Kto urodził się 25 września

Wszystkiego najlepszego dla Wag, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 25.09: książę Andegawenii i Kalabrii Ludwik III Andegaweński (1403), cesarz Chin Qiánlóng (1711), król Prus Fryderyk Wilhelm II (1744), amerykański pisarz, noblista William Faulkner (1897), francuski reżyser filmowy Robert Bresson (1901), polska piosenkarka, aktorka Hanka Ordonówna (1902), amerykańska prezenterka telewizyjna Barbara Walters (1929), amerykański aktor Michael Douglas (1944), amerykański aktor Christopher Reeve (1952), polski piosenkarz i kompozytor Jacek Skubikowski (1954), amerykański aktor Michael Madsen (1958), amerykańska aktorka Heather Locklear (1961), polski polityk i szef CBA Mariusz Kamiński (1965), amerykański aktor Will Smith (1968), walijska aktorka  Catherine Zeta-Jones (1969).
Kto urodził się dnia 25 września

Jest dobrym obserwatorem, a jego intelekt jest wysokiego gatunku.

Dąży do rozwoju umysłowego i uszlachetnienia swych uczuć. Jego zdolności umysłowe zarówno, jak intuicyjne są zrównoważone. Ideałem do którego dążyć winien jego rozwój wewnętrzny będzie doskonała harmonia i równowaga uczuć i myśli. Usposobienie jego jest szlachetne, przyjazne, uprzejme, ale również ambitne. Ludzki, chętny do pomocy, interesuje się wyższymi celami życia i z tego powodu niezbyt jest towarzyski.

Doskonały z niego obserwator, obdarzony niezwykła intuicją, którą potrafi bardzo umiejętnie zastosowywać w życiu. Jego wybitne zdolności umysłowe pozwalają mu na studiowanie najbardziej trudnych nauk i odkrywanie praw rządzących przyrodą.

Wierny i prawy, posiada dużo wrodzonego poczucia religijnego; może zostać dobrym kapłanem.

Gdy rozwinie się moralnie — staje się natchnionym, pełnym wzniosłych uczuć i myśli. Najczęściej jednakże chowa je dla siebie i nie ma ochoty dzielić się swym życiem psychicznym z innymi lub też wystawiać je na publiczna krytykę. Smak jego jest bardzo subtelny. Nierzadko jest dowcipnym. Dzięki swym czynom pożytecznym dla ogółu może osiągnąć pewną popularność.

Wady. Chociaż jest uprzejmy i przyjazny – usposobienie jego nieraz staje się melancholijne, skłonne do przesady – zwłaszcza we wszystkim, co dotyczy religii. Myśli jego często zostają opanowane przez uczucia. Nieraz też wykazuje w życiu zbyt mało siły i aktywności — brak mu impulsu. Czując zaś swa słabość – staje się zbytnio pasywnym.

W sprawach pieniężnych dość jest beztroski
– interesy bowiem handlowe i finansowe niewywierają nań wpływu przyciągającego. W ogóle nie można o nim powiedzieć, aby był zbytnio systematycznym lub porządnym – wiele rzeczy bowiem odkłada lub zapomina.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>