Kto urodził się 30 sierpnia

Wszystkiego najlepszego dla Panien, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 30.08: angielska pisarka Mary Shelley (1797), francuski pisarz Théophile Gautier (1811), polski logik, filozof Józef Maria Bocheński (1902), polska aktorka Ryszarda Hanin (1919), polski tenisista Wojciech Fibak (1952), polski piosenkarz Rudi Schuberth (1953), prezydent Białorusi Alaksander Łukaszenka (1954), rosyjska dziennikarka Anna Politkowska (1958), rosyjski podpułkownik KGB/FSB Aleksander Litwinienko (1962), polska piosenkarka Katarzyna Nosowska (1971), amerykańska aktorka Cameron Diaz (1972), polski lekkoatleta, miotacz kulą, mistrz olimpijski Tomasz Majewski (1981).
Kto urodził się 30 sierpnia

Łatwo przesadza w analizowaniu i krytykowaniu innych.

Jest to człowiek, który mówi innym przykrości „dla ich własnego dobra”. Skromny, zamknięty w sobie – nie można powiedzieć, aby nie był towarzyski, ale często w towarzystwie, zwłaszcza osób płci odmiennej -zachowuje się niezręcznie.

Jest zwolennikiem piękna, ładnych kostiumów i okazałych wystąpień publicznych – sam jednak niechętnie wysuwa się naprzód – gdyż jest bardzo wrażliwy, ostrożny i delikatny. Intelekt jego jest bardzo aktywny, bystry i obfituje w różnorodne idee.

Ma zdolności naukowe i na tym polu może osiągnąć pewne plusy. Dzięki swej wielkiej wrażliwości zależnym jest w wysokim stopniu od otoczenia. Antypatyczne – silnie działa mu na nerwy. Może osiągnąć powodzenie w zakresie statystyki a także wszelkich produktów ziemi, jak bawełna, len, konstrukcje drzewne, rośliny medyczne lub wszelkie pokarmy.

Usposobienie jego jest uprzejme i szlachetne, uczucia wierne a charakter prawy i czysty. Małżeństwo jednak niezbyt go interesuje i w nim czekają go nieraz przykrości.

Wady. Chętnie miesza się do spraw innych ludzi, jest niechętny, nieporządny, niedbały, co może sprowadzić na niego trudności życiowe. Jego tendencje analityczne są bardzo silne i każdą rzecz potrafi rozłożyć na najmniejsze części składowe i rozdrobnić na kawałeczki. Przez swą krytykę odbiera odwagę czynu zarówno sobie jak i innym zwłaszcza ludziom mniej uzdolnionym w dowodzeniu. Nieraz drażni swymi krytykami otoczenie. Wszędzie widzi wady i ułomności – tylko własnych błędów wcale nie dostrzega. Ale z drugiej strony trzeba przyznać, że on nie chciałby nikomu wyrządzać specjalnie przykrości swym niemiłosiernym krytykowaniem: gani innych – chcąc im przyjść z pomocą.

Choroby jakie mogą mu grozić ewentualnie – to w pierwszej linii niedomagania kiszek. Powinien jak najmniej używać lekarstw, gdyż jego organizm jest bardzo wrażliwy, a wszelkie zbyt silne medykamenty szkodzą mu wyraźnie. W razie zachorowania – sama przyroda jego organizmu najwięcej się przyczyni do wyzdrowienia.

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

2 myśli nt. „Kto urodził się 30 sierpnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>