Kto urodził się 22 kwietnia

Wszystkiego najlepszego dla Byków, które obchodzą dziś urodziny!

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 22 kwietnia

Jest człowiekiem silnej woli, zamknięty w sobie i nadaje się do zajmowania stanowisk odpowiedzialnych.

Charakter jego jest stały i zacięty – można na nim polegać. Ostrożny jest zarówno w swych słowach jak i poczynaniach – i nadaje się wskutek tego do zajmowania stanowisk odpowiedzialnych, na których potrzebna jest duża pewność siebie i poczucie godności własnej – gdyż obie te cechy są w nim niezwykle silnie rozwinięte.

To też nieraz tacy ludzie zajmują istotnie wybitne stanowiska państwowe, do których przywiązana jest tradycyjna powaga i autorytet.

Kto urodził się dzisiaj – interesuje się wiedzą i ma skłonności do poważnych studiów. Stopniowo myśli jego stają się coraz bardziej poważne i głębokie i może wreszcie zdobyć wielką potęgę wewnętrzną. Z wiekiem jednakże staje się również coraz bardziej uparty i nieustępliwy.

Lubi on pogrążać się w rozmyślaniach samotnych – a do obecnego stanu rzeczy, jaki panuje na świecie, nie czuje bynajmniej zbytniej sympatii.

Odznacza się też swa niezwykłą energią, która jednakże najczęściej nie przejawia się na zewnątrz i znajduje się jakby w stanie ukrytym. Występuje ona na jaw dopiero przy podrażnieniu – a wówczas staje się niezwykle gwałtownym i niebezpiecznym przeciwnikiem.

To też w stosunkach z człowiekiem dziś urodzonym należy zachować pewną ostrożność, gdyż sprowokowany staje się groźny. Raz rozgniewany – długo nie może się uspokoić i przejawia niezwykłą gwałtowność i furie – co dziwi bardzo osoby, które ten wybuch sprowokowały. Wykazuje przy tym dużo próżności. Czuje przywiązanie do życia rodzinnego i nieraz jest dobrym mężem i ojcem.

Co mu grozi. Że jego nadzieje się nie spełnią, a wysiłki życiowe natrafią na przeciwdziałanie tak potężne, że nie będzie mógł go przezwyciężyć.

Posiada on bowiem daleko większe ambicje aniżeli zdolności do ich zrealizowania. Dąży on do wielkich rzeczy – lecz nie zawsze udaje mu się je osiągnąć.

Zawody związane z ziemią, jej produktami, rolnictwem, nie ruchomościami, kopalniami, lub też sztuką – mogą się dlań okazać lepsze od innych.

Jedna myśl nt. „Kto urodził się 22 kwietnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>