Luty 2008 – sezon zaćmień

Zacmienie01W lutym 2008 roku mamy aż dwa zaćmienia: 7-go obrączkowe zaćmienie Słońca, 21-go całkowite zaćmienie Księżyca. Luty jest więc bardzo ważnym momentem w roku, kiedy wszystkie nasze plany, pragnienia i działania mogą zmienić się o sto osiemdziesiąt stopni. Decyzje podjęte podczas zaćmienia i wydarzenia, jakie nas spotykają w tygodniu zaćmienia, są znaczące nie tylko dla roku, który się właśnie rozpoczął, ale często i dla całego naszego życia.

Zaćmienie Słońca 7 lutego 2008 r., g. 3:55:05 UT

Zacmienie Slonca 20080207

Horoskop zaćmienia Słońca 7.02.2008 z osiami na Warszawę (g. 4:55:05 czasu polskiego)

Zaćmienie wypada w osiemnastym stopniu znaku Wodnika, na Węźle Północnym, który niedawno wkroczył do znaku Wodnika. Władcą zaćmienia jest Merkury (planeta najbliżej Słońca i Księżyca) oraz dodatkowo Saturn i Uran – współwładcy Wodnika. Trochę tu tłoczno na tronie :). W Horoskopie zaćmienia przeważa żywioł powietrza (Wodnik i Bliźnięta), jest sporo żywiołu ziemi (Koziorożec i Panna), bardzo malutko żywiołu wody (Ryby) i zupełnie brak żywiołu ognia! Wskazuje to na pasywny i zachowawczy wpływ zaćmienia na na losy świata i pojedynczych ludzi. Będziemy starali się zachować to, co już mamy i trzymać się tego, co już wiemy lub tak się nam będzie wydawać (Neptun i Merkury w retro). Brak ognia wskazuje na niewielką możliwość działania czy wpływania bezpośrednio na to, co się będzie z nami działo. Retrogradujący Merkury jako władca zaćmienia wskazuje na dużą rolę informacji (czy dezinformacji), posłańców, podróży, a także oszustów czy złodziei. Możemy utożsamiać się z czyimiś poglądami czy planami, mimo że sami mamy inne zdanie czy niedawno myśleliśmy inaczej.

To zaćmienie będzie miało duży wpływ na wizerunek kandydatów kampanii prezydenckiej w USA, tym bardziej że wypada ono na Księżycu horoskopu USA. Sympatie wyborców mogą nagle zmienić się pod wpływem nagłych wydarzeń czy informacji o przeszłości kandydatów (Merkury w retro). Według Sephariala zaćmienie Słońca w drugim dekanacie Wodnika powoduje publiczne rozboje, kradzieże, oburzenie, głód i trzęsienia ziemi.

Dla Polski zaćmienie może mieć duży wpływ: wypada w kwadraturze do Słońca horoskopu obecnego Sejmu, na szczycie XII domu. Nie wróży to dobrze komisjom śledczym, które mają ruszyć w najbliższym czasie. W horoskopie Donalda Tuska zaćmienie wypada w luźnej koniunkcji z jego Księżycem (przez stellum planet) oraz w ścisłej kwadraturze do jego Merkurego. Czyżby kolejna medialna wpadka lub obietnice bez pokrycia? Dodatkowo zaćmienie tworzy luźną koniunkcję z Księżycem rządu Tuska i kwadraturę do jego Słońca. Z czegoś się Panowie i Panie znów będą musieli gęsto tłumaczyć.

Zaćmienie jest bardzo silne, ponieważ Słońce i Księżyc aspektują sporo planet: Merkurego, Neptuna i Marsa. Zaćmienie wypada w szczytowej fazie cyklu retrogradacji Merkurego, czyli w jego fazie wewnętrznej koniunkcji ze Słońcem. Jego wagę dodatkowo podkreśla fakt, że jest to pierwsze zaćmienie po ingresie Plutona w znak Koziorożca. Znak Wodnika symbolizuje społeczne idee i zachowania, relacje z ludźmi w kontekście społecznym oraz eksperymenty, innowacje techniczne. To zaćmienie może zmienić nasze postrzeganie społeczności internetowych, nasze uczestnictwo w wirtualnym i stechnologizowanym świecie. Albo będziemy śnić w Matrixie, albo się z niego brutalnie obudzimy. Neptun w koniunkcji z zaćmieniem wskazuje raczej na tę pierwszą opcję. Bierne i senne nastawienie do wirtualnej rzeczywistości w tym roku potwierdza jeszcze inne wydarzenie: kilka godzin po zaćmieniu Księżyc utworzy specyficzną koniunkcję z Neptunem, zwaną okultacją – która jest tak jakby inną formą zaćmienie (Księżyc przesuwa się na niebie dokładnie na wysokości Neptuna, przesłaniając go podobnie jak Słońce w czasie zaćmienia solarnego). Mamy więc podwójną energię zaćmienia w jeden dzień, a co więcej – w ciągu 2008 roku okultacja Neptuna przez Księżyc powtórzy się w każdym miesiącu oprócz grudnia. Ileż neptunowej energii zapewni nam więc Księżyc w tym roku. Będziemy śnić o wolności, a jednocześnie uzależniać się od wirtualnego świata i nowoczesnych technologii.

