Czar: Znajdź w sobie magiczną moc

Słońce w znaku Skorpiona sprzyja magii, kontaktom z innymi światami, aniołami oraz duchami i ćwiczeniu swojej intuicji. Odpraw czar, który pomoże ci odnaleźć w sobie magiczne moce i wzmocnić twoją intuicję.

Potrzebujesz:
symbol pentagramu (talizman w formie wisiorka lub narysowany na kartce),
czerwoną grubą świeczkę,
miseczkę z wodą,
garść ziemi z okolic twojego domu na talerzyku lub w doniczce (nie może to być ziemia kupiona w sklepie ogrodniczym),
trzy ptasie pióra,
swoje zdjęcie.

Czas:
wieczór, najlepiej czwartek lub sobota.

Wykonanie:
Ustaw na podłodze w formie koła wszystkie rzeczy, jakie zgromadziłaś do tego czaru. Na środku połóż pentagram w prawidłowym kierunku (czyli masz widzieć na dole dwa końce i na górze jeden). Najpierw zapal czerwoną świecę, która symbolizuje żywioł ognia, potem postaw miseczkę z wodą, która jest symbolem żywiołu wody. Następnie połóż ziemię, która symbolizuje żywioł ziemi, a na końcu połóż obok tych wszystkich rzeczy ptasie pióra, które symbolizują żywioł powietrza. Umieść swoje zdjęcie w środku kręgu, pod pentagramem. Usiądź wygodnie i zamknij oczy. Skup się na swoim wnętrzu wycisz myśli, które cię rozpraszają. Oddychaj wolno i spokojnie przez około pięć minut. Otwórz oczy i recytuj po kolei inwokację do natury i czterech żywiołów:

„Jestem wiatrem, który szumi w gałęziach drzew. Jestem Słońcem, które daje życie i powoduje wzrost roślin. Jestem Księżycem, który rozświetla mrok nocy. Jestem Oceanem, który pokrywa ziemię i daje życie rybom. Jestem ogniem, którego płomienie migoczą i tańczą na wietrze. Jestem wieczną mocą, która żyje w ludziach. Jestem miłością, która łączy ludzi. Jestem siłą, która pokonuje przeszkody. Wzywam więc wszystkie żywioły i moje białe moce magiczne, żeby zawsze mi pomagały, kiedy tego potrzebuję.”

Tę inwokację możesz sobie wcześniej przepisać na ozdobą kartkę i czytać z niej, a potem po zakończeniu rytuału umieścić ją w ładnym pudełku razem z innymi przedmiotami użytymi do niego. Trzymaj to pudełko pod łóżkiem lub w sypialni w miejscu, gdzie nikt nie zagląda. Twoja intuicja i pozytywne magiczne moce będą dzięki temu wzrastać.

39 myśli nt. „Czar: Znajdź w sobie magiczną moc

 1. LILITH -AMARANTA

  czytalam wiele ksiazek o magii ale w rzadnej nie napisano jakie waronki trzeba spelniac by uwazac sie za prawdziwa czarownice.

 2. Czarodziejka :)

  No więc zawsze marzyłam o byciu czarodziejką ale w takie brednie to ja nie wierzę :/

 3. Reven

  Gdy cwicze sobie magie bo troche zaklęc umiem to dzieje sie ze mna coś dziewnego,niezwykłego a mam dopiero 12 lat :\ Cwicze wiele magi i dbrych i złych i innych ale gdy nadszedły moje urodziny czułam sie jak bym leciała to troche jak by nie do uwierzenia :\

 4. Jula

  Do dwunastoletniej dziewczyny ktora napisala 15 czerwca : Jak ty to robisz ze czulas sie tak w urodziny?

 5. Strach

  Hej , ja chcę naładować przedmioty mocą , ale :
  -nie wiem jak je najpierw ochrzcić,
  -boję się czarnej magii,
  -nie wiem czy to prawda

 6. aneta

  zawsze chciałam zostać czarodziejka . mam 13 lat . moja babcia była mocno związana z magia . znam ja tylko z opowieści bo umarła przed moim urodzeniem . moja mama tez mi wróży . ale ona ma mniejsza moc. teraz mowie szczera prawdę :
  – widziałam babcie i dziadka (nie żyją)
  – czasami przepowiem przyszłość
  – mam dziwne napady . czuje jak bym była w innym świecie .
  – czasem czytam w myślach
  proszę o pomoc . bardzo potrzebuje pomocy bo nie wiem co robić.
  to mój e-mail : aneta232@vp.pl z góry dziękuje

 7. Ania

  Hej jestem Ania mam 15 lat chciałabym zostać czarodziejką już odprawiałam ten rytułał, ale nic. A czy to na chłopców tez działa ?

