Kto urodził się 8 października

Wszystkiego najlepszego dla Wag, które obchodzą dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 8.10: rosyjska poetka Marina Cwietajewa (1892), prezydent Argentyny Juan Perón (1895), premier Polski Piotr Jaroszewicz (1909), amerykański pisarz science fiction Frank Herbert (1920), polski polityk, aktor i dziennikarz Bronisław Cieślak (1943), polska poetka Ewa Lipska (1945), amerykańska aktorka Sigourney Weaver (1949), amerykański aktor Matt Damon (1970).

Kto urodził się dnia 8 października

Lubi rozrywki i jest wrażliwy na pochlebstwa.

Jest to miłosierny, współczujący chętny do pomocy człowiek. Aby czuł się zupełnie dobrze musi mieć dookoła siebie sympatyczną atmosferę. Wesoły, dowcipny, lubi wszelkie nowe pomysły, a będąc dość figlarnym — potrafi wyprowadzić innych w pole.

Chętnie prowadzi życie na szerokiej stopie i ugania się za przyjemnościami. Lubi towarzystwo osób płci odmiennej i jest wrażliwy na ich pochlebstwa. Kochając głęboko – poświęca się chętnie w miłości, ale mimo to nie odznacza się stałością. Jego małżeństwo nie obejdzie się też bez przykrości.

Umysł jego jest bardzo aktywny i bystry.
Obdarzony jest wybitnym poczuciem rytmu i proporcji i dzięki temu może zostać dobrym muzykiem lub architektem. Czuje odrazę do wszystkiego co marne i prostackie. Przekonany o swym powodzeniu – łatwo poddaje się entuzjazmowi.

Nie odznacza się zbyt wielkimi ambicjami. Dążąc jednak do spełnienia własnych pragnień – stara się nie szkodzić innym. Mimo swe zamiłowania do wygód – nieustannie dąży do tego, aby uzyskać dobre stanowisko, co mu się najczęściej udaje. Chociaż w układaniu swych planów życiowych nieraz robi duże pomyłki – jednakże w życiu przeważnie osiąga powodzenie.

Wadą jego staje się czasami zbytnie koncentrowanie się na swej własnej osobie, co przeradza się z czasem w egoizm.

Chociaż wewnętrznie wypełnia go dążenie do osiągnięcia doskonałości to jednak w życiu nie udaje mu się go zrealizować – i wówczas staje się najczęściej zbytnio drobiazgowy, tracąc czas na drobne szczegóły bez znaczenia. Gdy trzeba powziąć nagłą decyzję – wówczas łatwo traci głowę i ulega zamieszaniu.

Do czego powinien dążyć? Do wzmocnienia swej woli, gdyż wiele z przykrości życiowych, jakie go spotykają ma do zawdzięczenia swej zbytniej słabości charakteru. Zbudowany jest przeważnie proporcjonalnie, ma ładne oczy, miękkie i bujne włosy – a dookoła siebie roztacza atmosferę uprzejmości, przyjaźni i zadowolenia.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>