Kto urodził się 29 sierpnia

Wszystkiego najlepszego dla Panien, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 29.08: angielski filozof John Locke (1632), polski matematyk, astronom Jan Śniadecki (1756), belgijski pisarz Maurice Maeterlinck (1862), szwedzka aktorka Ingrid Bergman (1915), amerykański muzyk jazzowy Charlie Parker (1920), amerykański polityk i kandydat na prezydenta USA John McCain (1936), polska piosenkarka Zdzisława Sośnicka (1945), polski muzyk Grzegorz Ciechowski (1957), amerykański piosenkarz Michael Jackson (1958).


Kto urodził się 29 sierpnia

Łatwo zarabia pieniądze, ale równie szybko je wydaje.

Dyskretnie potrafi wykorzystać nadarzające się możliwości życiowe. Aktywny, bardzo inteligentny, o zainteresowaniach wszechstronnych, jest niezwykle zdolnym obserwatorem i obiecującym eksperymentalistą. Jego światopogląd jest materialistyczny.

Milczący, zamknięty w sobie, ma zdolności wynalazcze i chętnie zajmuje się studiami naukowymi. Zwłaszcza interesuje go chemia. Jest to człowiek sympatyczny, chętnie służący innym swoją pomocą. Nastrojony pokojowo, wesoły, radosny, jest energiczny, i lubi wszelkiego rodzaju rozrywki i przyjemności.

Pełen ufności, patrzy z nadzieją w przyszłość, i nie zraża się łatwo. Zazwyczaj bywa sumienny, lubi porządek i systematyczność. Chociaż posiada łatwość dostosowywania się do warunków życiowych – nie zawsze czuje się szczęśliwy. Zazwyczaj bywa dość przystojny.

Wiedzie mu się w miłości: w małżeństwie natomiast mniej może być szczęśliwy. Trzeba dodać, że małżeństwo wywiera na niego wpływ całkiem specjalny – gdyż dzięki swej niezwykłej wrażliwości silnie popada pod wpływ żony, która swą zmysłowością lub czystością działa nań niezwykle silnie. Związki najlepsze z osobami urodzonymi w czasie od 22 grudnia do 21 stycznia i od 20 kwietnia do 21 maja.

Pod względem pokarmu jest bardzo wymagający i nieraz wykazuje zamiłowanie do specjalnej diety. Jednakże pokarmy najprostsze są dla niego najlepsze; potrzebuje również pełni świeżego powietrza. Wystrzegać się natomiast powinien przyjmowania do wewnątrz wszelkich lekarstw ostrych, gdyż delikatny jego organizm zbyt silnie na nie reaguje.

Wady. Jego natura wykazuje nieraz zbyt mało stałości. W walkach życiowych brak mu często zarówno wytrwałości, jak i odwagi.

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

22 myśli nt. „Kto urodził się 29 sierpnia

 1. adu$ka

  Hej!! Widzę , że dziewczyna pod nick’iem ewka urodziła się tej samej daty co ja , czyli 29 sierpień 1996!! (super[!][!][!]) PS. Za 5 dni mamy urodzinki!!! 29 sierpnia RZĄDZI , a inni mogą nam tylko pozazdrościć!!

 2. ochady

  trzeba tutaj kogoś starszego. Ja urodziłem się w zamierzchłych czasach 29 sierpnia 1958 trochę ciężkie to były czasy

 3. Małgorzata 29.08.1958 godz. około 11.00

  Kto z urodzonych 29 sierpnia 1958 roku doceniał dorobek artystyczny Michaela Jackson’a przed jego odejściem. No każdy z nas, bo nie można było inaczej. Pozdrawiam wszystkich tu obecnych a jako przedstawicielka starszyzny plemiennej dedykuję wszystkim „małolatom”, by w dniu swoich urodzin pamiętali, że marzenia są drogą a sukces przeznaczeniem.

 4. magda MJ FAN

  właśnie dziś są urodziny Michaela, a nikt o tym nie pamięta Boże to starszne jak małe jest fanów a gdyby nie umarł mili by go w dupie…

 5. Liberian Girl . ♥

  kurcze, ja też urodziłam się 29.08.1996 ! ; )) .
  tak bardzo się cieszę, że obchodzę urodzinki tego samego dnia co mój Michaelek ;-*** . Bóg wiedział, kiedy zesłać mnie na ziemię <3 .
  PS. adu$ka, mamy tak samo na imię, bo ja też jestem Ada i na dodatek ta sama data urodzenia ^^ . !

 6. kasia

  ja tez urodziłam sie 29.. sierpniaa;dd

  o 10;20. aa przede mną o 10;10 urodziła sie moja siostraa ;p kinga ;dd

  29 jest najlepszyyy !

 7. marianna

  ja też jestem urodzona 29 sierpnia ale w zamierzchłych czasach bo w 1954r, to była niedziela, godzina 7.05 rano, a że teraz mam trzy dorosłe już córki i jestem szczęśliwą mężatką (33 lata z tym samym facetem) to przedstawiając sie mówię – panna z trójką dzieci urodzona w niedzielę , pozdrawiam sierpniowe panny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>