 8. JULKA

  Hej jestem Julka i mam 11 lat i umiem czarować. Jestem czrodziejką i mam magiczne moce czaruje kiedy chce ale musze uwazac zeby nikt nie widział moje koleżanki: Monika,Kinga i Zuzia też są czrodziejkami. Razem założyłyśmy czar szkołę gdzie ja jestem najważniejsza i jestem tam też nauczycielka bo ja mam najlepsze moce Monika jest nauczycielka i moją zastępczynią a Zuzia i Kinga uczennicami. RAZEM Z MONIKĄ I DZIEWCZYNAMI WYJEDZDŻAMY NA ZEBRANIA W GODZINACH SZKOLNYCH I W SZKOLE NAS WTEDY NIE MA I RODZICE NIC O TYM NIEWIEDZĄ ŻE JESTEŚMY CZARODZIEJKAMI I SAME PISZEMY SOBIE USPRAWIEDLIWIENIA CZĘSTO NAS NIEMA W SZKOLE I WTEDY MÓSIMY DUŻO ZAKÓWAĆ ROBIMY SOBIE WTEDY PO LEKCJACH CZRÓW DODATKOWE 2 GODZINY NAUKI DO SZKOŁY JA I MONIKA I DZIEWCZYNY CAŁY CZAS SIĘ UCZYMY NOWYCH CZRÓW I PISZEMY WTEDY DUŻO EGZAMINÓW,SPRAWDZIANÓW I KARTKÓWEK. UCZY NAS NAJWIEKSZY MAGIK NA ŚWIECIE PROFESOR MAREK HARRY POTER KOWELSKI! CHCEMY Z DZIEWCZYNAMI BYĆ NAJLEPSZYMI CZARODZIEJKAMII I MAMY NADZIEJĘ ŻE TAK BĘDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  POZDRO JULKA ŁUKASZEWSKA JESTEM CZARODZIEJKĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. Pavi

  Cześć, jestem Paweł, mam 15 lat i razem z moją cioteczną siostrą, z którą jesteśmy blisko jesteśmy jekby czrodziejami. Piszę jakby, bo nie uważamy tedo za magię. Mianowicie ja jeśli działam w stresie, czyli w złości mogę np. złamać komuś nogę. Czasem jak chcę to jeśli spojże w oczy jakiemuś zwierzęciu, to ono już mnie zna i akceptuje. A moja siostra Ewelina jeśli jest maksymalnie skupiona czyta w myślach. Poza tym ona czuje to samo co bliskie jej osoby. Najdziwniejsze jest to, że jeśli patrzymy sobie w oczy, to odrazu wiemy o czym muślimy. Okazuje się, że nasi pradziadkowie też byli takimi jakby czarodziejami, ale oni byli najbardziej skupieni na uzdrawianiu ludzi. Jakby komuś przydazyło się to samo co nam, to niech napisze… pavi1505@tlen.pl

 10. isarella winser

  hej hej ja też jestem czarodziejką i normalnie super. jak miałam dwa lata poraził mnie piorun i z tąd moja moc. Zaczęłam się ujawniać po pójściu do przedszkola wtedy nie panowałam nad mocą . Prawdziwego czarowania nauczyłam się trochę póżniej i umiem już wszystko wytworzyć wulkan (to moja największa moc i dlatego jestem strażniczką amuletu wulkanu) strzelam piorunami gdzie popadnie i jeszcze coś macie albo mieliście swoje krainy ? otóż umiem zrobić do nich portal. nikt nie wie ,o mojej mocy a ostatnio spotkałam pewną kobietę która mi powiedziała ,że nie tylko ja mam te ,,zdolności” powiedziała jeszcze ,że ona jest królową czarodziejek w przebraniu i że muszę odnależć inne czarodziejki bo za kilka lat będzie wielka powódż i trzeba będzie znieść ludzi na wyspę korzystając z błękitnego ametysu to taki kamień spełniający życzenia pojawia się i znika i bardzo trudno go wyczajić znalazłam go i tyle żczy mi sie spełniło no ale też go szukajcie i uwaga na antymagie wpiszcie w google co to jest

