Relacja z 40-tej Konferencji AAGB

Napisałam dziś relację z konferencji Brytyjskiego Stowarzyszenia Astrologicznego, która odbyła się w miniony weekend w Staverton, UK.

„40-ta jubileuszowa konferencja Brytyjskiego Stowarzyszenia Astrologicznego odbywała się w sercu Anglii, w Staverton Park, Northamptonshire niedaleko zamku Warwick i miejsca urodzenia Szekspira Stratford upon Avon.

Zamek Warwick
Zamek Warwick – widok od rzeki Avon © 2008 Izabela Podlaska

Wydarzenie było podwójnie uroczyste, bo w tym roku mija również 50-ta rocznica powstania Stowarzyszenia. Jak zwykle było bardzo wiele ciekawych astrologów z całego świata, choć główny trzon stanowili Brytyjczycy. (…)

Astrologowie wobec tradycji

Jako że w tym roku nie było żadnego astrologicznego tematu przewodniego konferencji, bo były nim obchody 50-lecia Stowarzyszenia, zajęcia i wykłady były bardzo różne: od zagadnienia muzyki popularnej wobec cykli planetarnych, przez astrologiczne wyznaczniki humoru i depresji po średniowieczne techniki analizy horoskopu urodzeniowego. Konferencję rozpoczął znany amerykański astrolog Michael Lutin wykładem „Capricorn Conspiracy” na temat ingresu Plutona do znaku Koziorożca i konsekwencji, jakie wywoła on w życiu społeczeństw i w naszych umysłach. Wykład zamykający konferencję wygłosiła Liz Greene „Astrologer’s Agendas: How We View Life is How We Read Charts”, w którym zrobiła przegląd różnych interpretacji jednego horoskopu w różnych tradycjach – od średniowiecza po współczesność, wskazując na różnice w podejściu i wyjaśnianiu przeznaczenia, problemów i motywacji, jakie są zapisane w horoskopie człowieka.

Chris Mitchell
Chris Mitchell objaśnia, jak robili horoskopy średniowieczni astrologowie © 2008 Izabela Podlaska

Na konferencji od kilku lat pojawia się wielu astrologów, którzy wracają do stosowania technik astrologii klasycznej, średniowiecznej, a nawet hellenistycznej. To trend, który można zauważyć od pewnego czasu na całym świecie. Również w Polsce od dwóch lat można zaobserwować większe zainteresowania astrologią klasyczną. Na konferencji wykład i warsztat pokonferencyjny miał amerykanin Benjamin Dykes, autor najnowszego tłumaczenia dzieł Bonattiego, w którym brałyśmy z Miłką obie udział.

Z różnych stron świata

Jak zawsze mogłyśmy z Miłką poznać nie tylko wielu brytyjskich astrologów, ale i przedstawicieli astrologii z różnych stron świata. Na konferencji byli obecni astrologowie z Turcji, Chin, Nepalu, Portugalii, Niemiec, Serbii, Szwajcarii i USA i innych krajów. Spotkałyśmy też jedną Polkę mieszkającą na stałe a Anglii, która przyjechała na konferencję Stowarzyszenia po raz pierwszy. Mimo różnych kultur i języków okazuje się zawsze, że osoba, z którą dłużej rozmawiam, ma podobny układ w swoim horoskopie do mojego :).

Połączenie AA Conference i Blast
Połączenie on line dwóch astrologicznych konferencji: Blast w Arizonie i AA w Stratford © 2008 Izabela Podlaska

Świat idzie na przód i kurczy się dzięki zaawansowanej technice – w ten sposób w piątek wieczorem połączyliśmy się na żywo za pomocą internetu i wielkich ekranów z konferencją Blast Astrology Conference w Arizonie. Dzięki temu mogliśmy wysłuchać wykładu Roberta Handa o połączeniu klasycznej i współczesnej astrologii. Robert dostał też nagrodę Charlesa Harveya przyznawaną co roku za pracę na rzecz astrologii.”

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>