Kto urodził się 16 maja

Wszystkiego najlepszego dla Bliźniąt, które obchodzą dziś urodziny!

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się dnia 16 maja

Jest inteligentny, władczy i lubi spokój domowy.

Jest to człowiek o charakterze dość sympatycznym, uczuciowy, wrażliwy, odznaczający się swą inteligencją, zdolny do głębokiej miłości. Wysokie uświadomienie połączone z dobrocią – to najgłówniejsze cechy jego charakteru.

A jednak potrafi on być również surowy i bez skrupułów, a chociaż jest usposobiony pokojowo – dąży jednak do władzy i osiągnięcia autorytetu. Wierzy niezachwianie we własna potęgę i jest przekonany o swych zdolnościach; okazuje wielką skrytość i rezerwę.

Pragnie on prowadzić życie człowieka publicznego, roztaczać wszechstronną aktywność towarzyską, a spełnianie obowiązków społecznych sprawia mu przyjemność i daje zadowolenie. Lubi spokój domowy i potrafi mimo całe przekonanie o swej słuszności i wielkości zdobyć się na tolerancyjność i życzliwość dla innych.

Ma on wielu przyjaciół i znajomych – ale tylko nieliczni z nich okażą się pożyteczni w życiu. Związki zaś z przyjaciółmi w interesach – przyniosą straty. Wrogowie – chociaż nieliczni przyczynią jednakże dużo zmartwienia.

Sprawy majątkowe w młodości przedstawiają się zazwyczaj nieszczególnie. Sytuacja materialna poprawia się jednakże w połowie życia, a to dzięki zapobiegliwości, jaką rozwija. Małżeństwo osoby urodzonej dzisiaj nie jest wolne od dysharmonii.

5 myśli nt. „Kto urodził się 16 maja

 1. Bożena

  tak to ja, urodzona 16 maja, dokładnie taka jak wyżej, kocham ludzi, dom, kocham prace, bezwględna dla głupoty. To już moje 63 urodziny, a czuję się jak 30-latka, mimo cukrzycy, z która żyje już 35 lat. Pozdrawiam wszystkich urodzonych w tym dniu. Wszystkiego najlepszego!

 2. Elżbieta

  Pozdrowienia dla urodzonych 16go maja jesteśmy raczej optymistami i niech tak zostanie.

 3. Anna

  Ja też 16-go maja. Pozdrawiam szczególnie 63-latkę-mam trochę mniej latek. ale energii podobnie dużo i kocham życie.

 4. Ola

  Tez urodziłam się 16 maja
  znam 4 osoby które urodzily się w ten sam dzień
  Jestem osobą otwartą zdolną lubie nawiazywac nowe znajomości oraz pomagać innym
  Pozdrawiam wszystkich którzy urodzili się 16 maja :*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>