 11. Lovera

  Ale tak właściwie czym jest dla was magia?! Bo ja sama nie wiem czy umiem czarować skoro nawet nie mam pojęcia jak objawia się taka magia…

 12. niewarzne ^^

  kiedyś gdy udawaliśmy z koleżanką ze mammy magiczne moce wydarzyła mi się dziwna rzecz, podeszła do nas matka jednej z naszych znajomych i spytała czy wie gdzie jest jej córka i w tedy moja koleżanka (była bo się pokłóciliśmy i nie gadamy od 2 lat) powiedziała (oczywiście dla żartu) żebym spróbował użyć moich mocy (bo w tedy udawałem ze mam tka jakby moce żywiołów) i zrobiłem taki jakiś zmyślony gest i wypowiedziałem imię tamtej koleżanki której szukaliśmy i nagle poczułem jak by coś jakby przeszył mnie dreszcz zawiał wiatr i zrobił się takie mini tornado (trwało chyba 10 sekund) i nagle wiedziałem gdzie ona jest powiedziałem to i poszliśmy wszyscy w to miejsce i ku moim oczom była tam ta dziewczyna i bawiła się z koleżankami (byłem chol… zdziwiony i przez chwile pomyślałem że mam dar).

  Mam teraz 14 lat i w moim życiu często dzieją się jakieś niewyjaśnione rzeczy ale trudno mi wierzyć i często sądzę że to zbiegi okoliczności i jeśli ktoś wie czy to o czym napisałem to prawda czy po prostu zbiegi okoliczności.

  piszcie na GG :12662415 albo tutaj jak kto woli

 13. Nie wiem jak

  Hej. Jestem zwyczajny nie mam zadnych mocy jestem strzelcem nie wiem czy to dobrze interesuje sie magia i nie wiem czy moge ta wode wylac bo bedzie problem z nia .

 14. Obersu

  Ooook.
  Niekturzy to mają wyobraznię.

  Dobra a na temat:
  Co do samego… hmmm… „Zaklęcia” jest ok. Połączenie magi świec, rytułalnej, i wątku z żywiołami ale to się wszystko pszeplata wszędzie wszelakimi sposobami.(w tym pszypadku widać bliską kfalifikacje „Magi wiedzm”… babska magia według mnie ale co mi do tego)
  Widać w nim prosta uniwersalną budowę. Czyli nie zabajerowane niepotszebnie, good.

  Jakby ktoś nie miał 3 ptasich piur zawsze może użyć kadzidła jako zamiennik przedmiotu przedstawiającego powietsze.

  Co do roztawienia najlepiej jakby wykonująca go osoba rostawiła obiekty przedstawiające żywioły zgodnie do pszypisanym im kierunkach świata.(jakby ktoś zmodyfikował to że rozstawia je w znak petagramu ramiona i kolejność tez ma znaczenie więc radze sprawdzac)

  W formułce po elementach „Jestem np, ogniem…” Element występujący po „ktury…” mozna ominąc. Tylko rozprasza i poprawia estetykę, ale jak ktosik uwarza że jebo bogate wnętsze tego wymaga. prosze bardzo nic złego się nie stanie. Ale ja bym się skupił na „JESTEM ******”

  Zaznaczenie na „moje BIAŁE moce…” Hm… BIAŁA magia jest wynikiem kfalifikaci danycch pczynań. Tak na prawde nie ma BIAŁEJ i CZARNEJ magi to tylko ludzie se ją tak nazwali bo białe to dobre a czarne to złe.
  Można słowo „białe” pominąć, olać, wyciać, zapomnieć. Ale jak ktoś nieche ryzykowac i nadal nosić klapki na oczach ja nie zabraniam go zastosowac. :3

  Taa… co do „spiania” tego na „ozdobną” kartke i tszymania gdzieś w okolicy… hmm… nie jestem pewien ale to nie jest nie zbedne ale dla pewności zalecane.

