Astrologiczni dłużnicy

Autorka: Miłosława Krogulska

W bazach firmy Kruk S.A znajdują się dane 2 milionów dłużników, którzy nie zdołali na czas spłacić swoich wierzytelności. Okazuje się, że przeciętny polski dłużnik ma 35 lat i do spłacenia 2250 zł. Czyżby był ofiarą Saturna?

Po raz pierwszy w Polsce sprawdzono, czy zodiak ma coś wspólnego z długami! Okazało się, że najwięcej dłużników zarejestrowanych w bazach Kruka S.A. urodziło się pod znakiem Byka i Bliźniąt, a najmniej pod znakami Skorpiona i Strzelca. Dane opublikowano w lutym 2010 roku. Wyniki są zaskakujące, bo wcale nie zgadzają się z popularnymi charakterystykami dwunastu znaków zodiaku. Przyzwyczailiśmy się myśleć, że o spłacie rat zapominają roztrzepane Ryby, a najmniej kredytów biorą Koziorożce, tymczasem tych znaków wcale nie ma w zestawieniu!

200 zł z Dąbrowskim – sprzed denominacji, zdjęcie z zasobów Wikimedia Commons

Kto najbardziej zadłużony?
Na pierwszym miejscu rankingu zadłużonych znaków są Bliźnięta. Przedstawiciele tego znaku zodiaku są obrotni, ale czasami zapominalscy i zbyt łatwowierni. Być może dlatego Bliźnięta znalazły się tak wysoko na liście, ale co tu robią Byki? Ich obecność zaskakuje, bo zgodnie z popularną charakterystyką, Byki są pracowite i potrafią obchodzić się ze swoimi pieniędzmi, dlaczego więc prowadzą?

Nie mają zaległych wierzytelności Skorpiony, co nie dziwi, bo one na kredyt kupują w ostateczności, świetnie wypadły też niefrasobliwe Strzelce. To kolejna zagadka, bo nikt tak lekko nie obchodzi się z pieniędzmi, jak właśnie Strzelce! O co tu więc chodzi? Większość wierzycieli zapewne była przekonana, że będzie płacić raty w terminie, a potem z różnych powodów przestała to robić. Zanim ich długi trafiły do Kruka, zapewne negocjowali spłatę lub rozpaczliwie usiłowali pożyczyć gotówkę gdzie indziej. W bazie znalazły się informacje o dłużnikach bardzo świeżych, a także tych zatwardziałych, sprzed kilku lat.

Czytaj dalej na www.astroportal.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>