Kto urodził się 22 kwietnia

Wszystkiego najlepszego dla Byków, które obchodzą dziś urodziny!

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 22 kwietnia

Jest człowiekiem silnej woli, zamknięty w sobie i nadaje się do zajmowania stanowisk odpowiedzialnych.

Charakter jego jest stały i zacięty – można na nim polegać. Ostrożny jest zarówno w swych słowach jak i poczynaniach – i nadaje się wskutek tego do zajmowania stanowisk odpowiedzialnych, na których potrzebna jest duża pewność siebie i poczucie godności własnej – gdyż obie te cechy są w nim niezwykle silnie rozwinięte.

To też nieraz tacy ludzie zajmują istotnie wybitne stanowiska państwowe, do których przywiązana jest tradycyjna powaga i autorytet.

Kto urodził się dzisiaj – interesuje się wiedzą i ma skłonności do poważnych studiów. Stopniowo myśli jego stają się coraz bardziej poważne i głębokie i może wreszcie zdobyć wielką potęgę wewnętrzną. Z wiekiem jednakże staje się również coraz bardziej uparty i nieustępliwy.

Lubi on pogrążać się w rozmyślaniach samotnych – a do obecnego stanu rzeczy, jaki panuje na świecie, nie czuje bynajmniej zbytniej sympatii.

Odznacza się też swa niezwykłą energią, która jednakże najczęściej nie przejawia się na zewnątrz i znajduje się jakby w stanie ukrytym. Występuje ona na jaw dopiero przy podrażnieniu – a wówczas staje się niezwykle gwałtownym i niebezpiecznym przeciwnikiem.

To też w stosunkach z człowiekiem dziś urodzonym należy zachować pewną ostrożność, gdyż sprowokowany staje się groźny. Raz rozgniewany – długo nie może się uspokoić i przejawia niezwykłą gwałtowność i furie – co dziwi bardzo osoby, które ten wybuch sprowokowały. Wykazuje przy tym dużo próżności. Czuje przywiązanie do życia rodzinnego i nieraz jest dobrym mężem i ojcem.

Co mu grozi. Że jego nadzieje się nie spełnią, a wysiłki życiowe natrafią na przeciwdziałanie tak potężne, że nie będzie mógł go przezwyciężyć.

Posiada on bowiem daleko większe ambicje aniżeli zdolności do ich zrealizowania. Dąży on do wielkich rzeczy – lecz nie zawsze udaje mu się je osiągnąć.

Zawody związane z ziemią, jej produktami, rolnictwem, nie ruchomościami, kopalniami, lub też sztuką – mogą się dlań okazać lepsze od innych.

Jedna myśl nt. „Kto urodził się 22 kwietnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *