Tarot Kontemplacyjny – nowość Lo Scarabeo

Kolejna nowość włoskiego wydawnictwa Lo Scarabeo w tym roku to Tarot Kontemplacyjny (Contemplative Tarot), który powstał pod wpływem pism na temat Tarota wielkiego ezoteryka i uczonego P.D. Uspieńskiego, ucznia Gurdżijewa. Według niego obrazy Tarota można przedstawić jako wędrówkę świadomości i poszukiwanie samego siebie.

Fragment instrukcji do Tarota Kontemplacyjnego:
„Według przemyśleń Uspieńskiego każdy Wielki Arkan Tarota jest powiązany z ciągiem duchowych odniesień: siedem kart odnosi się do Człowieka i jego osoby; kolejnych siedem połączonych ze „Wszechświatem” pokazuje nieuniknioną konfrontację człowieka z uniwersalnymi prawami Materii; trzecia grupa siedmiu kart jest połączona z „Boskością” lub sferą związaną z rzeczywistością transcendentalną. Na końcu wreszcie te trzy grupy kart czy też sfer (ludzie, wszechświat i boskość) łączą się w karcie XXI, która ma nazwę „Całość”.

Każdej karcie Wielkich Arkanów przyporządkowana jest litera hebrajskiego alfabetu według symbolizmu kabalistycznego. Tylko Arkan XIII nie ma litery, co oznacza bezgłośną ekspresję tej karty, która w niektórych taliach istnieje bez nazwy.

Małe Arkana są powiązane z literami świętego Tetragrammatonu (imienia Boga w kabale): Kielichy to He, Denary – He, Buławy – Yod, Miecze – Vaw.

Talia została stworzona, aby ośmielić i zachęcić do poszukiwań oraz medytacji każdej karty i rysunku, jaki na niej jest. Z tego powodu rewersy karty przedstawiają różne symbole i kolory.”

Napisy na kartach i instrukcja w kilku językach (angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański). My dodajemy tłumaczenie instrukcji i znaczeń kart na język polski.

Tarot świetnie nadaje się do pytań i rozkładów dotyczących przyszłości, rozwoju swojej osobowości lub analizy swojego lub czyjegoś charakteru. Tarot może też służyć do medytacji.

Tarota można kupić w naszym sklepie internetowym, cena 59 zł. Tam też można obejrzeć więcej kart z tej talii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>