Kto urodził się 27 sierpnia

Wszystkiego najlepszego dla Panien, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 27.08: niemiecki filozof Georg Wilhelm Friedrich Hegel (1770), amerykański fotografik Man Ray (1890), prezydent USA Lyndon Johnson (1908), polski malarz, grafik Roman Opałka (1931), piosenkarka folkowa Republiki Zielonego Przylądka Cesária Évora (1941), polski aktor Andrzej Chyra (1964), premier Estonii Juhan Parts (1966).

Kto urodził się 27 sierpnia

Poważny, głęboki – zdolny do wtrwałej pracy.

Umysł jego oparty jest na mocnych podstawach zdrowego rozsądku. Charakter takiego człowieka jest dojrzały, poważny, a jego cele i pragnienia są bardzo racjonalne i słuszne – mogą też liczyć na spełnienie się w życiu. Bardzo interesuje go sztuka i to we wszelkich dziedzinach – i nieraz sam wykazuje zdolności artystyczne.

Jest to człowiek głęboki, o skłonnościach filozoficznych, obdarzony intuicją.

Oddany jest swemu zawodowi i przywiązany do ojca. Metodyczny, chociaż nieco egoistyczny, jest człowiekiem mądrym, zdolnym do pracy usilnej i wytrwałej. Obyczaje jego są dość proste, a w związku z ziemią może osiągnąć powodzenie. Lubi rolnictwo i ma upodobania do życia wiejskiego. Dzięki rolnictwu, ziemi i jej produktom – może osiągnąć doskonałe rezultaty materialne.

Wady. Nieraz jest powierzchowny i zbyt konwencjonalny. Dużo wydaje niepotrzebnie.

Do czego powinien dążyć? Niechaj więcej wierzy swej intuicji i głosowi ducha aniżeli przeciwstawiającemu się im zimnemu rozsądkowi. Taki człowiek podobny jest bowiem do niewierzącego Tomasza – pragnie obejrzeć – zanim uwierzy.

Organizm jego jest dość mocny, ale trzeba dodać, że troski i niepokoje życiowe wywierają na zdrowie jego wpływ ujemny.

Kto urodził się dzisiaj jest niezwykle wrażliwy i bardzo silnie odczuwa emanacje innych ludzi – toteż najbliższe otoczenie zawsze wywiera nań silny wpływ magnetyczny. Główną troską jego, o ile chodzi o zdrowie, powinno być racjonalne odżywianie się i dieta higieniczna, a to z powodu bardzo delikatnych kiszek, które stanowią najsłabszą stronę organizmu.

Życie człowieka urodzonego dzisiaj będzie pożyteczne dla społeczeństwa, z wiekiem zdobywa duże doświadczenie życiowe i żyje najczęściej długo. W końcu powiedzie mu się w życiu – otaczać go będzie dobrobyt tak, że będzie mógł całą pełnią używać życiowych rozkoszy.

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>