  Tera dla „posyujących”:
  -Yep. ktoś wspomniał coś o czarnej magi. Hm… przydatna. Ale tylo jak mamy komu życie uprzykasząc. Niebezpieczna? Ryzyko jest zawsze. nawed przy rytułalnej czy innej. Ale racja że jak coś w „czarnej”pujdzie zle to już makabra :o
  -Co do „Specjalnych umiejętności” radze podchodzić sceptycznie ale nie ignorowac.
  -a tera do tych co się nudzią: „Tylko nie inteligentni ludzie nie mogą se znaleść zajęcia nie upszykszającego życia innym.”(Wersja dla opornych: Zająć się czymś dzieci! Jak nie macie nic inteligentnego do napisania to nie piszcie. po co macie się nie potszebnie męczyć.)

  Miłego dnia! I niechaj wam los spszyja! :3

 15. Wiktoria77

  hej pisze do tych kturzy chcieli by mieci moc ale taką jak super bochaterowie morzecie sie pomodlici do boga o taką moc ale musicie mu
  OBIECACI!!!!!!! ze moc kturą otrzymacie będziecie używaci tylko do ohrony własnego miasta wy widzicie że siwiat ma więcej barw ciemnych czyli więcej zła nirz barw jasnych czyli dobrych i bezpiecznych musicie powiedzieci mu ruwnierz w modlitwie że jak wam da te moce to może i macie mało lat ale z nimi to napewno wam sie uda poprosicie moga ruwnież o cosi takiego w sobie co będzie was ostrzegało przed ZLEM niebezpieczenistwem wczesiniej że będziecie mogli dolecieci na miejsce wczesiniej szczegulnie poprosicie o moc latania będzie wam naqjbardziej potrzebna najlepiej nie o skrzydła o zwyczajne latanie bez nich o struj prosicie jakisi zaslaniający pamiętajcie że to tajemnica o waszej mocy może cie sobie wymysileci ksywe ale nie podobną do waszego imienia oczywisicie prosicie najlepiej o zmiane koloru włosuw podczas transformacji albo zmiane ich długosici tak samo koloru oczu np białe włosy i oczy albo pod wasz ulubiony kolor transformacja ma byci szybka
  morzecie mieci taką samą transformacje jak danny fantom pomysilcie że te bajeczki dla dzieci może są dziecinne ale wszystkie te bajki o super bochaterach muwią o jednym bochater nie żyje dla tylko siebie nie jest samolubny i thurzliwy i oczywisicie zdoła sie posiwięcici dla miasta jak będą was puszczaci w telewizji itp jako nieznajoma bochaterka uwarzajci
  w bajkach są jakiesi potwory duchy itp.tu na prawdziwym świecie ich nie ma ale zato morzecie ratowaci ludzi w wypadkach samochodowych ,samolotowych itp. są złodzieje i mordercy a na takie przypadki policja itp no wiecie często sobie nie radzi a wy z tymi mocami będziecie mogli sobie poradzici i ocalici życie wielu ludzi jak sie do boga modlicie oto
  powiedzicie mu o tym co tu napisałam o tym złu i o was że będziecie sie staraci i OPOZYTYWACH TEGO musicie byci BARDZO PRZREKONUJACY mudlcie sie o to do boga codzieennie najlepiej sie imdłużej sie modlicie tym lepiej AHA NOI WAŻNA RADA NIE PROSICI BOGA O BARDZO SILNĄ TRANSFORMACJE BO BUG HOCI JEST WSZECH MOCNY WSZECH WIEDZĄCY I WSZECH POTERZNY TO NIE TAK ŁATWO MU BĘDZIE DACI TOBIE TAKĄ MOC NO WIECIE TO WYMAGA SIŁY NO AWIĘC KAŻDA MOC MA TAKI JAK BY LIMIT JESILI PODCZAS TRANSFORMACJI ZAMOCNO UPADNIECIE ITP. TO DOJDZIE DO DERMATERIALIZAJI CZYLI TRANSFORMACJA ZANIKNIE I ZNUW BĘDZIEDZIE LUDZIMI ALE TRANSFORMACJA NIE ZNIKNIE NA ZAWSZE TYLKO TYM CZASOWO AZ NIE ODPOCZENIE I NIENABIERZECIE SIŁ NA PONOWNĄ TRANSFORMAACJE W TYCH MOMĘTACH MOŻNA WYDACI SEKRET
  SWUJ SEKRET ŻEBY UJAWNICI KOMUSI DOBROWOLNIE MUSICI MIECI DO NIEGO ZAUFANIE NAJLEPIEJ PRZYJACIELOWI ALBO RODZICOM LUB RODZENISTWU ALE TO TRUDNE BO NIE WIADOMO JAK TA OSOBA MOŻE SIE ZACHOWACI WYDACI WAS NIE ZNAMY LUDZI DOSKONALE
  NIE WIEMY CZY NAM POMORZE CZY NIE zeby UDOWODNICI BOGU ŻE ZASŁUGUJECIE O TE MOC BŁAGAJCIE GO O DANIE CI SZANSY POPRZEZ JAKĄSI PRUBE NP. STWORZY WAM PRZECIWNIKA KTURY BĄDZIE OD WAS SILNIEJSZY A PRZY OKAZJI WALCZĄC Z NIM BĘDZIESZ SIE SZKOLICI I BĘDZIESZ SILNIEJSZA NIECH BUG DA MOC JAKIEJSI OSOBIE O KTUREJ WIE ŻE TA MOC WYKORZYSTA DO ZŁYCH CELÓW
  PAAAAAAAMMIIIIĘTAJCIE ŻE TO NAPISAŁAM DLA TYCH OSUB KTURE
  MNIE NIE WYSIMIEJĄ SĄ ODWAŻNE ,I GOTOWE SIE POSIWI ĘCICI ORAZ MAJĄ WIĘCEJ NIŻ 10 LAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PROSZE MOŻECIE ZAPROJEKTOWACI SWUJ KOSTIUM I PRZEDSTAWICI W MODLITWIE BOGU ALE STRASZNIE BYM CHCIAŁA ŻEBYSIMY MIAŁY STROJE PODOBNE WIĘC WPISZCIE W INTERNET NA YOU TUBE DANNY FANTOM
  ANGEL OF DRAGNES I ZNAJDZIECIE TAM FILM O DANNYM I DANI MOŻE TO BAJKA ALE ICH STROJE PO TRANSFORMACJI SĄ DOBRE WIĘC NARYSUJCIE JE CHŁOPKI DANEGO A DZIEWCZYNY DANII MOŻECIE COSI ZMIENICI LUB DODACI ALE NIE DUZO I BĘDZIEMY MIELI PODOBNE KOSTIUMY BŁAGAM ZRUBCIE TO DLAMNIE I WLOSY ZMIANA KOLORU BIAŁY I ACZY TEŻ W TRANSFORMACJII PS ZWIERZĘ TA Z TĄ MOCĄ MOŻNA RUWNIEŻ RATOWACI !!!!!!!!!!!!!!!!!! ŻYCZE POWODZENIA

