Wojna w Gruzji a zaćmienia Słońca i Księżyca

Miałam dziś napisać o horoskopie kontrowersyjnej Olimpiady w Pekinie, dzień rozpoczęcia Igrzysk został przyćmiony przez inne wydarzenie: Gruzja rozpoczęła zbrojną interwencję w Osetii Południowej, swojej autonomicznej prowincji, przez co złamała rozejm sprzed kilkunastu lat i sprowokowała Rosję do militarnej interwencji. Wojna – już teraz można tak stwierdzić – rozpoczęła się 8.08.2008 o północy. Oto horoskop rozpoczęcia wojny w Gruzji:

Horoskop wojny na Kaukazie 2008 r.

Wojna w Gruzji 08.08.2008 godz. 00:00, Tbilisi, Gruzja

Horoskop rozpoczęcia wojny pokazuje, że szanse są bardzo nierówne, ale działania wojenne będą bardzo zaciekłe. Mars w opozycji do Urana świetnie oddaje tutaj atak z zaskoczenia, jaki przeprowadziła Gruzja. Ascendent w znaku Byka i Wenus, władczyni tego znaku, oznaczają Gruzję, która rozpoczęła ten konflikt. Mars, władca Skorpiona i VII domu, jest sygnifikatorem Rosji, która podjęła działania zbrojne przeciw Gruzji. Obie planety znajdują się w znaku Panny, czyli są tak jakby na tym samym polu – można powiedzieć dosłownie: na polu bitwy. Stąd można wysnuć wniosek, że wojna będzie trwała długo. Wenus jest jednak w znaku swojego upadku, co wskazuje na słabą pozycję Gruzji w tym konflikcie i nie wróży dobrze jej działaniom militarnym. Mars tworzy aplikacyjną kwadraturę do Plutona, drugiego władcy Skorpiona, co oznacza zwiększenie ataków i ilości wojska ze strony Rosji w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Wenus tworzy aplikacyjny sekstyl z Księżycem – co oznacza poparcie ludności Gruzji dla wojny, ale potem utworzy koniunkcję z Saturnem – Gruzja poniesie bardzo duże straty, niewykluczone że terytorialne oraz straci swoją pozycję na arenie międzynarodowej. Najbardziej ucierpi ludność cywilna, co w tym horoskopie jest podkreślone przez Księżyc, który przebywa w znaku swojego upadku czyli w Skorpionie.

Niedawne zaćmienie Słońca w 9 stopniu znaku Lwa miało bardzo silne oddziaływanie na horoskopy wielu państw i przywódców, o czym pisałam w artykule Całkowite zaćmienie Słońca 1.08.2008 r. W horoskopie Gruzji zaćmienie utworzyło opozycję do Księżyca. Nie wróży to dobrze Gruzinom i Osetyńczykom, bo zapowiada duże straty w ludności cywilnej. Na długą i wyczerpującą wojnę wskazuje też tranzyt Plutona, który od grudnia 2008 r. przez trzy kolejne lata będzie tworzył kwadraturę do Marsa horoskopu Gruzji – co oznacza zmagania militarne i zaciętą walkę o swoje. Pluton dodatkowo będzie tranzytował kwadraturą oś horoskopu Gruzji MC – IC, co oznacza walkę wewnętrzną (tak samo było w przypadku Pakistanu kilka miesięcy temu) i kryzys dotychczasowej władzy.

Horoskop Gruzji

Gruzja – ogłoszenie niepodległości 9.04.1991 r. 12:00 Tbilisi, Gruzja

W horoskopie Saakasziwliego zaćmienie to utworzyło koniunkcję z Księżycem (nie wiadomo jednak, w którym jest on stopniu, czyli trudno określić ścisłość aspektu) i opozycję do Marsa, który oznacza walkę, przemoc, a także w horoskopie głowy państwa stosunek do wojska i sił militarnych. Zaćmienie utworzyło również opozycję do progresywnego Słońca prezydenta Gruzji w 9 st znaku Wodnika. Jakby tego było mało, tranzytujący Pluton od czerwca zbliża się w retrogradacji do Słońca Saakaszwiliego, które jest w 28 st 14 min znaku Strzelca. Kiedy Pluton działał poprzednim razem na ten punkt w jego horoskopie, czyli pod koniec 2007 r. i w styczniu 2008 r., Saakaszwili zwalczał opozycje w Gruzji i przygotowywał się wyborów prezydenckich, które w końcu wygrał. Był oskarżany o korupcję i zapędy totalitarne w rządzeniu krajem.

Horoskop Micheila Saakaszwiliego

Micheil Saakaszwili ur 21.12.1967 r. w Tbilisi, w Gruzji

Teraz poprowadził Gruzję na wojnę, która jest jego politycznym samobójstwem. Niestety, może ono potrwać długo. Przed nami bowiem 16.08.2008 r. drugie w sierpniu zaćmienie – tym razem Księżyca w znaku Wodnika. Jest ono ściśle powiązane z zaćmieniem Słońca z lutego 2008 r. w znaku Wodnika, kiedy to Kosowo ogłosiło niepodległość i odłączyło się od Serbii. Teraz Osetia walczy o swoją niezależność. Pluton, który cofnął się do znaku Strzelca, do listopada będzie dodawał Saakaszwiliemu sił i będzie go mamił snami o potędze. Niestety, oprócz politycznego samobójstwa (Gruzja poprzez atak na Osetię straciła szanse na zbliżenie z Europą i na przyjęcie do NATO) prezydentowi Gruzji grozi też wielkie niebezpieczeństwo – tranzyt Plutona daje często zagrożenie życia przez zamachy i ataki z ukrycia (patrz mój artykuł Pluton i śmierć Benazir Bhutto).

Tyle tak na szybko, jutro ciąg dalszy z horoskopami Rosji i UE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>