 24 º 04′ – 24 º 30′ Koziorożca

Próżny kurs Księżyca:
4.01 od g. 22.35 do 5.01 do g. 06.43.
7.01 od g. 06.56 do g. 09.55.
9.01 od g. 03.00 do g. 12.16.
10.01 od g. 19.30 do 11.01 do g. 14.31.

Udanego tygodnia!