Pluton w znaku Koziorożca 2008-2024

Dziś spadł śnieg, białe płatki bardzo długo wirowały, aż przykryły drzewa i szarą ulicę za oknem. Ta nagła zmiana pogody skojarzyła mi się z ważnym wydarzeniem astrologicznym, które miało miejsce wczoraj, 26 stycznia 2008: planeta Pluton wkroczyła do znaku Koziorożca, po kilkunastu latach pobytu w znaku Strzelca (od 1995 r.). Nadchodzą głębokie, długoletnie zmiany, które dotkną najbardziej podstawowych dziedzin naszego życia: organizacji życia codziennego, funkcjonowania w państwie, korzystania z zasobów naturalnych oraz zarządzania pracą i czasem.

Pluton od niedawna (2006 r.) jest uznawany za planetę karłowatą, czyli w nazewnictwie astronomicznym po prostu przestał być pełnoprawną planetą. Wśród astrologów na różnych konferencjach krążyła astrologiczna anegdotka, że degradacja Plutona jest wynikiem zakulisowych intryg biznesmenów, władców państw i polityków, którzy tak się bali wejścia Plutona do znaku Koziorożca, że postanowili doprowadzić do jego zniknięcia z listy planet. Muszę przyznać, że ten zabawny komentarz astrologów do sytuacji Plutona ma w sobie dużo prawdy. Bo najbardziej obawiać się powinni Plutona w znaku Koziorożca ci właśnie, którzy zarządzają korporacjami, wielkimi transferami finansowymi, administracją państw itp. Znak Koziorożca (i związana z nim symbolika władzy, zarządzania, czasu, budowania stałych struktur) to znak ziemski, mimo swojej kardynalności nie lubi zmian.

Pierwszy stopień znaku kardynalnego (jakim jest Koziorożec, razem z innymi znakami, które rozpoczynają pory roku: Baranem, Rakiem i Wagą), to zawsze moment kryzysu, radykalnej zmiany energii, kosmicznego (w dosłownym sensie) zamieszania. Jeśli w ten punkt wkracza planeta tak wolno idąca jak Pluton (od 248 lat obieg wokół zodiaku), to zamieszanie, jakie wprowadzi, będzie trwało bardzo długo, od stycznia 2008 do października 2009.

Horoskop ingresu Plutona w znak Koziorożca 26.01. 2008 r, g.03:38 Greenwich, UK, (UT + 00)

Wejście Plutona w znak Koziorożca poskutkuje przede wszystkim zmianą kierunku – zarówno w życiu każdego z nas, jak i w polityce i gospodarce światowej. Horoskop ingresu ma bardzo silny znak Koziorożca – oprócz Plutona w Koziorożcu znajduje się Wenus i Jowisz. Stellium tych trzech planet wskazuje na wagę spraw finansowych i zarządzania zasobami. Stellium jest w trygonie do Saturna, władcy znaku Koziorożca. Kierunek transformacji nie od razu będzie rewolucyjny, ponieważ Saturn opóźnia działanie planet, z którymi jest połączony aspektem. Największe napięcie w tym horoskopie wprowadza półkrzyż, który tworzą w znakach zmiennych Księżyc (Wodnik), Mars (Bliźnięta) i Uran (Ryby). Księżyc w astrologii mundalnej to zwykli ludzie, obywatele, a Uran z Marsem to dwie planety walki – o uraniczną niezależność i wolność. Znaczące jest, że ten półkrzyż nie jest powiązany żadnymi klasycznymi aspektami ani z Saturnem, ani z Plutonem, ani z Jowiszem – planetami zmian, które zapowiada ingres. To zapowiada duży rozdźwięk między tymi na dole (pracownicy, obywatele, klienci), a tymi na górze (pracodawcy, politycy, właściciele przedsiębiorstw) w trakcie plutonicznych transformacji Plutona w Koziorożcu.

Znak Wodnika jest równie silny, co znak Koziorożca. Czyli w ingresie Plutona do Koziorożca najsilniejsze są dwa znaki, którymi włada Saturn, co wróży głębokie zmiany związane z ustanawianiem granic, rządzeniem i organizacją społeczeństw i narodów. Więcej o Plutonie w Koziorożcu i konsekwencjach zmian, jakie pod jego wpływem nas czekają – już wkrótce.

9 myśli nt. „Pluton w znaku Koziorożca 2008-2024

 1. kosmita

  I cóż my tu widzimy…totalną demolkę Polski Okrągłostołowej, zamach na prezydenta USA ( może lepiej prezydentkę), ogromą korupcję, zamach w Seattle, wojnę w Iranie…..coraz większą nędzę na Ziemi i coraz więcej kosmitów na niebie.

 2. bhgfkjh

  no i gdzie sa te wpisy o plutonie gdzie sa o saturnie nic nie mozna znalezc totalny balagan lub nic nie jest napisane

 3. bhgfkjh

  wszystko ma byc wkrotce opisane i…. niema a moze jest ale nie wiadomo gdzie szukac
  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>