Kto urodził się 26 lipca

Wszystkiego najlepszego dla dziś urodzonych Lwów!

Sławne osoby urodzone 26.07: biskup krakowski i patron Polski Stanisław ze Szczepanowa (1030), cesarz Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, król Czech i Węgier Józef I Habsburg (1678), irlandzki pisarz George Bernard Shaw (1856), szwajcarski psycholog, twórca psychologii analitycznej Carl Gustav Jung (1875), brytyjski pisarz Aldous Huxley (1894), brytyjski pisarz Robert Graves (1895), polska pisarka Magdalena Samozwaniec (1899), amerykański reżyser filmowy Stanley Kubrick (1928), angielski wokalista zespołu The Rolling Stones Sir Mick Jagger (1943), angielska aktorka Dama Helen Mirren (1945), polski aktor Jan Piechociński (1950), amerykański aktor Kevin Spacey (1959), amerykańska aktorka Sandra Bullock (1964), brytyjska aktorka Kate Beckinsale (1973), polska aktorka Marta Żmuda-Trzebiatowska (1984).

Jan Starża – Dzierżbicki pisał o dziś urodzonych:

Kto urodził się dnia 26 lipca

Nie lubi się krępować i pozwala sobie na wybryki.

Jest to człowiek ognisty, mocno zbudowany, mówiący głośno, o przenikliwym spojrzeniu.

Dzielny, rezolutny, wymowny, wspaniałomyślny – wystarcza sam sobie. Z powodu swej dużej odwagi przechodzącej nawet czasem w zuchwałość - naraża się niepotrzebnie na niebezpieczeństwa.

Pragnie władzy i zaszczytów – ale odznacza się też dużym poczuciem honoru i godności własnej.

Umysł jego jest zdolny i bardzo elastyczny; wykazuje często duże zdolności literackie i krasomówcze. Interesuje się wszystkim co piękne i wzniosłe a jego wyobraźnia jest bardzo żywa.

Jest pełnym entuzjazmu, ale jego ufność łatwo może przerodzić się w niedowierzanie. Gdy się raz zrazi do kogoś – nie da się później przekonać.

Prowadzi życie dość nieregularne, niczym się nie krępuje i pozwala sobie na wybryki.

Dzięki nadmiarowi uczuciowości i namiętności – popełnia ekscesy; nieraz ulega wybuchom namiętności i żałuje po niewczasie. Skoro potrafi się w końcu opanować – może dokonać wielkich rzeczy w życiu.

Stosunki z braćmi – zazwyczaj układają się harmonijnie. Dzieci będą mu pociechą i źródłem szczęścia.

Kobieta urodzona dzisiaj jest doskonałą wychowawczynią i pielęgniarką, a jako kucharka jest niezwykle uzdolniona. W miłości jest bardzo bezpośrednia, poświęcająca się. Nie lubi wszystkiego co drobiazgowe i marne, a na swe otoczenie pragnie wywierać wpływ ożywiający. Im starsza się staje – tym większą aktywność przejawia. Nie powinna martwić się przeszłością, lecz radośnie patrzeć w przyszłość.

4 myśli nt. „Kto urodził się 26 lipca

 1. Bemika

  Ja się urodziłam tego dnia i rzeczywiście normalna nie jestem ;))
  Jestem rzeczywiście jak wino (im starsza tym lepsza) i żyję tak jak jest tu napisane.
  Ascendent też mam w lwie :)

  Pozdrawiam
  B

 2. Alissa

  prawdpodobnie to prawda, ale co do mnie to nie zgadzam się z tym,
  że jestem uzdolniona jako kucharka… bo nie lubię gotować :)
  może kiedyś obudzi sie u mnie jakiś talen… :D :D

 3. Kiva

  Ja sie urodziłam 26 lipca ale to co tu jest napisane to nie jest o mnie ZUPEŁNIE . Ja nie lubie gotować. Ja jestem jak to moja kolezanka powiedziała ,,Słitaśna,, i rzygam tęczą . I nie jestem odważna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>