Szarady planet – Merkury w retrogradacji od 16.06 do 10.07

Dzisiaj w nocy o godz. 1.41 czasu polskiego planeta Merkury wkroczyła w ruch wsteczny, w tzw. retrogradację. Z punktu widzenia obserwatora na ziemi Merkury cofa się do tyłu z powrotem przemierzając ten sam odcinek ekliptyki (zodiaku). Merkury zaczął się cofać w 11 stopniu znaku Raka i dotrze w swojej wędrówce aż do 2 stopnia znaku Raka. Merkury wyjdzie z retrogradacji 10 lipca 2007 o godz. 4.16, a osiągnie punkt na zodiaku, w którym zaczął się cofać 24 lipca.

Merkury jest w Raku od 29 maja, ta ciekawska i ruchliwa planeta nie czuje się jak ryba w wodzie w znaku Raka, choć nie jest to dla niego bardzo niegościnne miejsce. Komunikacja między ludźmi jest bardziej wyciszona, utrudniona, w grę zaczynają wchodzić emocje, nastawienie i intencje rozmówcy są równie ważne, co przekaz. Niestety, retrogradacja sprawia, że komunikacja, handel, podpisywanie umów będą bardzo utrudnione, rozmowy zrywane, a rozpoczęcie nowych merkurowych działań, takich jak handel, podpisanie umowy, rozpoczęcie ważnych rozmów czy negocjacji, rozpoczęcie pisania nowej książki czy projektu, może się nie udać i na starcie już lec w gruzach.

Podczas retrogradacji Merkurego nie należy planować podpisywania umów, zabiegów medycznych, otwierania sklepów, zakładania firm czy nawiązywania nowych kontaktów. Oczywiście ci, co to zrobią, nie popełnią zbrodni :), ale będą mieli potem dużo problemów z wyjaśnianiem nieścisłości, pomyłek, poprawianiem błędów, dogrywaniem ważnych szczegółów, które umknęły, a niektóre wydarzenia zainicjowane podczas retrogradacji Merkurego często trzeba zaczynać jeszcze raz.

Merkury w retrogradacji sprzyja natomiast zajęciu się sprawami, które kiedyś zaczęliśmy i nie mieliśmy czasu skończyć, szczególnie związanymi z rodziną, domem, literaturą, historią. Ja mam nadzieję, że uda mi się dokończyć pisać pewien duży tekst, którego zakończenie od pewnego czasu jest dla mnie dużym problemem :)

Merkury w ruchu wstecznym sprzyja również osobom, które chcą coś naprawić, wrócić do spraw, które w pierwszej połowie czerwca im nie wyszły lub są z nich niezadowolone. Teraz może się udać, ponieważ Merkury przemierzać będzie jeszcze dwa razy ten sam odcinek zodiaku.

Jedna myśl nt. „Szarady planet – Merkury w retrogradacji od 16.06 do 10.07

  1. Iza Autor wpisu

    Opublikowany przez Iza
    16 Czerwca 2007, 21:55

    Dziś rano zepsuł mi się telewizor (ach ten Merkury w retro, zawsze coś się wydarzy), ale na szczęście cierpliwy Mati po południu sprawdził wszystkie kable i znów mam kontakt z serialami na bbc prime :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>