Kto urodził się 31 sierpnia

Wszystkiego najlepszego dla Panien, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 31.08: cesarz rzymski Kaligula (12), cesarz rzymski Kommodus (161), królowa Holandii Wilhelmina (1880), brytyjski muzyk Van Morrison (1945), amerykański aktor Richard Gere (1949), polski muzyk Robert Gawliński (1963), polska aktorka Kinga Preis (1971), polski gitarzysta Dariusz Krupa (1976).

Kto urodził się 31 sierpnia

Spokojny, szlachetny – zachowuje się prosto i naturalnie.

Jest dobrym obywatelem swego kraju i posłuszny panującym prawom – spełnia swe obowiązki. Jego umysł jest spokojny, kontemplacyjny, nieraz o skłonnościach poetyckich, nastrojony idyllicznie. Lubi muzykę, przyrodę i życie wiejskie. Lubi wycieczki w góry, a w ogóle wchodzenie na miejsca wysokie sprawia mu przyjemność.

Szlachetny, otwarty, prawy – jest to człowiek o charakterze niepodległym, a zachowuje się bardzo prosto i naturalnie. Ostrożny, praktyczny – powodzenie może osiągnąć w związku z podróżami. Wykazuje duże zdolności w kierunku finansowym. Dużo robi dla innych i nieraz przy tym zapomina o sobie i swych własnych interesach. Jest to człowiek publiczny, interesujący się żywo sprawami społecznymi, postępem, ideałami humanitarnymi. Nic ludzkiego nie jest mu obce, a instynkty opiekuńcze i rodzinne ma rozwinięte bardzo silnie.

Wadą jego jest, że mało ma ochoty do uciążliwej pracy – i raczej woli się zagłębiać w rozmyślaniach lub marzeniach.

Choroby jakie ewentualnie mogą mu grozić – to rozstroje nerwowe i niedomagania żołądkowe, które jednak najwięcej dotykają osoby nieostrożne, nie dbające o siebie.

Do czego winien dążyć? Przede wszystkim powinien starać się poznać swe wady. Niechaj w stosunku do siebie samego używa również tego szkła powiększającego, jakie stosuje do rozpatrywania wad innych ludzi. Niechaj zrozumie, że krytyka szorstka, pośpieszna, zawzięta – jaką stosuje wobec innych – może być dla osób wrażliwych więcej przykrą od bólu fizycznego.

Co mu grozi? Że ci ludzie, którym służył z całym oddaniem się – odpłacą mu niewdzięcznością. Na ogół trzeba stwierdzić, że jego życie przeważnie upływa dość spokojnie i w końcu zostaje uwieńczone powodzeniem.

W wieku późniejszym nieraz odosabnia się od ludzi i żyje samotny, oddając się kontemplacji i rozmyślaniom.

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Jedna myśl nt. „Kto urodził się 31 sierpnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>