Karmienie w zaćmienie

Pamięta wół, jak cielęciem był? Księżyc a sprawa karmienia.

Autorka: Miłosława Krogulska

Wiadomość może z pozoru nie jest ezoteryczna, ale bardzo mnie zaintrygowała. Warszawskie Metro nie zgodziło się na wystawę pokazującą karmienie piersią dzieci, bo uznano, że może być to obsceniczne dla niektórych podróżnych. W związku z tym, że wszyscy kiedyś wisieliśmy u matczynej piersi, wywołało to ogromne poruszenie wśród karmiących matek. Spotykają się w środę 15 czerwca w Warszawie  na stacji metra Pole Mokotowskie i zamierzają karmić do upadłego.
Ja je popieram, bo z własnego doświadczenia wiem, że można dyskretnie i publicznie karmić . Umożliwia to matce swobodne wyjście w domu, gdzie od nadmiaru pieluch i dzieciowych tematów można po prostu zapuścić się i zgłupieć.

Macierzyństwo w horoskopie związane jest z wieloma czynnikami, wśród których bardzo ważny jest Księżyc. To on „odpowiada” w horoskopie za opiekę, karmienie, pierwsze lata na świecie i poczucie naszego bezpieczeństwa. Z pozycji Księżyca odczytujemy jak odbieraliśmy rodzicielską opiekę i jak sami będziemy ją sprawować nad innymi. Kto ma mocny Księżyc, dobrze postawiony w horoskopie, ten zasadniczo nie ma problemu z szeroko pojętym dawaniem. Cały świat chętnie by nakarmił, obojętnie czy jest kobietą, czy mężczyzną.
Gdy Księżyc jest słaby, czyli w trudnym położeniu i aspektowany przez niemiłe mu planety, możemy czuć się skrępowani w sytuacjach związanych z jego symboliką. Możliwe są wtedy problemy z jedzeniem, okazywaniem uczuć, swobodnym wyrażaniem emocji. Uważamy wtedy, że emocje powinny być pod kontrolą i lubimy kontrolować innych. Ciekawe, co by było gdybyśmy sprawdzili jaka jest pozycja  Księżyca w horoskopach osób przychylnych lub obojętnych publicznemu karmieniu piersią i tym, którym widok dziecka przy piersi obrzydza śniadanie.
Księżycowe sprawy są tak kontrowersyjne, bo dotykają samego sedna naszej duszy. A widok karmionego niemowlaka, którym sami byliśmy, symbolicznie cofa nas do tego etapu naszego życia i konfrontuje z własnym Księżycem. Dodatkowo księżycowe sprawki, jak karmienie i inne kobiece historie, jeszcze kilkadziesiąt lat temu były uznawane za absolutnie prywatne. Księżyc prywatność zresztą lubi, podobnie jak życzliwość i bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej.
Nie namawiam nikogo do wysysania przypadkowych matek, ale czasami warto zastanowić się dlaczego na różne sytuacje reagujemy tak, a nie inaczej.

Horoskop zaćmienia Księżyca 15.06.2011

W horoskopie karmienia w metrze Księżyc jest w pełni, w znaku Strzelca – dodatkowo mamy jego zaćmienie! Jak więc widać, akcja karmienia zgrała się z niezwykle silnymi aspektami. W tym horoskopie dominuje Słońce, symbol świadomości i rozumu, a więc księżycowe sprawy są upubliczniane i poddawane dyskusji. Księżyc, zamiast siedzieć cicho, w III domu horoskopu domaga się miejsca na widoku.  Niezwykle bogata jest symbolika tego horoskopu, bo według wschodnich legend zaćmienie Księżyca dzieje się kiedy złe potwory Rahu i Ketu chcą Księżyc pożreć. Rahu i Ketu to demony, dwie wielkie paszcze, które cierpią z powodu nieustającego głodu i chęci zemsty na Księżycu i Słońcu. Dlatego w horoskopie Rahu i Ketu symbolizują uprzedzenia, zahamowania, odziedziczone z  przeszłości problemy, o których istnieniu wcale nie chcemy wiedzieć. To kompleksy i fobie. W czasie zaćmienia przebijają się do naszej świadomości, dlatego jest to czas wielkiego napięcia. Wydarzenia, jakie mają wtedy miejsce, zwykle nie dotykają tylko nas, ale są znaczące dla większych grup ludzi i mają dalsze konsekwencje. Uważam, że choćby z tego powodu akcja karmienia na schodach będzie początkiem ważnej dyskusji na temat sytuacji rodziców w Polsce.
Pełnia oznacza, że prawdopodobnie będzie zadyma. Mam nadzieję, że Policja i dozorcy nie będą przeganiać kobiet ze schodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>