Kto urodził się 21 listopada

Wszystkiego najlepszego Skorpionom, które obchodzą dziś urodziny!

Sławne osoby urodzone 21.11: francuski podróżnik, badacz Ameryki Północnej René-Robert Cavelier de La Salle (1643), francuski pisarz i filozof Voltaire (1694), papież Benedykt XV (1854), polski malarz Władysław Strzemiński (1893), belgijski malarz René Magritte (1898), amerykański pisarz pochodzenia polskiego Isaac Bashevis Singer (1902), amerykańska aktorka Goldie Hawn (1945), polski muzyk bluesowy Jan Skrzek (1953), polska dziennikarka Monika Olejnik (1956), islandzka piosenkarka i aktorka Björk (1965), polska dziennikarka Katarzyna Kolenda-Zaleska (1967).

Autor: Jan Starża Dzierżbicki

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

Kto urodził się 21 listopada

Lubi zwalczać istniejące poglądy.

Posiada niezwykle zdolności konstrukcyjne i wykonawcze. Wymowny – przeważnie dobry mówca – wywiera wpływ przyciągający na tłum.

Umysł o skłonnościach poważnych, pilny, staranny, interesujący się wyższymi zagadnieniami intelektualnymi – ma inklinację do studiów naukowych.

Nieraz ostry, popędliwy, przewrotny – jednocześnie jest taktowny, krytyczny, ścisły i zawsze czynny. Jego nastrój wewnętrzny jest niewyjaśniony i przedstawia się dla innych dość zagadkowo. Język sarkastyczny niezwykle kłuje jak żądło.

Tak urodzony człowiek zawsze skłonny jest do zwalczania istniejących poglądów i urządzeń społecznych, a dzięki swej wielkiej przenikliwości umysłu i niczym niezaspokojonego pragnienia przeniknięcia tajemnic przyrody – nieraz osiąga powodzenie.

Zawsze gotów do walki – słowem, pismem lub czynem – czy to w obronie własnych interesów czy też cudzych. Żadne półśrodki nie sprawiają mu satysfakcji – raczej przerzuca się z jednej krańcowość! do drugiej nie pytając o skutki, jakie z tego wynikną.

Niezwykły to charakter i trudno go zrozumieć. Urodziny przynoszą zdolności literackie.

Dziecko urodzone w tym dniu – bystre i uzdolnione – szybko odróżnia to, co dobre od złego a prawdę od fałszu. Już w latach najwcześniejszych może rozwijać się w tempie przyśpieszonym, przejawiając przy tym chęć panowania nad swym otoczeniem.

Należy nie szczędzić zabiegów, aby dać mu najwyższe możliwie wykształcenie, gdyż jego zdolności pozwalają na to w całej pełni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>