Kwartalnik „Tarocista” nr 2(8)/2011 już w sprzedaży!

Kolejny numer „Tarocisty” przyjechał do nas dzień przed Wigilią, 23 grudnia. Wysłaliśmy już przesyłki do prenumeratorów. Pojedyncze numery można zamawiać przez naszą stronę tarocista.com, przez nasz sklep internetowy:
http://sklepmagiczny.pl/tarocista-28201 … j1dfjjmck1

lub telefonicznie 0-600-218-488/588.

Od redakcji

Są takie okazje, których świętowania nie można przegapić. Ósemka jest liczbą magiczną, choć gdzież jej do wspaniałej, okrągłej dziesiątki! Daleka jeszcze droga! W tarocie ósmy wielki arkan może być Pustelnikiem, ale może być też Siłą. Zależy, jak komu lepiej leży, kto jaką talię tarota bardziej czuje, zna i lubi. Różne mogą być drogi wiodące do mądrości: aktywna wiedzie przez Siłę, a kontemplacyjna przez Pustelnika. Do celu dojdzie ten, kto będzie cierpliwszy, lepiej przygotowany i bardziej konsekwentny. Upór, stabilność, pewność siebie i hart ducha to najważniejsze ezoteryczne znaczenie ósemki. Ma je Pustelnik, ma je też Siła.

Wielkie arkana nie lubią się kłócić, ale kochają to robić Piątki, które pełne są niespożytej energii. Ich działanie łatwo wymyka się spod kontroli. Dlatego w tym numerze dokładnie się im przyglądamy i analizujemy, jak zapanować nad wydarzeniami, jakie Piątki wnoszą w nasze życie. Artykuł „Piątki: życie na zakręcie” polecamy zwłaszcza tym, którzy na widok Piątki Denarów czują nieprzyjemne ukłucie w sercu. Piątki potrafią kryć w sobie wielki potencjał pozytywnych zmian w naszym życiu, ale wskazują też, że musimy sami zawalczyć o naszą wolność i niezależność.Opisujemy też pełną wojenną talię, abyśmy wiedzieli jak w razie potrzeby stawiać na swoim i jak wygrywać w razie poważnego sporu. Nie ma co się jednak kłócić o drobiazgi, bo odwracają naszą uwagę od tego, co jest naprawdę ważne. Czasami trzeba zatrzymać się i pomyśleć, zamiast się kłócić i szarpać z losem. Dokładnie widać to w kartach bramach, których opisywanie kontynuuje w tym numerze Izabela Podlaska. Podpowiadamy też jak przeprowadzić udaną sesję oraz jak poradzić sobie z ciekawskimi przyjaciółmi, którzy od progu proszą nas o karty. Nie przegapcie też IV Festiwalu Tarota, na który serdecznie zapraszamy 4 lutego 2012 roku do Warszawy.

Miłosława Krogulska

SPIS TREŚCI
Numer 2(8)2011, 90 stron. Druk czarno-biały, okładka kolorowa.

Od redakcji

NAUKA TAROTA

3 Karta Rydwan
IZABELA PODLASKA
Karta Rydwan oznacza niezależność, pokaz siły, podróże oraz wprowadzanie planów w czyn. Przeczytaj opis karty, jej symbolikę i znaczenia w interpretacji.

6 Karty po znajomości
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Z wróżeniem dla znajomych więcej bywa kłopotu, niż radości. Warto wypracować sobie taki sposób wróżenia znajomym, aby nie popsuć sobie sympatycznych relacji i nie zostać etatowym wróżbitą na każdej towarzyskiej imprezie.

TAROT W PRAKTYCE

14 Piątki: życie na zakręcie
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Piątki to małe arkana o wielkiej sile. Ich interpretacja jest trudna, bo są to karty wieloznaczne. Energia piątek szuka ujścia i szybko przynosi zmiany. Symbolizują one wybory, których trzeba dokonać, jeśli chcemy osiągnąć nasze cele.

25 Karty Bramy cz. IV: Dwór Mieczy
IZABELA PODLASKA
W Dworze Mieczy dwie karty są bramami: Szóstka i Ósemka. Na obydwu kartach w talii Ridera-Waite’a bohaterkami są kobiety w trudnej życiowej sytuacji. Dwór Mieczy pokazuje świat naszych myśli, to, w jaki sposób komunikujemy się ze światem i jak zdobywamy wiedzę i informacje o otaczającym nas świecie.

Rozkład 1. Zmiana
Rozkład 2. Sytuacja bez wyjścia

42 Sesja tarota
IZABELA PODLASKA
Kiedy rozkładamy karty, musimy wiedzieć, po co i jak to robić. Każdy tarocista ma swój własny styl kładzenia kart. Jednak czy wróżymy sobie, przyjaciołom, rodzinie czy klientom, musimy postępować według schematu, który zapewni nam sukces i udaną przepowiednię. Jakich reguł i rytuałów warto przestrzegać, a co przeszkadza nam w przeprowadzeniu udanej sesji tarota?

ROZKŁADY

48 Konflikt w tarocie
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Każdy rozsądny człowiek przyzna, że lepiej jest w życiu unikać konfliktów i sporów. Czasami jednak nie mamy wyjścia, negocjacje nie pomagają i musimy zacząć walczyć o swoje sprawy. Dobrze jest wtedy zaplanować strategię i poznać słabe punkty przeciwnika. Tarot chętnie nam w tym pomoże, a kilka dobrze znanych rozkładów można zmodyfikować tak, aby doradziły nam jak wygrać w sporze. Przedstawiamy szczegółowy opis każdej karty tarota w trzech kategoriach: jako przeciwnik, jako rada w sporze i jako wynik sprawy.

Rozkład 1. Czy wygram w sporze?
Rozkład 2. Awantura

Zapowiedzi

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>