Kto urodził się 26 września

Wszystkiego najlepszego dla Wag, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 26.09: Św. Franciszek z Asyżu (1181), król Danii Chrystian X Glücksburg (1870), amerykański i angielski pisarz, noblista Thomas Stearns Eliot (1888), niemiecki filozof Martin Heidegger (1889), papież Paweł VI (1897), amerykański pianista, kompozytor George Gershwin (1898), brytyjski piosenkarz i muzyk zespołu Roxy Music Bryan Ferry (1945), australijska aktorka, piosenkarka Olivia Newton-John (1948), amerykańska aktorka Linda Hamilton (1956), amerykańska tenisistka Serena Williams (1981).

Kto urodził się dnia 26 września

Jest człowiekiem uprzejmym, lubianym ogólnie.

Zachowanie się jego jest miłe i przyjazne, dzięki czemu budzi sympatię otoczenia, które odnosi się do niego z ufnością.

Towarzyski, chętny do pomocy — jest dobrym mówcą. Przedsiębierze dalekie podróże — najczęściej uwieńczone pomyślnymi rezultatami. Umysł jego jest aktywny i badawczy, a charakter prawy. Dużo czyta i dzięki temu szybko się rozwija.

Charakterystyczną cechą człowieka, urodzonego dzisiaj jest jego niezwykłe umiłowanie sprawiedliwości. W obronie prawdy i słuszności — lub też tylko tego, co mu się być takiem wydaje — zdolnym jest do wielkich wysiłków. Uprzedzający, dobroczynny, nie skąpy — jest to człowiek sympatyczny, lubiący komfort, przyjemności, rozrywki — unika rutyny i pracy zbyt ciężkiej.

Delikatny, ludzki — na grzeczność i uprzejmość bardzo wrażliwy. Lubi uznanie i słuszną ocenę swej pracy. Trzeba dodać, że jest to człowiek skoncentrowany na samym sobie, który idzie w życiu własnymi drogami — odpowiednio do swych osobistych poglądów i wierzeń.

Zazwyczaj dość przystojny ciało ma dobrze zbudowane i proporcjonalne. Jak już wspominaliśmy — lubi użycie. Do żony swej przywiązany; dzieci przeważnie ma niewiele. Łatwo podlega uczuciom, odczuwa silnie radość życia, a nieraz bywa próżny.

Dzięki swej zręczności w mowie oraz dużej intuicji — może się wysunąć i zająć stanowisko wybitne — jako teoretyk, przyrodnik, artysta. Trzeba dodać, że posiada również zdolności handlowe.

Organizm jego zazwyczaj jest dość zdrowy; w razie zachorowania mogą ucierpieć przede wszystkim nerki lub głowa.

Najlepsze związki tworzy z ludźmi urodzonymi od 21 maja do 23 czerwca i od 23 stycznia do 21 lutego.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>