Kto urodził się 20 listopada

Wszystkiego najlepszego dla Skorpionów, które mają dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 20.11: cesarz rzymski Maximinus II Daia (270), niemiecki fizyk i wynalazca Otto von Guericke (1602), niemiecki architekt Szymon Bogumił Zug (1733), papież Pius VIII (1761), szwedzka pisarka Selma Lagerlöf (1858), amerykański astronom Edwin Hubble (1889), francuski reżyser filmowy Henri-Georges Clouzot (1907), głowa rodu Habsburgów Otto von Habsburg (1912), japoński reżyser filmowy Kon Ichikawa (1915), amerykański prawnik i polityk Robert Kennedy (1925), wiceprezydent-elekt USA Joe Biden (1942), amerykańska aktorka Bo Derek (1956), polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna Jolanta Pieńkowska (1966), polski piłkarz, trener piłkarski Jerzy Engel (1979), polski aktor Kamil Maćkowiak (1979).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się 20 listopada

Lubi odkrywać cudze tajemnice.

Potrafi umiejętnie rządzić innymi i wykazuje zdolności organizacyjne. Każdy zawód wymagający mocnych nerwów i panowania nad sobą nadaje się dla niego.

Posiada specjalną umiejętność wyciągania tajemnic z innych, aby z tego skorzystać. Swoich sekretów strzeże nader pilnie.

Dla oponentów dość sarkastyczny i ciężki – dużo zajmuje się samym sobą tak, że dla spraw innych ludzi pozostaje mu niewiele czasu. Pomocnym jest jednak, gdy się jego pomocy szuka. Chętnie okazuje się przyjazny i miły, gdy mu to jest pożyteczne – ale może również stać się nielitościwym, gdy zostanie podrażniony.

Na ogół jego charakter jest dość prawy, umysł stały, a upodobania skromne.

Wady: Nie jest wolny od uczucia zawziętości i mściwości. Dopiero wówczas może zacząć się twórczo rozwijać, gdy opanuje swą naprzykrzoną osobowość, nieustannie wysuwającą się na plan pierwszy.

Cechuje go pewna predyspozycja do chorób serca lub gardła, czego może uniknąć starając się nie rozpraszać swych sił życiowych, których posiada duży zasób.

Kobieta urodzona dnia tego niedostatecznie opanowana i nie rozwinięta – krytykuje wszystko i gdera na swe otoczenie a specjalnie na dzieci. Boi się o wpływ innych kobiet na męża i nieustannie śledzi, czy nie odkryje oznak jego niewierności. Powinna starać się przezwyciężyć te wady, inaczej zarówno dzieci jak i służba będą się kryć przed nią
i oszukiwać.

Kto urodził się w tym dniu jest zwolennikiem wszelkiego piękna i posiadł zmiłowanie do polityki. Dzięki wielkiej sile regeneracyjnej organizmu – wychodzi zazwyczaj obronną ręką z cierpień fizycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>