Dbaj o szczegóły – Merkury w retrogradacji 24.09-15.10.2008

Merkury, opiekun handlu, podróży i nauki, 24 września 2008 o godz. 9.18 czasu polskiego wkracza w ruch wsteczny i aż do 15 października jest siła będzie maleć. Kiedy Merkury retrograduje, lepiej zachować ostrożność! Jeśli podpisujemy umowy w banku, w pracy czy kontaktujemy się z urzędami, bądźmy podwójnie czujni. To, co napisane drobnym maczkiem lub budzi wątpliwości, trzeba od razu dokładnie wyjaśnić, aby później nie narazić się na kłopoty. Nieporozumienia, spóźnienia, przekładanie spraw na później – to wszystko do 15 października może komplikować nam życie. W podróży możliwe są spóźnienia i zguby.

Merkury

Merkury, rzeźba w ogrodach Regaleira, Sintra
© 2008 Mateusz Konkel

Merkury w retrogradacji nie sprzyja branży motoryzacyjnej. Jeśli planujesz tej jesieni zakup samochodu, nie daj się zwieść tzw. „okazjom”, bo szybko wylądujesz w warsztacie lub będziesz zmuszać dilera do wywiązania się z gwarancji. Drobne usterki, zaniedbania z poprzednich lat, dokuczliwe i trudne do zdiagnozowania uszkodzenia to sprawka cofającego się Merkurego! Także z zakupem drogich komputerów, nowoczesnych telefonów zaczekajmy, aż Merkury znajdzie się w ruchu prostym. Po 15 października pojawią się nowe, lepsze promocje.

Są też sprawy, którym Merkury w retrogradacji bardzo sprzyja! Nauka (szczególnie powtarzanie i nadrabianie zaległości), zgłębianie tajemnic, rozwój wewnętrzny i powrót do starych znajomości – w tych dziedzinach możesz liczyć na sukces!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>