VIII Festiwal Tarota „Siła czyli transformacja w tarocie” 18.04.2015 Warszawa

VIII Festiwal Tarota
„Siła czyli transformacja w tarocie”
18 kwietnia 2015, Warszawa
10:00-17:00
Warszawa, Al. Jerozolimskie 44, p, III, s. 4

Zapraszamy na ósmą edycję Festiwalu Tarota organizowanego przez kwartalnik „Tarocista”, poświęconą znaczeniom karty Siła i jej znaczeniom. Na Festiwalu wystąpią: Krzysztof Azarewicz, Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.

Miejsce: sala konferencyjna Warszawa, Al. Jerozolimskie 44, piętro III, sala nr 4 (budynek przy Rotundzie).

Cena: 100 zł dla prenumeratorów „Tarocisty”, 120 zł dla pozostałych
W cenę wliczone są materiały i napoje (woda, sok, kawa, herbata). W dniu festiwalu będzie można kupić bilet w kasie przy wejściu w miarę wolnych miejsc. Uwaga! Ograniczona liczba miejsc.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Albireo s.c. ul. Pruszkowska 29/259, 02-119 Warszawa
mBank 39114020170000410205477296
W opisie przelewu dopisz: FESTIWAL TAROTA

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu Tarota uzyskasz od organizatorek:
Izabeli Podlaskiej-Konkel i Miłosławy Krogulskiej pod numerami telefonów: +48 600 218 488, +48 600 218 588 lub mailowo: redakcja (at)tarocista.com

Plan VIII Festiwalu Tarota

10:00-12:00
Miłosława Krogulska
Od brutalnej przemocy do kontroli umysłu. Przemiany wizerunku Siły w kartach tarota a zmiany społeczne i obyczajowe w kulturze Zachodu.
Karty tarota są odzwierciedleniem czasów, w jakich powstały i ewoluują wraz ze społeczeństwem. Ewolucja arkanu Siła pokazuje, jak zmieniały się zapatrywania na swobody obywatelskie czy równouprawnienie kobiet. Podczas wykładu omówimy symbolikę arkanu Siła w taliach historycznych i współczesnych. W części praktycznej opracujemy rozkład pomagający zrozumieć, jaka postać Siły dodaje nam odwagi, a jaka ogranicza nasze możliwości.

11:45 – 12:00 przerwa

12:00 – 13:30
Izabela Podlaska-Konkel
Siłą czy sposobem? Strategie życiowe w kartach tarota
Karty często podpowiadają nam, jaką strategię przyjąć, aby dobrze rozegrać trudną sytuację lub wygrać w sporze. Jak interpretować te podpowiedzi i jak wykorzystać rady tarota? Przyjrzymy się kartom, które wskazują na transformację i zmianę konieczną na ważnych etapach naszego życia. Kiedy walka się opłaca, a kiedy lepiej ustąpić? Jakie są nasze miłosne, zawodowe i duchowe transformacje?

13:30 – 14:30 przerwa obiadowa

14:30 – 17:00
Krzysztof Azarewicz
Karty dworskie w Tarocie Thota
Karty dworskie w Tarocie Thota to niezwykle złożony temat. W swej prezentacji Krzysztof omówi między innymi następujące zagadnienia:  wprowadzone przez Aleistera Crowleya innowacje w sekwencji dworskiego orszaku, powiązania kart dworskich z kabalistyczną formułą JHVH, karty dworskie jako typy osobowości, symbolika astrologiczna i zjawiska astronomiczne, relacje kart dworskich z I Cingiem. Wykład zostanie bogato ilustrowany slajdami, na których zostaną pokazane alternatywne i niewykorzystane w Tarocie Thota wersje kart namalowanych przez Friedę Harris.

Sylwetki wykładowców
Krzysztof Azarewicz – założyciel wydawnictwa Lashtal Press, redaktor „Tarocisty”, od piętnastu lat współtworzy liryki i merytoryczną oprawę albumów zespołu Behemoth. Współautor „Spowiedzi heretyka”, wywiadu-rzeki z Adamem Nergalem Darskim. Tłumacz kilkudziesięciu książek i autor tyluż samo esejów na temat filozofii Aleistera Crowleya, magii i tarota, które opublikowano nie tylko w Polsce, ale także w językach angielskim, francuskim i hiszpańskim. Zaangażowany jest w działalność Ordo Templi Orientis. Podróżuje wraz ze swą partnerką Anią i bada magiczne wymiary egzystencji od Wyżyny Tybetańskiej począwszy, przez piramidy i pustynie Północnej Afryki, aż do okultystycznych scen Berlina, Londynu i Nowego Jorku.

Miłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską-Konkel prowadzi strony Astroportal.pl oraz Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie.

Izabela Podlaska-Konkel jest astrologiem i tarocistką. Specjalizuje się w astrologii partnerskiej, biznesowej i elekcyjnej. Prowadzi z Miłosławą Krogulską Warszawską Szkołę Astrologii oraz strony Astroportal.pl i Czary.pl. Redaktor naczelna kwartalnika „Astrologia Profesjonalna”, wydawca kwartalnika „Tarocista”, przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Należy do: AAGB, ISAR, NCGR. Mieszka w Warszawie. Prowadzi blog pod adresem www.izabelapodlaska.pl

Serdecznie zapraszamy!

Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>