Kto urodził się 19 listopada

Wszystkiego najlepszego dla Skorpionów, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 19.11: margrabia Brandenburgii Fryderyk II Żelazny (1413), król Anglii i Szkocji Karol I Stuart (1600), rosyjski chemik i fizyk Michaił Łomonosow (1711), duński rzeźbiarz Bertel Thorvaldsen (1770), prezydent USA James Abram Garfield (1831), czeski inżynier i przemysłowiec Emil Škoda (1839), premier Indii Indira Gandhi (1917), polski aktor Janusz Kłosiński (1920), polski socjolog, filozof Zygmunt Bauman (1925), amerykański dziennikarz Larry King (1933), amerykański przedsiębiorca Ted Turner (1938), amerykański projektant mody Calvin Klein (1942), polska piosenkarka Krystyna Giżowska (1954), izraelska piosenkarka Ofra Haza (1957), amerykańska aktorka Meg Ryan (1961), amerykańska aktorka i reżyserka filmowa Jodie Foster (1962), polski wokalista zespołu Papa Dance Paweł Stasiak (1967), brytyjska księżniczka Davina Lewis (1977).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się 19 listopada

Stały, skoncentrowany – ma dar przekonywania innych.

Najcharakterystyczniejszą jego cechą jest niezwykła intensywność we wszystkich przeżyciach, czy to fizycznych czy psychicznych. Wykazuje dążenie do potęgi, namiętność, pasję, a jego moc wewnętrzna musi się w jakiś sposób wyładować.

Dzień dzisiejszy oznacza urodzenie człowieka, którego przeznaczeniem jest branie bardzo aktywnego udziału w życiu publicznym. Duch jego jest dzielny, a umysł jest jednocześnie giętki i zwrotny, obdarzony potęgą autorytetu i łatwością w wyrażaniu swych myśli i zdolnością do przekonywania innych.

A jednocześnie jest to człowiek naturalny, towarzyski, używający życia całą pełnią.

Dziecko tak urodzone jest dobrze zbudowane, a jego organizm odznacza się dużą siłą życiową. Nadmiar energii fizycznej jaki je wypełnia, musi sobie znaleźć ujście jaknajszersze w życiu codziennym – inaczej może się to odbić na jego zdrowiu.

Ponieważ wykazuje skłonności do egoizmu, zawziętości, gniewu – należy je przyuczać do dzielenia się zabawkami i przyjemnościami z innymi dziećmi. Nierozwinięte i pozbawione dostatecznej opieki, dziecko takie staje się bardzo wojowniczym i wszczyna nieustanne spory z innymi dziećmi.

Stopniowo musi się nauczyć, że myśl jest lepszą bronią od pięści, a dzięki swej bystrościi zdolnościom niezwykłym – może osiągnąć wysoki poziom wykształcenia i kultury.

Może wyróżnić się w marynarce i wojskowości, zarówno jak w medycynie lub chemii, do których odczuwa wrodzone przyciąganie.

Kobieta urodzona dnia tego jest władcza i pewna siebie, a mąż który nie potrafi się jej przypodchlebiać i chwalić – może mieć dość trudne życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>