 16. pavi

  wiecie co jak chcecie mieć moc to zopiszcie się do szkoły czarodzieji. i w czasie gdy idziesz do zwykłej naprawde i dziesz do szkoły czarodzieji. ja tan osobiście chodze.

 17. olka

  Nazywam się Ola i mam 10 lat od 5 roku życia marzyłam żeby być czarodziejką tak jak np.WITCH nie wiem czy można być czarodziejką w ogóle ale z wielką ciekawością oglądam Harego Pottera !!!
  JEŚLI KTOŚ JEST CZARODZIEJKĄ TO PROSZE PISAĆ NA MÓJ NR GG: 19706534 Kiedy jest ciemno i jest noc bardzo się boję i wyobrażam sobie że ktoś się włamuję do mojego domu wiem że to straszne mam poczucie że mam władzę nad zwierzętami patrze kotu prosto w oczy a on mnie atakuję a ja potem mówie że nie zrobie krzywdy a kot już się do mnie tuli ! to dziwne może mam coś z magią??? PLIS PISZCIE JESLI COŚ WIECIE NA RAZIE!

 18. michalina

  Mi też sie wydaje ze ktoś sie włamuje nocą do mojego domu cały czas czuje że ktos mnie śledzi mażę o tym by zostać czarodziejką!!!!!!!!!!!!!!Znam sporo zaklęć ale żadne z nich nie zadziałało w nocy słyszę dziwne odgłosy często nieśpie całą noc,wróżę swojej siostrze,mam zęby podobne do wampira czy to ma coś wspulnego z magią?