Zaćmienie będzie widoczne w rejonach południowego Pacyfiku i Antarktyki, czyli obserwować ją mogą tylko mieszkańcy południowo-wschodniej Australii i Nowej Zelandii. Jedynym zamieszkanym punktem na trasie zaćmienia jest naukowa stacja badawcza Rosyjska na Antarktydzie. Faza maksymalna wypada o godz. 3:55 UT, czyli o 4:55 czasu polskiego i będzie trwać 2 minuty i 11,7 sekund. Zaćmienie będzie nietypowe również z astronomicznego punktu widzenia:

Po pierwsze nie dość, że jest obrączkowe, czyli Księżyc jest minimalnie mniejszy od Słońca z punktu widzenia obserwatora na Ziemi, przez co zaćmienie będzie widoczne w tzw. pierścieniu czy obręczy, która nieraz jest jasna, a nieraz czerwonawa.

Po drugie przebieg zaćmienia będzie tuż przed wschodem Słońca, co nadaje mu dodatkowo mocy i podkreśla symbolikę walki światła z ciemnością, czyli dobra ze złem, świadomości z nieświadomością.

Po trzecie większość zaćmień wędruje z zachodu na wschód, to zaćmienie zacznie się na wschodzie i będzie przesuwać się ku zachodowi, aby później przesunąć się na północ, zakręcić i zakończyć ruchem z zachodu na wschód.

W horoskopie indywidualnym wpływ zaćmienia jest tym silniejszy, im ściślejszy aspekt tworzy ono do planet lub planety w naszym horoskopie (orba do 3 stopni, a najsilniejsze działanie jest przy orbie jednostopniowej). Oczywiście zawsze jest wpływ na dom, w którym wypada zaćmienie.

Zacmienie02

Obrączkowe zaćmienia są spektakularne, robią wrażenie. Sama oglądałam raz takie zaćmienie w Szkocji w 2003 roku, które również odbywało się tuż przed wschodem Słońca. Zabawne, że w marcu tego roku też jadę do Szkocji :). Podobno nie ma przypadków na tym świecie…

P.S. O lutowym zaćmieniu Księżyca napiszę wkrótce. Kolejny sezon zaćmień w tym roku czeka nas w sierpniu – wraz z głównym tegorocznym zaćmieniem: całkowitym zaćmieniem Słońca 1.08.2008 r.

10 myśli nt. „Luty 2008 – sezon zaćmień

 1. emperatriz

  a dodatkowo w tym samym momencie zaczyna sie cykl roku chińskiego :) jednoroczny i 12- letni.

 2. Iza Autor wpisu

  Tak, rzeczywiscie w tym roku duzo nowego sie zaczyna, astrologia europejska i chinska jakos sie jednak zgrywaja.

 3. arletka

  Witam,
  mam pytanie, jeśli tego 7 lutego byłam na dwóch rozmowach kwalifikacyjnych o pracę to znaczy że ta praca jest dla mnie? Ciekawe tylko która ? A może to oznacza coś innego zupełnie? Brak pracy ?
  Niestety żaden z tych pracodawców nie oddzwonił.
  Dodam,że rozmowa o pracę która mnie bardziej interesuje, odbyła się o 14, a ta mniej interesująca o 12:15.
  Proszę o odpowiedź, jeśli to oczywiście jest możliwe.

 4. Iza Autor wpisu

  Witam,
  Zaćmienie powoduje, że w naszym życiu dużo nagle się dzieje, często podejmujemy decyzje, które zmieniają nasze życie o 180 stopni. Spotkania o pracę w dniu zaćmienia zinterpretowałabym jako konkretną potrzebę zmiany pracy. Czy coś z tego wyjdzie, zależy od tego, w jakim domu twojego horoskopu wypadło zaćmienie i czy aspektowało jakąś planetę. Natura zaćmienia była bardzo dezinformacyjna (Neptun i Merkury w retro), dlatego trochę będziesz musiała poczekać na odpowiedź lub kolejną próbę – już podczas pełni i zaćmienia Księżyca 20.02 coś powinno się wydarzyć. Wpływ zaćmienia trwa do 6 miesięcy (i do następnego zaćmienia – w sierpniu), nieraz trzeba poczekać, zanim zacznie ono działać.

 5. Ametyst

  A w związku z tym całkowitym 1.08. to czy ono może coś przepowiadać albo mieć wpływ na osoby urodzone w tym dniu czyli 1.08 ????

 6. Iza Autor wpisu

  Jak najbardziej, te osoby będą miały to zaćmienie w koniunkcji ze swoim Słońcem. To bardzo silna konfiguracja, na pewno przyniesie ważne decyzje i zmiany w życiu tych osób, szczególnie powiązane z ich celami życiowymi i realizacją siebie. Będę o ty jeszcze pisać na blogu.

  Pozdrawiam serdecznie

 7. Jurek

  Witam,
  Zbliża się 1 sierpnia-czyli całkowie zaćmienie Słońca.Urodziłem się 7 sierpnia w Niedzielę zresztą :) jaki wpływ na moje życie będzie miało zaćmienie ?
  Z góry dziękuję za info.
  Pozdrawiam Serdecznie obie Panie

 8. Pingback: Wojna na Kaukazie a zaćmienia Słońca i Księżyca | Magiczny Blog

 9. Ju$$

  Cześć,Hmm fajny blog. Może jeszcze kiedyś będzie zaćmienie. Chciałabym by było to w poniedziałek (12.01) albo we wtorek(13.01) lub w piątek (14.01) albo jeszcze w sobote (15.01) yyycchhh. ;);););) heh ;D
  PaaPaa całusów sto dwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>