Nowe karty Tarota wydawnictwa Lo Scarabeo w 2008 roku

Włoskie wydawnictwo Lo Scarabeo zapowiedziało opublikowanie sześć nowych talii Tarota w 2008 roku. Przyjrzałam się im z bliska po przeczytaniu ich nowego katalogu na 2008 rok (wszystkie zdjęcia kart pochodzą z tego właśnie katalogu).

1. Inicjacyjny Tarot Zakonu Złotego Brzasku (Initiatory Tarot of the Golden Dawn)

taroty_2008_scarabeo_6.jpg

Autorem koncepcji talii jest Giordano Berti, a rysunki wykonał Patrizio Evangelisti. Karty miały ukazać się w lutym, ale produkcja się opóźnia i będą dostępne dopiero od marca 2008 r. Wskazówki członków okultystycznego zakonu Złotego Brzasku, do którego należeli m. in. Waite i Crowley, zostały użyte do stworzenia tego niezwykłego tarota. Widziałam już wiele takich prób, ale ta wydaje mi się ciekawa. Czekam na karty z niecierpliwością.

P.S. Karty są już odstępne w naszym sklepie – Tarot Zakonu Złotego Brzasku!!!

2. Tarot Magicznego Lasu (Tarot of the Magical Forest)

taroty_2008_scarabeo_5.jpg

Tak samo jak Inicjacyjny Tarot Zakonu Złotego Brzasku miał ukazać się w lutym, ale będzie w marcu 2008 – czyli już za chwilę. Ten tarot nie jest taki nowy – ukazał się w 2005 roku w Chinach, teraz wydaje go Lo Scarabeo. Autorzy: Hsu Chi Chun i Leo Tang. Uroczy!

P.S. Karty można już kupić w naszym sklepie – Tarot Magicznego Lasu.

3. Tarot Kontemplacyjny (Contemplative Tarot)

taroty_2008_scarabeo_4.jpg

Tarot ma ukazać się w kwietniu 2008 r., autor Adriano Buldrini kierował się przy tworzeniu tego Tarota wskazówkami wielkiego nauczyciela i okultysty P. D. Uspieńskiego. Tarot przedstawiony jest jako ścieżka do samopoznania i kontemplacji życia. Ładne kolory, a co więcej – zobaczymy w kwietniu.

P.S. Tarota można już kupić w naszym sklepie - Tarot Kontemplacyjny

4. Tarot Majów (Mayan Tarot)

taroty_2008_scarabeo_3.jpg

Gorączka kalendarza Majów zatacza coraz większe kręgi :). Lo Scarabeo zdecydowało się wydać Tarota nawiązującego do tej fascynującej cywilizacji. Na pierwszy rzut oka poszczególne karty są niezbyt czytelne, ale poczekamy, zobaczymy. Ma się ukazać w kwietniu 2008 r.

P.S. Tarot już jest u nas dostępny Tarot Majów.

5. Tarot Mrocznej Księgi (Dark Grimoire Tarot)

taroty_2008_scarabeo_2.jpg

Moda na gotyckie i magiczne talie trwa. Ta talia nieco odbiega od pogodnych i łagodnych talii z katalogu. Projekt podobny do Gotyckiego Tarota Wiktoriańskiego – każda karta zgłębia ciemną stronę życia, nasze codzienne strachy, horrory i sekrety. Premiera w czerwcu 2008 r.

P.S. Tarot jest już u nas do kupienia Tarot Necronomiconu.

6. Tarot Jogi (Yoga Tarot)

Yoga_Tarot

Zapowiada się bardzo ciekawie, dobrać do symboliki Tarota jogiczne asany to nie lada wyczyn. 7 Buław jako Kobra bardzo mi pasuje, wysiłek połączony z odstraszaniem potencjalnego wroga. Wielkie Arkana będą ilustrować ważne kroki w praktyce jogi. Małe Arkana będą ilustrować cztery rózne formy jogi. Czekam z wielką niecierpliwością – do czerwca 2008 r.

P.S. Karty już są u nas w sprzedaży Tarot Jogi.

3 myśli nt. „Nowe karty Tarota wydawnictwa Lo Scarabeo w 2008 roku

 1. Kate

  Dobry Wieczor,
  To chyba nie jest dobre miejsce na tego rodzaju pytanie, ale mam prosbe, czy ktos moze mi napisac co oznacza Karta Pustelnik , ktora pojawila mi sie jako odpowiedz na pytanie, czy uda mi sie zdac egzamin (rozmowa kwalifikacyjna) i dostac na wymarzone studia?
  Czy ktos mi pomoze..?
  Kasia

 2. Iza Autor wpisu

  Witam,
  karta Pustelnik oznacza wlasnie studia i wyzsze wyksztalcenie – jesli jest to jedyna karta, jaka wylosowalas jako odpowiedz na to pytanie, to o0znacza, ze tak czy inaczej studia sa ci pisane.

  Pozdrawiam serdecznie

 3. Kate

  Pani Izo:)))
  Zadalam to pytanie na stronie poswieconej Tarotowi tutaj u Was, jest taka opcja na tej stronie, zastanowilam sie chwile zadalam pytanie i kliknelam, i pojawila mi sie wlasnie Karta Pustelnika. A bardzo chce sie dostac na te studia w tym roku, bardzo. Wiec jezeli karta na tej stronie moze byc traktowana jako wrozba, to wlasnie taka mi wyszla.

  Interesuje sie tez troche astrologia i postawilam sobie pytanie w astrologii horarnej czy dostane sie na studia – 09.09.2008, (Pustelnik?)godz 15:22, Warszawa.
  No i jak Pani zobaczy, dom IX jest mocno obstawiony przez koniunkcje Marsa, Wenus i Merkurego, ale tworzy kwadrature do konunkcji Ksiezyca z Jowiszem w I domu, no i jeszcze jest tam Pluton na ascendencie. Sama nie wiem co to oznacza, ale jak widze takie kwadratury, to az mi cierpnie skora na sam ich widok. Chyba nie bedzie latwo.
  Jak Pani to widzi?
  Kasia
  ps. chyba ten temat powinien znalezc sie w zakladce o Astrologii, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>