Kto urodził się 12 marca

Wszystkiego najlepszego dla Ryb, które mają dziś urodziny

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 12 marca

Podlega silnym wzruszeniom, jest epikurejczykiem, a umie przy tym rządzić innymi.

Jego sfera zainteresowań i sympatyj jest bardzo szeroka. Patriotycznie usposobiony – przejmuje się ideałami społecznymi. Okazuje też dużo przywiązania do najbliższej rodziny – zwłaszcza do matki.

Chociaż nie jest bynajmniej władczy – umie wywierać wpływ na ludzi i rządzić innymi. Czyni to jednak bez surowości; przy całej swej stanowczości i zdecydowaniu jest uprzejmy, a nieraz nawet żartobliwy.

Podobnie jak sam podlega silnym wzruszeniom – potrafi również wywoływać wzruszenia u innych. Jest to sympatyczny towarzysz, wesoły, rozmowny, ożywiony dobrymi chęciami.

Pragnąłby wszystkich dookoła uczynić szczęśliwymi - a ponieważ nie zawsze wie, jak to zrobić należy – mimo swe zamierzenia wzniosłe, prowadzi nieraz życie bierne. Gdy zaś wreszcie rozpocznie wcielać swe ideały w życie – okaże się, że wynikło z tego całkiem coś innego, aniżeli początkowo było zamierzone. Wówczas – rozczarowany i pozbawiony iluzyj – może popaść w pasywność lub zniechęcenie.

Trzeba dodać, że jest to człowiek spokojny i wytrwały – ale więcej w myślach aniżeli w czynach. A jednak. w niektórych wypadkach może okazywać zadziwiającą wytrwałość – nie chce liczyć się z żadnymi wydarzeniami i faktami, odrzuca wszelkie perswazje i z uporem trzyma się raz obranej drogi, którą inni – bardziej jasno orientujący się w sytuacji – całkowicie potępiają.

I oto – nieraz zdarzy się, wbrew przypuszczeniom zdrowego rozsądku – że sprawa jego w końcu zatriumfuje i osiągnie całkowite zwycięstwo.

Ma zamiłowanie do wszystkiego, co poetyczne i romantyczne
, a mimo swój epikureizm i zmysłowość – zdolny jest również do miłości platonicznej. Nie jest to zły człowiek, chociaż przywiązany do użycia i zbytku.

Co mu grozi. Wpływ kobiet jest silny w jego życiu i niezawsze przynosi mu to szczęście. Kobiety bowiem kierują jego losem i mogą go zrujnować. Czy mężczyznę, czy kobietę urodzoną dzisiaj należy przestrzegać przed słabością charakteru i jej smutnymi skutkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>