Kto urodził się 29 czerwca

Wszystkiego najlepszego dla Raczków, które mają dziś urodziny!

Znane osoby urodzone 29.06: król Aragonii i Nawarry Jan II Aragoński (1397), cesarz Japonii Go-Mizunoo (1596), włoski poeta Giacomo Leopardi (1798),  francuski polityk i premier Francji Robert Schuman (1886), francuski pisarz i pilot Antoine de Saint-Exupéry (1900), włoska dziennikarka i pisarka Oriana Fallaci (1929), polski pisarz, satyryk, grafik Sławomir Mrożek (1930), polski reżyser teatralny Jerzy Grzegorzewski (1939).

Specjalnie dla nich opis ich charakteru według znanego przedwojennego astrologa Jana Starży – Dzierżbickiego:

Kto urodził się dnia 29 czerwca

Zacięty, władczy, energiczny – może się wznieść wysoko.

Jego zdolności umysłowe są silnie rozwinięte: jest to intelektualista, człowiek wynalazczy, bardzo doświadczony życiowo.

Dba on bardzo o swój honor, o opinię i potrafi osiągnąć uznanie ogólne. Ma wybitnie rozwinięte zdolności organizacyjne, a w pracy swej, odznacza się metodami jasnymi i logicznymi.

Jest to indywidualność wybitna, lecz o usposobieniu nieco tyrańskim. Nieraz też człowiek dziś urodzony staje się czcicielem ślepej siły, nie liczącym się z uczuciami innych ludzi i agresywnym. Dąży wówczas naprzód nie zwracając uwagi na zasługi innych ludzi.

Jest władczy i energiczny, a potrafi w życiu być również niesprawiedliwym i dokuczliwym. Gdy mu się zwłaszcza przeciwstawiać — potrafi być bardzo zawziętym i egoistycznym. Interesów swej rodziny, a zwłaszcza dzieci — broni z niezwykłą zaciętością.

Okazuje sympatię dla osób starszych, interesują go dawne obyczaje, starożytności, rzeczy niezwykłe. Lubi też zbierać pamiątki i wszystko co może mu przypominać przeszłość.

Trzeba dodać, że urodziny te dają dwa typy: jeden bardziej bierny i leniwy – drugi zaś ambitny
i niezmordowany
. Ten ostatni – chociaż może się wydawać na zewnątrz nieco powolnym – jest bardzo zacięty i wytrzymały i pod tym względem może przetrzymać osoby najbardziej energicznie występujące na zewnątrz.

Wady. Nie potrafi opanować swych odruchów i pożądań; jest egoistą.

W życiu dochodzi stopniowo do stanowiska, które daje mu wpływy i pełną władzę, co potrafi wykorzystać umiejętnie.

Kto urodził się w tym dniu, nawet gdy pochodzi ze sfer niskich — może się wznieść w życiu wysoko, na stanowisko, na jakim nie będzie potrzebował obawiać się rywali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>