Czar Jesienna magia sukcesu

Jesień to czas obfitości i zbiorów. Wykorzystaj ten moment na podsumowanie swoich sukcesów i strat, a także na zasianie nowych rzeczy i zostawienie za sobą tego, co już nie jest ci potrzebne. Magia jesieni jest tak silna, że pomoże ci w osiągnięciu sukcesu zarówno w sprawach zawodowych, jak i w uczuciach. Po odprawieniu czaru możesz zorganizować jesienne przyjęcie lub spotkanie z przyjaciółkami, aby razem cieszyć się życiem i tą wyjątkową porą roku.

Potrzebujesz:
6 orzechów laskowych,
płonący ogień – może to być czerwona świeczka, kominek lub ognisko, jeśli możesz odprawić ten czar na świeżym powietrzu,
dojrzałe jesienne warzywa i woce: jabłka, gruszki, maliny, jagody, jeżyny, kabaczki, cukinie, bakłażany, dynie, chleb, orzechy, miód, cydr, piwo, młode wino – zgromadź to, co lubisz,
mały brązowy woreczek, najlepiej aksamitny.

Czas:
Czwartek, piątek lub sobota wieczorem

Wykonanie:
Usiądź wygodnie blisko ognia. Weź w rękę pierwszy z sześciu orzechów laskowych. Będzie on symbolizował twoje największe osiągnięcie w tym roku (zdany egzamin, zdobycie nowej pracy czy zarobienie sporej sumy pieniędzy, itp.). Powiedz na głos: „Ten orzech oznacza…… (tu powiedz co konkretnie), co jest moim tegorocznym sukcesem” i włóż go do woreczka. Następny orzech będzie oznaczał to, czego chcesz się pozbyć (swojego zachowania czy złego zwyczaju, bezpodstawnego lęku itp.). Weź go do ręki i powiedz na głos: „Ten orzech oznacza….. (tu powiedz co konkretnie), czego chcę się pozbyć”. Potem wrzuć ten orzech w płomienie (jeśli jesteś przy ognisku lub kominku) lub osmal go nad świeczką, a potem po zakończeniu czaru spal w bezpiecznym miejscu. Tak samo postępuj z kolejnymi czterema orzechami: dwa z nich mają oznaczać kolejne sukcesy, a dwa pozostałe kolejne niepowodzenia lub rzeczy, których chcesz się pozbyć.

W ten sposób będziesz miał/a trzy orzechy w woreczku i trzy orzechy spalone na popiół (resztki zakop w ziemi lub wyrzuć do kosza). Woreczek przechowuj jako swój osobisty talizman sukcesu – noś go w torebce, plecaku lub trzymaj w biurku, przy którym pracujesz.

Następnie pobłogosław jedzenie, które zgromadziłaś, zanim przyjdą goście i je zjedzą. Możesz użyć swojego własnego błogosławieństwa lub wypowiedzieć słowa:

„Dziękuję wszystkim bogom, duchom i moim przodkom za to jedzenie i za wszystko, co osiągnęłam/ąłem w tym roku. Niech to da mi siłę przetrwać jesienne i zimowe miesiące, w których ciemność góruje nad światłem, a Słońce wędruje nisko nad horyzontem. Niech wszyscy, którzy posilą się tymi darami natury, będą zdrowi, szczęśliwi i mądrzy.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>