Mars w znaku Raka od 4.03 do 9.05.2008

Od 4 marca Mars znów przebywa w znaku Raka. To znaczy nie znów po dwóch latach (tyle liczy obieg tej planety wokół zodiaku), ale ponownie po okresie retrogradacji. Mars w znak Raka wszedł pod koniec września 2007 roku, w połowie listopada wszedł w retrogradację, 31 grudnia cofnął się do znaku Bliźniąt, z retrogradacji wyszedł pod koniec stycznia, a teraz znów jest w Raku. Uff! Wiadomo, że Raki chodzą do tyłu, ale tym razem ta wędrówka była bardzo zagmatwana.

Co wynika z jego wędrówki? Ponownie będziemy podejmować wyzwania i radzić sobie z problemami, które dopadły nas jesienią zeszłego roku. Mars, przemierzając kolejny raz ten sam odcinek zodiaku, przypomni nam o tym, czego wtedy nie zrobiliśmy, a do czego się zobowiązaliśmy. Plany i ambitne czy nawet ryzykowne działania, jakie wtedy miały miejsce, teraz przejdą próbę sił. Czy rzeczywiście były to dobre wybory?

Nasze działania nastawione będą na utrzymanie bezpieczeństwa i opieki, szczególnie sprawy rodziny, domu i miejsca, w którym mieszkamy będzie trzeba pilnie załatwić lub zmierzyć się z przeciwnościami losu. Wojowniczy Mars nie czuje się najlepiej w wodnym znaku Raka. Zachowuje się jak wojownik, który wpadł do wody i tam musi stoczyć decydującą bitwę. Mars w Raku zmusza nas do działania, ale nie tak impulsywnego jak w znakach ognistych. Atak czy obrona mają podłoże psychiczne, działamy z pobudek uczuciowych, w obronie bliskich czy swoich emocji.

Działanie Marsa w znaku Raka można często określić jako „bierną agresję”. Osoby, które mają tak położonego Marsa w swoim horoskopie urodzeniowym nie działają czy nie atakują wprost, dopiero sprowokowane wydatkują energię i walczą. Najgorsze, co można takiej osobie zrobić to pozbawić ją jedzenia lub zaatakować jej bliskich lub dom. Wtedy przemieniają się w bezlitosnych wojowników. Rak to znak pamięci, Mars w Raku nie zapomina urazów i szkód, jakie ktoś mu wyrządził w przeszłości. Osoby z marsem w Raku mają duży dar opowiadania, poruszania uczuć w innych ludziach (a nawet straszenie – jak pisarz Stephen King). Interesują się historią i przeszłością swojej rodziny i kraju. Lubią gotować i spędzać czas z rodziną. Dom to ich twierdza. Jeśli kogoś do niego zaproszą, jest to bardzo duże wyróżnienie i trzeba to docenić. Lubią opiekować się innymi.

Znane osoby z Marsem w znaku Raka: Dorota Masłowska, Violetta Villas, Benazir Bhutto, Dolly Parton, Stephen King, George Lucas, Michel Gauquelin, Halle Berry, Penelope Cruz, Ashton Kutcher, Richard Gere, Julianne Moore, Alanis Morissette, Pink, Keanu Reeves, Reese Witherspoon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>