Kto urodził się 20 marca

Wszystkiego najlepszego dla Ryb i Baranów, które mają dziś urodziny

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 20 marca

Ambitny, samowolny – nie zwraca uwagi na żadne względy.

Umysł jego jest ścisły, jasny, bezpartyjny. Jest to człowiek uzdolniony wszechstronnie, o wysokich ambicjach. Broni zaciekle swych poglądów i zapatrywań; jego poczucie moralne opanowane jest nieraz przez egoizm.

Z uporem trzyma się swej własnej drogi w życiu. Namiętności jego są silne i nierzadko opanowują rozsądek. To, co potrafi. zdobyć przy pomocy swych wybitnych zdolności – nieraz zostaje zepsute przez brak giętkości i niezwracanie uwagi na żadne względy.

O ile nie osiągnie wysokiego rozwoju intellektualnego – okazuje dużo próżności, zarozumiałości i egoizmu. Przy wybitnym rozwoju intellektu nabiera właściwości dyktatorskich. Zawsze jest bardzo wymagający, surowy i niezłomny, okazuje szorstkość i nieraz dziwaczność – ale dzięki rozwojowi swych dużych zdolności umysłowych może osiągnąć w jakimś kierunku mistrzostwo.

Narodziny te oznaczają punkt zwrotny w życiu człowieka: albo przezwycięży przeciwności i osiągnie tryumf nad nimi, albo też sam spowoduje swój własny upadek.

W sprawach społecznych i politycznych okazuje duże zdolności i szybko prześciga innych ludzi.
Zna on doskonale swe możliwości i swój umysł, decyduje się tak szybko i przejawia taką bystrość działania, – że potrafi skutecznie zwalczać ludzi stojących znacznie wyżej pod wszystkimi względami, wykorzystując ich chwilowe wątpliwości lub wahanie.

Gdy jednak zetknie się z całkowicie nowymi problematami i porzuci bity gościniec przeciętnych interesów życiowych – może okazać się zupełnie nie na wysokości zadania i zawieść pokładane nadzieje.

W miłości jest wymagający i konwencjonalny, zmysłowy, egoistyczny, namiętny. Nie dochowuje wierności.

Kobieta dziś urodzona jest niezwykle niezależna, aktywna i niewiele sobie robi z konwenansów światowych. Jej życie domowe nie zawsze układa się szczęśliwie. W stosunkach z podwładnymi i dziećmi jest uprzejma i szlachetna, okazuje wspaniałomyślność – ale mniej zastanowienia.

Najlepsze rezultaty osiągnie zarówno we współdziałaniu jak i w małżeństwie z ludźmi urodzonymi od dnia 23 lipca do d. 24 sierpnia i od dnia 23 listopada do d. 22 grudnia.

13 myśli nt. „Kto urodził się 20 marca

 1. B

  urodziłam się tego dnia i jestem osobą raczej o niskiej samoocenie, altruistyczną, wrażliwą, leniwą i apatyczną, skłonną do depresji i samotności. mam bardzo wiele zainteresowań, których nie rozwijam. w miłości szukam ideałów i dążę własną drogą, co niesie ze sobą duże konsekwencje. zachwyca mnie tajemnica rzeczy nieodkrytych.

 2. B M

  Ja urodziłam sie 20 marca i iwazam że wszystko co tu napisane pasuje ale jeszcze brakuje tego że popmimo ze to osoby które nie zwracaja uwagi na zadne wzgledy potrafia wpływac na psychike innych ludzi i to bardzo Bynajmnie ja to potrafie (tylko czasem 1 rzecz mii przeszkadza – wstydliwośc no ale niezawsze )

 3. MM

  Ja mam wtedy urodziny. nie pasuje nic do mnie oprócz pierwszego punktu. Tylko nie jestem ani trochę egoistką

 4. IG

  No, umysł ścisły… raczej nie! ;p Jestem leniwa, egoistyczna- zdarza się (ale RZADKO), romantyczna, rozmarzona. Lubię pomagać innym :) I jestem baaaaaardzo sentymentalna! :>

 5. Oliwcia : )

  Ja tez sie urodzilam 20 marca. Wspaniala data…. Zgodzicie sie ?? heh I to co jest napisane prawie calkowicie sie ze mna zgadza… Przypadek :)

 6. Klaudia . ; )

  Oliwcia zgodzę się z Tobą – 20 marca to wspaniała data! ; p
  A opis? Zgadza się,oj zgadza . w 100 % . ; d
  Pozdrawiam wszystkich urodzonych tego dnia . ; )

 7. Madziula;)

  Urodziłam się 20marca i też uważam, że to fajna data tylko szkoda, że w poście;(. A co do opisu to pasuje do mnie w 60% Nie jestem wogóle ambitna!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>