Pełnia i zaćmienie Księżyca 2007.08.28

Dziś o 12.35 czasu polskiego będzie pełnia i całkowite zaćmienie Księżyca. Ma ono mniejszą wagę niż zaćmienie Słońca i krótkotrwały wpływ na wydarzenia na świecie, tym niemniej daje o sobie znać. Horoskop zaćmienia na Warszawę:

Zacmienie Ksiezyca 20070828

Zaćmienie wypada w znakach zmiennych – w Rybach i Pannie, a do tego władcą zaćmienia jest planeta Merkury, która jest najbliżej (w koniunkcji i opozycji) Słońca i Księżyca. Dodatkowo władcą zaćmienia jest Jowisz i Neptun – władcy znaku Ryb. Zaćmienie będzie miało duży wpływ na sprawy handlu, mediów i słowa pisanego czy mówionego. Dodatkowo Merkury tworzy tego dnia opozycję do Urana, wiadomości i wydarzenia będą następować szybko po sobie i będą zaskakiwać. Uran przynosi często szybkie rozwiązanie ciągnących się od dawna problemów.

Według Sephariala zaćmienie Księżyca przypadające na pierwszy dekanat Ryb przynosi kłopoty i smutek dla księży i budynków kościelnych. Separacyjna opozycja Marsa z Jowiszem wzmaga siłę zaćmienia, ponieważ tworzy na niebie razem z zaćmieniem, Merkurym i Uranem Wielki Krzyż w znakach zmiennych.

Złym omenem jest Saturn w 29 stopniu Lwa, w którym jest gwiazda Regulus. Oznacza to nagły upadek, zniknięcie, kompromitacja kogoś na wysokim stanowisku. Zważywszy na to, co się teraz dzieje w polskiej polityce, ciekawe będzie obserwować skutki tego zaćmienia.

Rządy braci Kaczyńskich i punkty zwrotne (i marketingowe) idą właśnie cyklem pełni i zaćmień. Możemy więc spodziewać się ważnych wydarzeń lub wystąpień członków rządu.

Zaćmienie będzie widoczne w całości na Oceanie Spokojnym, we wschodniej Australii, w zachodniej części Ameryki Północnej i na Alasce. Częściowe fazy zaćmienia będą widoczne w obu Amerykach, Australii oraz wschodniej części Azji. W Polsce zaćmienie wypada w dzień, kiedy Księżyc jest słabo widoczny na niebie, zaćmienia nie będzie więc widać.

O wiele ważniejszym wydarzeniem będzie zaćmienie Słońca w znaku Panny 11.09.2007 r., ale o tym innym razem :).

Jedna myśl nt. „Pełnia i zaćmienie Księżyca 2007.08.28

  1. Iza Autor wpisu

    Informacje o publikacji mrocznych listów Matki Teresy i zagrożone miliony z UE dla Rydzyka – ciekawe w kontekście zaćmienia w I dekanacie Ryb i wpływie na duchownych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>