Tarot Necronomiconu – nowość Lo Scarabeo

Właśnie został wydany przez włoskie wydawnictwo Lo Scarabeo Tarot Necronomiconu (nazwa angielska Dark Grimoire Tarot, oryginalna włoska nazwa Tarocchi del Necronimicon), autorstwa Michele Penco. To talia mroczna, niepokojąca, ale posiadająca wyjątkowy klimat. Karty są w pięknej, przydymionej kolorystyce. Można ją kupić w naszym internetowym Sklepie Magicznym - cena 59 zł.

Tarot Necronomiconu (Dark Grimoire Tarot) to karty inspirowane mrocznymi opowiadaniami Howarda Philipa Lovecrafta, który wspomina w nich o istnieniu mrocznej czarnej księgi Necronomicon. Dzięki temu ta talia otwiera drzwi do ciemnej strony osobowości człowieka, ukazując to, czego się boimy lub nie chcemy dostrzec w otaczającym nas świecie.

Karty nadają się dla osób, które mają już doświadczenie w pracy z Tarotem, rysunki są bowiem bardzo mroczne i pesymistyczne, pokazują ciemną stronę świata i człowieka.

Tarot Necronomicon może służyć do pytań i rozkładów na pytania dotyczące problemów, lęków, wątpliwości czy analizy ciemnej strony życia.

Napisy na kartach i instrukcja w kilku językach. My dodajemy tłumaczenie instrukcji i znaczenia kart na język polski.

Zobacz więcej kart z tej talii.

Mroczna księga Necronomicon ma złą sławę i niejasne pochodzenie. Napisał ją w latach 20-tych XX wieku Howard Philip Lovecraft jako kontynuację swoich przerażających opowiadań – horrorów. Mimo że księga jest fikcją literacką, wiele osób do dziś wierzy, że gdzieś na świecie istnieją jej stare, średniowieczne kopie. Sam Lovecraft podaje, że Necronomicon został napisany w VIII wieku w Damaszku przez arabskiego poetę, maga i astronoma Abdul Alhazdreda i pierwotnie nosił tytuł Al Azif (arabska nazwa dziwnych nocnych odgłosów, które wydają owady, a Arabowie przypisywali je demonom). Potem została przetłumaczona na grekę (wtedy nadano jej nazwę Necronomicon – Księga Praw Zmarłych) i łacinę.

Podobno słynny mag John Dee napisał w XVI wieku angielską wersję Necronomiconu na polecenie Cesarza Rudolfa II, który interesował się magią i okultyzmem. Niektórzy badacze okultyzmu twierdzą, że własną kopię Necronomiconu miał też Aleister Crowley, który w Nowym Jorku romansował z Sonią Haft Greene, przyszłą żoną Lovecrafta. Lovecraft fascynował się tropieniem emanacji zła, które przetrwało do naszych czasów w niezmienionej, pierwotnej formie i dalej nas otacza i na nas działa. Znawca okultyzmu Colin Wilson przypuszcza, że Lovecraft posiadał starą kopię Necronomiconu, ale nie mógł ujawnić wszystkich zawartych w niej informacji, bo należał do ezoterycznej sekty.

Księga wyjawia tajemnice o pradawnych bóstwach, które kiedyś rządziły Ziemią i teraz czekają na odpowiedni czas, aby wrócić. Jednym z Wielkich Przedwiecznych jest Cthulhu – bóstwo śpiące na dnie oceanu. Księga opisuje różne przerażające i niebezpieczne rytuały magiczne: zawiera pieśń do Yog-Sothotha, dzięki której można otworzyć Drogę do tego świata, informacje o „Proszku Ibn-Ghaziego”, a także opis „Znaku Voorish”. Współcześnie księga jest uznawana za główne źródło wiedzy o czarnej magii. Wielu artystów w swoich dziełach odnosi się do Necronomiconu, między innymi pisarze Stephen King, Terry Pratchett, Andrzej Sapkowski i malarz H. R. Giger.

Kup Tarota Necronomiconu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>