Urodzeni 29 lutego

Dziś wyjątkowy dzień – 29 lutego. Taka data zdarza się co cztery lata, w roku przestępnym, czyli takim, który jest podzielny przez 4 lub 400, ale nie przez 100 – trochę to skomplikowane. Zazwyczaj ten dzień wypada raz na cztery lata. Dzieje się tak dlatego, że obrót Ziemi wokół Słońca wynosi 365 i 1/4 dnia, co cztery lata musimy więc dodać jeden dzień dla wyrównania. W przeciwnym razie w ciągu wielu dziesiątek czy setek lat kalendarz nie zgadzałby się z porami roku, jakie są w przyrodzie i mielibyśmy np. Boże Narodzenie w lutym.

Dziś rano byłam gościem programu Dzień Dobry TVN. Poproszono mnie, abym skomentowała z punktu widzenia astrologii fenomen urodzonych 29 lutego. Z punktu widzenia astrologii osoby urodzone tego dnia mają co roku swoje astrologiczne urodziny, które mogą obchodzić w momencie, kiedy Słońce w swojej pozornej wędrówce po ekliptyce i zodiaku powraca na pozycję, w której było w momencie ich urodzenia. Raz jest to 28 lutego, raz 1 marca, to można sprawdzić co do minuty w efemerydach lub obliczyć za pomocą programu astrologicznego.

Jak się głębiej nad tym zastanowiłam, kiedy wczoraj zadzwoniła do mnie Pani, z zaproszeniem do programu, to rzeczywiście z punktu widzenia astrologii urodzeni tego dnia są symbolicznie bardziej spod znaku Ryb (Słońce przebywa w tym znaku od mniej więcej 20.02 do 20.03), bo są „ofiarami” kalendarza gregoriańskiego i zamieszania związanego z czasem i porządkowaniem kalendarza. Znak Ryb w cyklu rocznym to koniec zimy, przednówek, chęć przeżycia za wszelką cenę „byle do wiosny”. Urodzeni 29 lutego są dodatkowo „poświęceni” – jak symboliczna rybia ofiara, abyśmy mogli we współczesnym świecie lepiej funkcjonować.

A tak opisał charakter urodzonych 29 lutego słynny polski astrolog okresu międzywojennego Jan Starża Dzierżbicki w książce „Pod jaką gwiazdą się urodziłeś – horoskopy na każdy dzień roku” z 1938 r.:

Prawy, humanitarny życzliwie odnosi się do innych, a jego zasady moralne są stałe. Ma skłonność do samotności i wykazuje zainteresowanie rzeczami tajemniczymi, ukrytymi, mistycznymi. Poszukuje prawdy nieustannie.

Chciałby przeniknąć prawa przyrody, a dzięki swej intuicji potrafi łatwo odgadywać rzeczy ukryte. Może być doskonałym detektywem. Umysł ostry i analityczny potrafi wszystko rozkładać na elementy zasadnicze i dostrzega przyczyny wydarzeń tam, gdzie inni widzą tylko skutki.

Ewentualne choroby, jakie mogą im dokuczać, to bóle głowy i skłonność do zaziębień. Mężczyzna nieraz przeżywa okresy przygnębienia i samoudreczających analiz, co może nawet odbić się ujemnie na zdrowiu.

Jak wychować dziecko tego dnia urodzone?
Niezwykle delikatne, przejmujące się, czułe – może dojrzewać przedwcześnie.

Nawet w najwcześniejszym wieku nie lubi, aby inne istoty były odeń zależne i chętnie oddaje wszystko co posiada. Chociaż takie miłosierdzie może wydawać się początkowo cechą dodatnią – nie należy zapominać, że w życiu późniejszym otoczenie może uważać to za brak ambicji lub honoru.
Należy odzwyczajać je od marnotrawstwa.

Wady – to chwiejność i zbytnia słabość w stosunku do otoczenia. Taki człowiek
zbyt łatwo traci swe oparcie moralne i wpada w krańcowość. Pod wpływem złych nastrojów – wydaje mu się, że cały świat zwraca się przeciwko niemu i że nie potrafi w życiu rywalizować z innymi.

W charakterze jego jest dziwny upór, który czasami może nawet stać się groźny – nie daje sobie
bowiem wówczas nic wyperswadować. Na ogół jest jednak człowiekiem delikatnym, a takie momenty
są raczej gwałtowną reakcją na nacisk, jaki wywiera otoczenie.

W życiu codziennym okazuje dużo ostrożności, jest małomówny i dość nieufnie odnosi się do osób nieznanych. Gdy jednak rozmowa wkracza na tory jego zainteresowań – wówczas ożywia się.

Poszukuje prawdy raczej przez wrodzoną intuicję i przeczucia duchowe, aniżeli przez teoretyczne
studia naukowe.

15 myśli nt. „Urodzeni 29 lutego

 1. haniball

  ur.29 lutego są podatni na urazy i choroby koń. dolnych szczególnie stóp,mają duze zdolności różkarskie i jasnowidztwa,wrażliwi na fazy księżyca.Dobrzy gracze karciani,szczególnie brydżyści/impasy/.

 2. hoffxyz

  całkowicie zgadzam się z wymienionymi w artykule cechami osób urodzonych tego wyjątkowego dnia :)
  Rybka z 29 lutego

 3. Gosia

  Mój mąż urodził się 29 lutego. Z grubsza opis pasuje, teraz przy silnym baranku z pierwszej dekady czyli mnie zmienił się i pokazuje pazurki :)

 4. Ewela

  Urodzona 29 lutego, z godnie z artykułem, mam podobne cechy charakteru i ogromną wrażliwość :) a także ciągle marznę w nóżki ;)

 5. marcus

  też się urodziłam tegoo pięknego dnia ;) i zeczywiście cechy sa bardzo zbliżone do moich.. coś w tym prawdy jest ;))

 6. Gosia

  troche to dizwne ale czytając ten artykuł miałam wrażenie że ktoś napisał go o mnie ;)
  Pozdrawiam

 7. Maja2902

  Witam, oczywiście to również są moje cechy charakteru i są bardzo trafne. :):)

 8. grazyna

  ja też urodziłam się 29lutgo w miejscowości pacanów bardzo bym chciała nalezeć do klubu urodzeni 29lutego prosze okontakt pozdrawiam grażyna

 9. Marzena

  Witam serdecznie jak Wy wszyscy również urodziłam się 29.02:) uważam że jest to przepiękne i czuję się z tym faktem bardzo wyróżniona od innych urodzonych”normalnie” :) cechy są idealnie trafne co do mojej osoby:) bardzo się cieszę że znalazłam tą stronkę :) pozdrawiam Was !!

 10. Ada

  Witam, ja także urodziłam się tego dnia i także uważam, że jest to wyróżnienie – w końcu to chyba najbardziej ” magiczny ” dzień w roku ! Myślę, że ten opis idealnie pasuje do moich cech charakteru, jako dziecko byłam naprawdę wrażliwa, aż przewrażliwiona ;)
  Mam też problemy ze stopami i częste napady bólów głowy.
  Pozdrawiam wszystkich urodzonych 29 lutego – wiecznie młodych i wyjątkowych !

 11. Kaśka

  Hej:) Rownież urodzilam sie 29go lutego i przyznam,ze wiekszość opisanych cech powyżej zgadzaja sie:) Pozdrawiam wszystkich urodzonych tej daty:))

 12. Maja

  Hej:) też urodzona 29 lutego:) pozdrawiam gorąco:) czy urodzeni 29 lutego maja swój klub? w Krakowie? to by były kosmiczne spotkania;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>