Koniunkcja Marsa z Saturnem 10 lipca 2008

W najbliższym czasie czeka nas ważna koniunkcja planet: Mars utworzy koniunkcję z Saturnem w znaku Panny. Wydarzy się to 10 lipca 2008 o godz. 20:11 (czasu polskiego). Te dwie planety spotykają się na niebie mniej więcej co dwa lata i dwadzieścia dni.

Tradycyjnie te dwie planety oznaczają same najgorsze rzeczy, jako że starożytni astrologowie uważali je za dwa malefiki, czyli planety złoczynne i niekorzystnie oddziałujące na siebie. Mars jest planetą energii, walki, wysiłku fizycznego, podążania do przodu. Saturn natomiast oznacza budowanie struktur, czekanie, testowanie, wycofywanie się, trwanie. Kiedy te dwie planety spotykają się, działają jak przysłowiowy gaz i hamulec – lecą iskry, ale nie widać efektu. Bardzo często oznacza to testowanie sił i wytrzymałości człowieka – co nas może spotkać 9-11 lipca, kiedy utworzy się zerowy aspekt.

Koniunkcja Marsa z Saturnem może nas jednak czegoś nauczyć: koncentracji woli i sił, opanowania, a także wytrwałości w ćwiczeniu tego, co nam nie wychodzi. Aspekty między tymi planetami można zaobserwować u osób, które zajmują się biznesem i są menadżerami, u sportowców i osób, które uprawiają medytację i jogę, a także u… polityków! Na polskiej scenie politycznej właścicieli takich aspektów jest sporo: Donald Tusk, Andrzej Lepper, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Lech i Jarosław Kaczyńscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>