 19. Rafal

  hej macie jakies sprawdzone metody i czy ta metoda działa bo mi nie zabardzo od 2misiecy nic starałem sie nauczyc telekinezy ale nic z tego strasznie słaba przesunołem przedmiot o nie całe 0,5cm wiem ze powinienem cwiczyc kiedys miałem taki jakis test w snie i nie wykazałme sie uciekałem przed potworem ale za to pomogłem wielu ludziom sadzice ze ma cos to zwiazane z moimi mocami urodziłem sie 14. 12.96 mój zywioł to ogień jestem strzelcem kiedy bd sprzyjajace dni na odkrycie mojej mocy wiem ze napewno blisko pełni błagam boga po nocach o jakas moc ale on nic. czytałem kilka postów i ten z błaganiem do boga jest fajny ale nie realny bo by podawali wiadomosciach a sadze ze chyba nie mam co sadzic na magiczne moce bo w mojej rodzinie nie widze zeny ktos miał jakies specjalne moce ale nie jakies lewitacji itd tylko np przeczucie. Tez uwazam ze to moze jest zwiazane z moja reinkarnacja ze moje poprzednie ciało było słabe i nie mogło wogle załatwic mocy magicznych

 20. Niewarzne ^^

  Siema to znów ja ;]

  Ja w sprawie bloga … weźcie jak już wchodzicie tam to zostawcie komentarz, lub cokolwiek ;]

 21. Niewarzne ^^

  i znów ja ;] …

  Ja się chciałbym zapytać o te szkoły magii … bo ja chętnie bym uczęszczał do takiej szkoły tyle że nie wiem gdzie się znajduje … ja pochodzę z Wrocławia … jeśli ktoś zna to prosiłbym o podanie adresu ;]

 22. Roksana

  wiecie co ja mam znak zodiaku skorpion a tam pisze o skorpionach że skorpiony sprzyjają z innymi światami i tp.

 23. Barti

  żeby umieć wykorzystać moc MEDYTUJCIE. Mi to pomaga czasem we śnie widze sytułacje które zdarzaję się np.za tydzień . miesiąc .A jeszcze jedno oczyśćcie swoje umysły TO POMAGA .

 24. TimeTime

  Jeśli ktoś nie ma żadnych takich zdolności może się ich nauczyć… to głupie ale mam już od jakiś dwóch lat jak przechodzę koło jakiejś latarni to ona mryga jak przejdę to już przestaje

 25. Akuma

  Czy mam jakąś moc? Czy jestem osoba pogrążoną w niespotykanych czynach? Otóż, nie. Iie.. Nie potrafię wyjaśnić wielu rzeczy które sie w okół mnie dzieją, a gdy sama chce je odnalezc, nie potrafię. Nie umiem czarować, nie znam sie na tym, jednak to uczucie.. ciągnie mnie do tego. Dużo jednak czytam o rozmaitych demonach, upadłych aniołach, czemu? Interesuje mnie to. Wiele razy zdarzyły mi się dziwne rzeczy. Przyzwyczaiłam sie mowić na to „zbieg okolicznośći” Tak wiele bym dała by udowodnic samej sobie, że magia istnieje i, chciałabym potrafić z niej korzystać, a nawet nie wiem jaki mam żywioł.. jestem ryby, ciagnie mnie do wody, ciagnie mnie do ognia, jin i jang? eh. to dla mnie za dużo.

 26. Dominika

  Jutro wieczorem chyba to sprawdzę .
  Ja wierze w magie ! Chce być czarodziejką. Nie mówcie że jestem głupia czy mam iść do psychologa. Ja wierze w magie, wierze,wierze,wierze i jeszcze raz : WIERZE !

 27. aneta

  hej ludzie , pisałam tutaj 2009 roku i od tamtej pory odezwało sie do mnie dużo osób.
  powiem wam tak , bawiłam się w to na poważnie , przeszłam wszystkie inicjacje itd. niby ok , ale potem się zaczęło , nie polecam nikomu bawić się w to bez ochrony , ja weszłam w czarna magie , a to wystarczy kropla krwi aby oddac sie zlu , radze albo uważac albo zostawić to w cholere bo sie skonczy na prawde zle tak jak u mnie
  pozdrawiam i zycze madrych wyborow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>