Kto urodził się 28 czerwca

Wszystkiego najlepszego dla Raczków, które mają dziś urodziny!

Znane osoby urodzone 28.06: cesarz Japonii Go-Fukakusa (1243), papież Paweł IV (1476), król Anglii Henryk VIII (1491), flamandzki malarz Peter Paul Rubens (1577), polska królowa i żona króla Jana Sobieskiego Maria Kazimiera – Marysieńka (1641), francuski pisarz i filozof Jan Jakub Rousseau (1712), włoski pisarz i laureat Nagrody Nobla Luigi Pirandello (1867), polski filozof i pisarz Stanisław Brzozowski (1878), polski pisarz i publicysta Leon Kruczkowski (1900), amerykański reżyser filmowy, aktor i producent Mel Brooks (1926), amerykańska aktorka Kathy Bates (1948), polska aktorka Maria Ciunelis (1961), polski polityk Marek Jurek (1960), amerykański aktor John Cusack (1966).

Specjalnie dla nich opis ich charakteru według znanego przedwojennego astrologa Jana Starży – Dzierżbickiego:

Kto urodził się dnia 28 czerwca

Czuły, kochliwy — jest trochę lekkomyślnym i lubi pozować.

Lubi występować okazale i okazywać się w świetle jak najlepszym. Jest zwolennikiem sztuk plastycznych, pięknych dekoracyj, eleganckiego ubrania i ładnego otoczenia.

Jest dość próżny, na czym szybko poznaje się otoczenie. Jest ekscentryczny i lubi pozować.

Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to człowiek sympatyczny, chociaż dzięki swej niezwykłej wrażliwości nieraz jest skłonny do niecierpliwości.

Szlachetny, nastrojony przyjacielsko względem innych, jest przywiązany do swego ogniska domowego, lubi wygody i harmonijne otoczenie.

Czuły, kochliwy, dobroduszny odznacza się dobrą pamięcią. Jest trochę niezaradny, ale gdy przezwycięży swą bierność, może rozwinąć wielką potęgę i aktywność. Z uporem wówczas trzyma się swych celów i zadań, jakie sobie raz nakreślił — i nie odstępuje od nich łatwo.

Chociaż ma dobre serce jest lekkomyślny i ekstrawagancki — a przez to sam sobie szkodzi.

Zna się na ludziach i posiada dużą umiejętność życia, a mimo to ma również i różne szkodliwe nałogi
i przyzwyczajenia, popada w krańcowość i popełnia wybryki.

Ma usposobienie dość ryzykowne i lubi przygody. Co sobie postanowi to potrafi osiągnąć w życiu. Jego spekulacje przeważnie zostają uwieńczone powodzeniem.

Wiedzie mu się w zdobywaniu majątku, ale najczęściej nie umie go odpowiednio używać.

Dzięki swym podróżom, jakie odbywa zarówno na lądzie, jak i na morzu, może się rozwinąć i osiągnąć wysoki poziom kulturalny.

Organizm jego nie odznacza się wytrzymałością i jest bardzo wrażliwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>