Kto urodził się 9 września

Wszystkiego najlepszego dla Panien, które obchodzą dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 9.09: cesarz rzymski Aurelian (214), cesarz rzymski Flawiusz Honoriusz (384), kardynał pierwszy Armand Jean Richelieu (1585), wielki książę Badenii Fryderyk I Badeński (1826), rosyjski pisarz Lew Tołstoj (1828), niemiecki reżyser teatralny i filmowy Max Reinhardt (1873), włoski pisarz Cesare Pavese (1908), polski polityk Andrzej Olechowski (1947), brytyjski aktor Hugh Grant (1960), amerykański aktor Adam Sandler (1966), polski wokalista zespołu Ich Troje Michał Wiśniewski (1972), polska aktorka Maria Peszek (1973), polski aktor Marcin Bosak (1979), hiszpańska księżniczka, wnuczka Jana Karola Victoria de Marichalar y de Borbón (2000).

Kto urodził się 9 września

Mądry, przezorny, myśli o przyszłości, a jego idee są niezwykłe.

Potrafi rozwinąć wielką wytrwałość, przezwyciężyć wszelkie trudności i przeszkody, i dlatego też wychodzi obronną ręką z przewrotów życiowych, a po doznanej klęsce – szybko się podnosi.

Wyróżnia się swym darem obserwacji, umiejętnością rozróżniania i analizy zarówno jak i wrodzonymi zdolnościami filozoficznymi.

Milczący, zamknięty w sobie, bardzo rozsądny, ostrożny – stopniowo zdobywa wielką mądrość i dochodzi do majątku. Doskonale umie opowiadać, ma oryginalne, niecodzienne idee i pomysły, okazując zdolności zarówno krasomówcze jak i literackie.

Jako pisarz lub literat może wznieść się na wyżyny talentu — również i jako mówca publiczny lub muzyk. Ma wrodzone zdolności do chemii, a okazuje również zamiłowanie do rolnictwa. Ponieważ doskonale orientuje się w sprawach publicznych i wyczuwa pragnienia szerokiej publiczności — może osiągnąć powodzenie jako wydawca lub redaktor czasopism.

Wynalazczy, pracowity, czujny, bystry — kieruje się w swym życiu myślą o przeszłości, a jego projekty odznaczają się swą praktycznością.

Wady. Umysł jego nieraz jest nieco kłótliwy, nastrojony opozycyjnie.

Do czego powinien dążyć? Niechaj nie pobłaża sobie i nie pogrąża się bezczynności, gdyż może się narazić na duże straty.

Jest lubianym przez podwładnych, a jego życie najczęściej układa się pomyślnie, zabezpieczone jest przed większymi przykrościami, a horoskopy na przyszłość są dodatnie.

W życiu religijnym pragnie wszystko wyjaśnić i analizować myślowo Nie lubi złożonych rytuałów i teologicznych dociekań – zapatrując się na wszystko z punktu widzenia celowości czysto praktycznej i użyteczności.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>