Kto urodził się 28 lipca

Wszystkiego najlepszego dla dziś urodzonych Lwów!

Sławne osoby urodzone 28.07: niemiecki filozof Ludwig Feuerbach (1804), polski pisarz i historyk Józef Ignacy Kraszewski (1812), francuski malarz Marcel Duchamp (1887), austriacki filozof Karl Popper (1902), żona prezydenta USA Johna Fitzeralda Kennedyego Jacqueline Kennedy Onassis (1929), prezydent Wenezueli Hugo Chavez (1954), amerykański aktor Alexis Arquette (1969).
Jan Starża – Dzierżbicki pisał o dziś urodzonych:

Kto urodził się dnia 28 lipca

Mądry, przebiegły, dumny – prowadzi życie samotne.

Umie się w porę opanować i sam sobie wykreśla swe cele i drogi życiowe. Niezbyt towarzyski – prowadzi nieraz życie w odosobnieniu.

Posiada usposobienie filozoficzne. Mądry, czujny, bystry umie też być bardzo chytrym i przebiegłym. Interesuje się studiami naukowymi.

Wyróżnia się swymi zdolnościami pośród otoczenia. Nieraz z zamiłowaniem studiuje sztuki piękne, a potrafi również prowadzić jak najbardziej pracowite poszukiwania z dużą cierpliwością oraz inteligencją.

Biorąc ogólnie – jest to zdolny organizator, człowiek ostrożny, bystry, inteligentny, skupiający dookoła siebie innych ludzi. Potrafi jednak być również zazdrosnym i gniewnym – stąd też postępować z nim należy umiejętnie.

Pragnie wysunąć się na pierwsze miejsce i walczy o to, zwyciężając swych rywali w sposób bardzo subtelny. Dąży do tego zawsze aby zająć stanowisko przodujące.

Nie jest wolnym od pożądliwości, a jak mówiliśmy – jest też dość chytry. Jednakże te właściwości charakteru pokierowane odpowiednio mogą mu waśnie oddać doskonałe przysługi w życiu praktycznym. I nieraz może się tak zdarzyć, że swoje cele życiowe osiąga właśnie dzięki podstępowi lub chytrości.

Gdy go się krzywdzi lub oszukuje – wówczas odpowiada dumą i wzgardą, ale w gruncie rzeczy jest to człowiek dość wspaniałomyślny, który łatwo przebacza, nie okazując chęci do zemsty.

Co mu grozi? Nieraz tak się zdarzyć może, że w życiu spotykają go duże przejścia i przykrości a może nawet zostać zmuszonym do opuszczenia swej ojczyzny.

Do czego powinien dążyć? Aby prowadzić życie o trybie ustalonym, dążąc do spokoju, harmonii i unikać stanowisk związanych ze zbyt wielką odpowiedzialnością.

Jego organizm jest na ogół dość mocny i po przebytych cierpieniach szybko przychodzi do zdrowia, wykazując znaczny zasób siły życiowych. W razie niedomagania mogą się przejawiać jakieś zaburzenia w funkcjonowaniu serca.

11 myśli nt. „Kto urodził się 28 lipca

 1. Kasia 59

  Fajnie, ze mam dziś urodzinki, właśnie jeszcze nikt mi nie złożył życzeń , więc sobie przeczytałam i jest fajnie
  Wszystkim też urodzonym dzisiaj życzę szczęścia

 2. blessfajarasta

  ja też, martwi mnie jednak „unikać stanowisk związanych ze zbyt wielką odpowiedzialnością”

 3. Klaudia

  Wcale ten opis do mnie nie pasuje.W pewnej książce był zupełnie inny który zgadzał się w 100 procentach.Ehhh

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>